Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Samoczynne wyłączanie gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysy19

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stadomia Wierzchnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 16:46
Temat postu:

Samoczynne wyłączanie gazu


Witam posiadam Fiata Bravo 1.6 16v 103KM instalacja gazowa sekwencyjna.
Problem polega na tym że gaz mi się wyłącza samoczynnie podczas jazdy na małych jak i dużych obrotach .
Przejrzałem kabelki ruszając kablem od czujnika ciśnienia gaz się rozłączał, 1 był naderwany, wtyczkę wymieniłem kabelki połączyłem ale nie pomogło. Byłem u gazownika to mi powiedział że najprawdopodobniej ten czujnik ciśnienia i koszt wymiany i przeglądnięcia wszystkich kabelków czy gdzieś nie jest naderwany bądź przetarty 220-250zł.

Jak już mi się ten gaz wyłączy to ponowne wyłączanie i włączanie gazu pomaga ale nie raz trudno ma zaskoczyć .. jak stanę zgaszę auto i odpalę to na gazie jedzie. I tak co kila - kilkanaście kilometrów. Uciążliwa sprawa.

Druga sprawa to obroty.. na wolnych działa ok ale jak mu trochę gaz wcisnę i trzymam to obroty raz zaniża raz zawyża normuje i falowanie obrotów np 2k -2,4-2k-2,4 itp. Mam do wymiany kable i święcę ale w tym miesiącu już nie dam rady tego zrobić chyba. Brak funduszy .. Ale takie pytanie czy te obroty mają coś do wyłączania się gazu ?? Na benzynie w sumie takiego czegoś nie zauważyłem.

Chciał bym się upewnić czy diagnoza gazowników jest trafna i czy kwota także nie jest przesadzona z góry dzięki za pomoc jak ktoś jakieś inne sugestie co do problemów to chętnie sprawdzę każdą podpowiedź. Pozdrawiam Smile

Jeszcze jedno pytanie;) Czy wyjdzie mi błąd tego czujnika ciśnienia (Map sensor) jak podjechał bym do normalnego mechanika który diagnozuje silniki ?? Nie chodzi mi teraz o gazownika . Tylko o takiego mechanik-elektryk czy też zwykły grzebek który czyta błędy ?

Przeniesiono. Pkt 8 RF.
Keram
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 00:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Samoczynne wyłączanie gazu


Witam.
Za wyrzucanie gazu i wejście na pb odpowiada odpowiada wiele rzeczy i map sensor gazu też....ale może być także zabrudzony reduktor,połączenia elektryczne zaworu i wielozaworu,czujnik temperatury reduktora, nastawy programu sterownika itp.
Dlaczego gazownik nie wrzuci lapka z programem do auta i nie zrobi z Tobą trasy...przy wyrzucaniu na pb program wykaże przyczynę.....

Koszt map sensora gazu, zależnie od tego jaki masz to ok 160-180 zł.
Zwykły mechanik bez programu do kalibracji lpg,przy diagnozie map sensora gazu nie pomoże Ci.

Falowanie obrotów może mieć przyczynę w świecach i przewodach wn....ale także w parametrach programu lpg,wadliwych albo rozkalibrowanych wtryskach gazowych, złym doborze średnicy przelotu we wtryskiwaczu, zabrudzonym reduktorze, filtrach gazu itp.........
Dlaczego nie sprawdzisz parametrów programu? Ile lat i przebiegu ma instalacja,reduktor i wtryskiwacze?

Moja rada, dobry gazownik powinien pomóc rozwiązać twoje problemy....wystarczy trochę chęci...

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
lysy19

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stadomia Wierzchnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 12:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Samoczynne wyłączanie gazu


Instalacja stara ;d 9 lat ma już reduktor nie wiem jaki jest ;d listwa wtryskowa to czerwony Valtek wymieniana była jakieś 8 miesięcy temu ;d
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 09:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Samoczynne wyłączanie gazu


lysy19 napisał:
Instalacja stara ;d 9 lat ma już reduktor nie wiem jaki jest ;d listwa wtryskowa to czerwony Valtek wymieniana była jakieś 8 miesięcy temu ;d




9 letni reduktor jeśli nie czyszczony to do czyszczenia i regeneracji membrany itp.
Po za tym instalacja po takim czasie użytkowania wymaga przeglądu a map sensor gazu ma prawo zepsuć się.
Jaki masz reduktor i sterownik gazu?

Podtrzymuję poprzednie wymagany dobry gazownik który przyłoży się do instalacji.
Valteki mimo że maja 8 miesięcy,zależnie od przebiegu w km i jeśli duży mogą wymagać regulacji skoku tłoczka.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
lysy19

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stadomia Wierzchnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Samoczynne wyłączanie gazu


reduktor to raczej 9 lat nie ma ;d po jak u gazownika byłem ostatnio jak mi w aucie gazem śmierdziało to mi powiedział że już był wymieniany ;d ale kiedy nie pytajcie bo auto mam od 8-9 miesięcy.
Na ej listwie wtryskowej zrobiłem max 10tys km.
Co do sterownika to na sterowniku pisze zavoli. Reduktor nie wiem bo w dupnym miejscu trochę umiejscowiony i nie mogę ogarnąć jaki jest Wink

Co do regeneracji reduktora to orientujesz się ile za takie coś wołają ??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 22:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 22:31
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Samoczynne wyłączanie gazu


Musisz zerknąć ile kosztuje zestaw naprawczy reduktora, filterki też nowe. Musisz znać typ, plus robocizna z regulacją. To już kwestia mechanika ile sobie zażyczy za to dzieło.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


AudiQ5

219 850

2020r.

59 984 km

świętokrzyskie

AudiA3

114 950

2022r.

9 300 km

świętokrzyskie

AudiQ5

179 950

2020r.

119 520 km

podkarpackie

AudiQ5

184 750

2019r.

65 424 km

świętokrzyskie

AudiQ5

239 850

2020r.

69 025 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System