Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 23:44
Temat postu:

Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Witam.Od dwóch lat mam problem ze zbiornikiem a raczej z pompą.Jest wymieniona a mimo to nie podaje do "kosza" paliwa. Po zużyciu ok 50/60 litrów paliwa (zbiornik ma ok. 80L.) auto mi po prostu gaśnie.Moja wina że nie zadałem sobie trudu sprawdzić czy zaciągnęło powietrze do pompy wtryskowej,czy poprostu pompa ta została odcięta przez czujnik poziomu paliwa. Wiem że w "koszu" znajduje się czujnik który ją (pompę w zbiorniku paliwa) uruchamia przy około 1/2 zbiornika a w razie braku paliwa odpowiednio wcześnie odcina pompę wtryskową aby jej nie zapowietrzyć.

Mam w tym momencie do znających się na temacie pytanie.Czy po dolaniu paliwa auto powinno bez problematycznie odpalić ? czy tak jak ja, muszę za każdym razem oddawać auto (holować) do warsztatu (narazie do tego samego) gdzie twierdzą że bez kasacji błędu za pomocą komputera tego auta nie da się odpalić.
A może z elektroniką jest coś nie tak ? a tam go nie chcą lub nie potrafią usunąć ?
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 00:32
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Jak dla mnie to cos nie tak masz z elektronika a dokladniej to z czujnikiem G210 ktory masz w koszu,ma on dwa zadania wlacza pompe paliwa a przy braku paliwa odcina zaplon na pompie wtryskowej zeby uklad sie nie zapowietrzył.
Wszystko wskazuje na to ze twoj uklad sie zapowietrza bo w koszu( zbiornik spietrzajacy) niema juz paliwa.
Autka nie zapalisz bo poprostu caly uklad jest zapowietrzony a odpowietrzyc bez paliwa w baku sie nie da.Najpierw odpowietrza sie pompe wtrsykowa a na koncu przewody wysokiego cisnienia,warunek konieczny to odpowiednia ilosc paliwa w baku lub podpiecie pompy na czas odpowietrzania.Kasowanie bledow niema tutaj nic do rzeczy (sciema naciagajacych mechanikow).
Przypuszczam ze jeden z bledow to bedzie 01441

Mam dla Ciebie 2 wiadomosci zla i dobra.
Zaczne moze od tej dobrej,wiec jesli chodzi o sprawdzenie czy czujnik dziala wystarczy sprawdzic jego opor,wiec musisz poszukac w miescu gdzie jest dekiel od pompy paliwa sa wtyczki,szukasz takiej gdzie sa 2 przewody odlaczasz ja i miernikiem mierzysz opor,ktory powinien wskazac ok +/- 430 Ohm ,jesli tyle nie wskazuje podczas pomiaru to podlacz kostke spowrotem i przekrec kluczyk w stacyjce tak zeby zapalily sie kontroli odczekaj chwile,pompa w baku powinna sie wlaczyc i napompowac paliwo do zbiorniczka spietrzajacego i ponowny pomiar oporu powinien wskazac prawidlowa wartosc jesli czujnik jest sprawny,oczywiscie w baku musi byc mniej niz 2/3 paliwa,bo jesli paliwa jest wiecej to pompa sie nie wlacza ale opor na czujniku i tak powinien wskazywac wlasciwa wartosc.

Teraz gorsza bo zla wiadomosc a mianowicie to ze nie da sie wymienic samego czujnika G210,trzeba wymieniac caly komplet z pompa paliwa a to jak wiadomo dosc duzy wydatek.

Opis przedstawiony przezemnie nie odnosi sie do wersji quattro bo tam sa pewne roznice w ukladzie paliwowym.
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 19:14
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Dzięki Tomek za obszerne wyjaśnienie.Auto jest z przednim napędem ale zbiornik ma ten sam co qattro, niestety:(.Dwa lata temu opisywałem moje zmagania z tą pompą (jeszcze jest to na forum).Więc jest to 2 lata temu nowo zakupiona pompa w serwisie VW którą sam włożyłem (jakimś cudem).
Myślę że wszystko siedzi na swoim miejscu bo śruba dokręcająca pompę do podłoża zbiornika szła w miarę lekko bez oporu. Ta duża nakrętka też.No i nie cieknie po pełnym zatankowaniu jak to było wcześniej przy starej pompie.Myślę że ten czujnik w tej nowej jest O.K. (muszę jeszcze raz sprawdzić tą starą pompę u jakiegoś innego mechanika albo elektronika sam. bo może się okazać że i tam czujnik jest w porządku, pompę sam sprawdzałem i chodziła).
Zastanawia mnie czy za tym czujnikiem nie ma jakiegoś przekażnika który włącza w odpowiednim czasie prąd na kable idące do pompy? O ile pamiętam miałem wtedy w zbiorniku ok. 15/20L paliwa a mimo to prąd nie dochodził. (Szukałem nawet wtedy przepalonego bezpiecznika ale wszystkie były całe. Bynajmniej te co są z boku od str. pasażera).
W końcu auto oddałem do mechanika, który stwierdził że trzeba skasować komputerowo błąd aby pompa dostała prąd.Tam u siebie je odpalił ale pompa dalej nie działa

Pozdrawiam.
Ps Mam schemat tego zbiornika, ale nie wiem jak go "przenieść " na to forum Sad
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 09:10
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Jesli nic z autem nie bylo kombinowane to zbiornik nie jest taki sam jak w quattro,gdzie sa dwie pompy paliwa w zbiorniku.Czujnik jest podlaczony bezposrednio do sterownika pompy wtrsykowej.
Musisz odszukac bezpiecznik odpowiedzielany za prace pompy,nie mam w tej chwili schematu bezpiecznikow w A8 ale wiem ze w A6 jest to 28,nastepnie musisz wyciagnac ten bezpiecznik i w jego gniazdo na prawa strone musisz podac zasilanie (+) z akumulatora,pompa musi sie zalaczyc,jest wyraznie slyszalna.

Jesli chcesz umiescic zdjecie na forum to najpierw musisz umiescic je na jakiejs stronie hostingowej np: http://imageshack.us/ lub http://www.fotosik.pl/
Umieszczasz tam zdjecie a tutaj na forum wystarczy ze wkleisz link z adresem zdjecia Wink
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 16:47
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Myślałem że jest taki sam jak w quattro bo ma też te dwie komory paliwowe pomiędzy którymi znajduje się miejsce na wał napędowy.Nie wiedziałem że quattro ma dwie pompki.
Właśnie odebrałem auto z warsztatu (w Niemczech).Było na diagnozie co jest przyczyną złego odpalania na mrozie, to przy okazji mieli mi sprawdzić elektrykę tej pompy.
Powiedzieli że jest O.K. Ale sprawdzali przy pełnym baku (nie mieli do czego lub nie chciało im się spuścić paliwa) i dalej nie jestem przekonany czy wszystko jest " O.K."
Zasugerowali że może być jednak żle włożona do tych wszystkich "[cenzura]ół" z uszczelkami albo jakiś przewód wyskoczył itp.
Gdyby trzeba było nowy zbiornik kupić, bez pompy, koszt powyżej 5000zł plus jeszcze montaż. Katastrofa Sad

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 16:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 18:15
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Kto zainteresowany jak taki zbiornik z grubsza wygląda, zapraszam do obejrzenia zdjęć schematu pod linkiem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e50bf44329ffffd6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/852fafb5b33cc18.html

Dzięki Tomek za wskazówki Smile
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Zaopatrz sie w miernik i sprawdz ten czujnik,zebys cos wiedzial,miernik kosztuje ok 25 zl jesli nie masz.
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 19:01
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Miernik oczywiście mam. Pomiar czujnika pokazał 0.428 przy prawie pełnym zbiorniku.
Zmierzyłem przy okazji akumulator. (Na warsztacie zasugerowali wymianę)
Pokazało 12,4 V. W czasie grzania świec spadło na 11.9 V. Przy odpalaniu spadło na około 9 V. W czasie pracy alternatora pokazało 13.9 V, więc wszystko chyba jest O.K. ?
Powrót do góry
vazik

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 10

Posiadane auto: AUDI A8 4.2
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 01:48
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Witam jesli jeszcze nie uporałeś sie z problemem to powiem ci jedno miałm trzy audi a8 4.2 i w kazdej ten sam problem jak miałem pół zbiornika paliwa to auto mi gasło paliwo nie było pobierane z drugiej połowy zbiornika i w kazdej z audi pomogło mi wymiana uszczelki przy pompie bo one z czasem popuszczaja i zbiornik jest nie szczelny i sie zapowietrza a wtedy paliwo nie jest pobierane z drugiej komory wymien uszczelki a napewno problem minie pozdrawiam
Powrót do góry
jacek126

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI Quattro '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 20:43
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


A mam pytanie do tomek83f. Pompa paliwa znajdującą się w zbiorniku powinna ssać paliwo tym króćcem od góry a dołem wlewać do kosza? Bo włożyłem dziś nową pompę i około połowy zbiornika paliwa auto się zapowietrzyło, a wcześniej jak sprawdzałem pompe nie ssała paliwa tym króćcem od góry.
Powrót do góry
gadu-gadu
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 13:17
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Witam "Jacek 126".Też mam do Ciebie pytanie. Czy u Ciebie w quattro jest ten sam system w zbiorniku co u mnie (link do schematu jest podany wyżej),
czy masz dwie pompy w zbiorniku ?
Jeżeli masz tak jak ja (link do zdjęcia pompy jaką ja mam podam niżej), to przy dobrze uszczelnionym układzie ta rurka z boku kosza podaje paliwo pod ciśnieniem do takich trzech turbinek które są obracane właśnie poprzez to ciśnienie paliwa.To powoduje zasysanie paliwa (większej ilości niż tej co napędza te ssaki) z tych niższych komór i pchanie go do kosza pompy otworem od dołu (powinna tam być siatka metalowa).
Musi to być wszystko zgrane, żeby w koszu było non-stop paliwo.
Wystarczy ponoć złe uszczelnienie tych dwóch uszczelek (rurka boczna i otwór dolny od pompy) i układ nie będzie działać.
Przy nie sprawnych turbinkach, np. zanieczyszczonych paprotami w paliwie,
ponoć trzeba wymienić cały zbiornik Sad
Link do zdjęcia pompy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc4dd5e4712fcb8a.html
Pozdrawiam
Powrót do góry
jacek126

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI Quattro '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 16:17
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Mam dokładnie to samo. Tylko że zastanawia mnie to, że rurka doprowadzona z boku kosza do pomki to pompka powinna tą rurką zasysać paliwo. Czy tak? Bo u mnie ani nie zasysa ani nie pcha paliwa więc nie ma mozliwości żeby to działało tak jak powinno. Mimo, że pompka jest włożona nowa, a nawet jak dmucham w tą rurkę wchodzącą do pompki to nie mogę nawet przedmuchać powietrza przez pompkę. Wczoraj zrobiłem sekcje starej pompki żeby zobaczyć o co tam chodzi, i jest tam um ieszczony zawór kulkowy który w starej pompce był zacięty. Jutro sprawdze czy czasami w nowej nie ma tego samego.
Powrót do góry
gadu-gadu
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:06
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


"Jacek126", sprawdzałeś tę pompkę przy jej pełnym zanurzeniu ? Np. w wiadrze do połowy wypełnionym paliwem. Chodzi mi o to czy zanurzyłeś ją w paliwie tak aby kosz był pełny ? Wtedy ta boczna rurka przy koszu znajdzie się i tak w paliwie. Żeby przekonać się że paliwo z niej jest podawane musiałbyś do niej podpiąć jakiś przewód plastikowy i uważać przy tym aby nie uszkodzić tej końcówki. Należy też uważać aby na zagięciu tego przewodu nie załamać go. Dopiero potem doprowadzić do niej prąd z akumulatora.
Z tego co się orientuję, pompka nie zasysa paliwa żadnym przewodem. Pobiera paliwo bezpośrednio z kosza w którym jest zamocowana.

Spróbowałem za pomocą translatora przetłumaczyć to co pisze pod tym schematem ale nie wyszło Sad Efekt tego tłumaczenia poniżej.

• Pompa paliwa Vorforderung-G6-mieści się w Staugehause (na rysunku nie pokazano). • Jesteś światłem dysk (gruba strzałka) w 3 jet ssania -2,3, 5 generuje - to może gedrOckt i przyspieszone. Przyspieszenie powoduje, że otaczające paliwa porwane w różnych komorach i system rur do górnej płyty adapter 1DES StaugeMuses jest wymagane. • Pompa paliwa Vorforderung-G6, Saugstr
• paliwa pompa do Vorforderung-G6 i Saugstrahlpumpensystem Staugehause postaci zamkniętej pętli w Kraftstoffvorratsbehalter. · Aby dostrzec zapewnienia bezpiecznego rozruchu silnika, musi być zawsze gefOlIt Staugehause z paliwem. Aby to zagwarantować, nawet z małymi NachfOllmengen, księżyce EinfOllrohr-4direkt w Adapterpfatte -1 - Staugehauses. Oer paliwa jest zatem bezpośrednio doprowadziło do Kraftstofffordereinheit.


Ostatnio zmieniony przez Schwiercu dnia Nie 13 Lut 2011, 19:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jacek126

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI Quattro '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:18
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Tak zanurzałem w paliwie. Ale nic to nie dało. Nie rozumiem tylko czemu pompa nie ciągnie paliwa przez ten kruciec od góry. Bo jaki byłby sens jej działania gdyby ciągnęła od dołu w koszu i wlewała paliwo do kosza. Rurka idąca koło pompki paliwa jest bezpośrednio do pompy wtryskowej, która sama ciągnie sobie paliwo, a pompa w zbiorniku po załączeniu powinna pobierać przecież paliwo tym wężykiem ósemką połączoną z resztą węży w zbiorniku i dołem pompy powinno byc wypompowywane paliwo do kosza z którego pobiera VP44 i tak w kółko. Myśle że dobrze to wszystko zrozumiałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 21:16
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


"Jacek 126", to jak ja sobie wyobrażam jak ten system działa, narysowałem na prowizorycznym rysunku. Może ktoś to skoryguje lub podpowie czy to tak działa ?
Link do rys. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86edab59fbc373e1.html

Jeszcze jedno. Może masz nie te obroty w pompce. Spróbuj zmienić biegunowość.


Ostatnio zmieniony przez Schwiercu dnia Pon 14 Lut 2011, 19:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A8 »

Opinie o samochodach Audi A8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ8

369 750

2020r.

40 359 km

podkarpackie

AudiQ5

184 750

2019r.

65 424 km

świętokrzyskie

AudiA4

109 980

2017r.

113 539 km

świętokrzyskie

AudiA5

189 750

2020r.

45 117 km

świętokrzyskie

AudiQ5

219 980

2019r.

94 780 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System