Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A6 ) [A6 C6] poważny problem z elektroniką przy zapalaniu rano



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aldermaston

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: A6 C6 20 tdi blb
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 01:03
Temat postu:

[A6 C6] poważny problem z elektroniką przy zapalaniu rano


Witam
Mam problem z audi A6 w 2,0 tdi silnik blb 2006 rok.
Mianowicie problem wystąpił od wczorajszego rana,gdy zapaliłem silnik pojawił sie pisk i zapaliły sie kontrolki
ABS EBD I ta czerwona okrągła od chamulca.
Wyłączyłem silnik i gdy zapaliłem go ponownie problem znikł,pomyślałem że było to jakieś zdarzenie jednorazowe,cały dzień nic sie nie działo wszystko działało ok,lecz na 2 dzień pojawił sie tan sam problem ,odkryłem że po postoju około 30 minut problem powraca te same kontrolki i ten sam pisk.
Poczytałem instrukcję z której wyczytałem że może to być wina płynu tzn.poziom zbyt mały ,słaby akumulator,lub taki problem występuje po odłączeniu akumulatora chodzi mianowicie o to że gdy aku był odłączony system abs-u i cała reszta z nim powiązana musi załadować od nowa ustawienia.Więc sprawdziłem płyn był ok ,reszta była nie ruszana ,akumlator jak żyleta więc te sprawy odpadają .Kilka minut temu próbowałem ponownie problem zaczyna rosnąć w oczach tzn. po odstaniu auta piszczy kontrolki sie palą i na dodatek rozrusznik kręci ale auto nie chciało zapalić po cofnięciu kluczyka zapala normalnie i kontrolki znikają ,poczekałem chwile i znowu to samo pisk kontrolki silnik nie pali a na dodatek po odkręceniu kluczyka gdy auto już zapaliło ponownie bez kontrolek po kilku sekundach wszystko padło na sekunde silnik przygasł jak by aku był odłączony ( nie zdążył zgasnąc ) i zaczoł chodzić normalnie ,zaczełem podejżewać że to problem z prądem ze gdzieś nie ma przejścia ale wszysko na oko jest ok .

Tak było ale auto ostatecznie przestało odpalać i

Wstawiłem auto do servisu gdzie stwierdzili że mam wodę w skrzynce z bezpiecznikami a mianowicie w tej skrzynce w której znajduje sie komputer ,pod maską na podszybiu po prawej ,jest tam jeden czy dwa przekażniki oraz kilka bezpieczników .
Wodę widziałem tam osobiście wymiana tego to koszt 650 funtów ponieważ robię to w uk (więc sporo)
Stwierdzili ze komputer jest nienaruszony tylko trzeba wymienić cały ten cyrk do okoła.
Moje pytanie jest czy ta skrzynka i woda w niej na prawde może powodować takie objawy jak w moim poście u góry czy po wymianie zameldują mi że skrzynka była mokra ale jeszcze musze wymienić np. zacisk chamulcowy aby ukryć że sie mylili,poprostu wiem jak działa servis kasa sie nie liczy tylko wymienić co popadnie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 01:17
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) [A6 C6] poważny problem z elektroniką przy zapalaniu rano


Skoro wiesz jak dzialaja serwisy to po co tam pojechales? nastepnym razem powiedz zeby tylko ta usterke usuneli a jak cos znajda to niech dzwonia zeby przyjechl i zobaczyl sam,chociaz watpie zeby sie zgodzili na takie rozwiazanie.
Co do twojego problemu to jest to jak najbardziej mozliwe.
Powrót do góry
aldermaston

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: A6 C6 20 tdi blb
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 01:25
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) [A6 C6] poważny problem z elektroniką przy zapalaniu rano


Dzięki za odpowiedz
Pojechałem bo nie miałem wyboru niestety Sad .
Wiem skupiam sie tylko narazie na tej usterce a oni dzwonią do mnie aby wszystko konsultować więc nie sądze aby mogli cokolwiek bezemnie zrobić.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 01:29
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) [A6 C6] poważny problem z elektroniką przy zapalaniu rano


Tak jak napisał przedmówca jest to prawdopodobna przyczyna.
W wyniku zwarcia wywołanego przez wodę powstały spadki napięcia i pierwszy o tym zameldował układ układ hamulcowy jak to ma w zwyczaju audi.
Po wysuszeniu wszystkiego (nie widzę raczej potrzeby wymiany)konieczna będzie napawno diagnostyka wszystkich układów i adaptacja hamulca postojowego.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
aldermaston

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: A6 C6 20 tdi blb
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 02:07
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) [A6 C6] poważny problem z elektroniką przy zapalaniu rano


Wielkie dzięki michał72 pierwsza logiczna odpowiedz i bardzo pomocna,niestety utknełem z tym serwisem i musze to wymienić mimo ze wariatem nie jestem i wiem że najpierw wystarczyło by to wysuszyć itd. lecz widziałem jak to wygląda i sądze że bez wymiany sie nie obędzie styki pognite bo widać że woda tam stała długo spalony przekażnik no i ta woda sama tam sie nie wlała pozatym koszta holowałem auto tam diagnostyka raz i diagnostyka potem po ew wysuszeniu a tak mam all in one łącznie z jakąś tam gwarancją coprawda nic mnie nie pociesza w tej sytuacji ale moze auto pojedzie w końcu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 02:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A6 »

Opinie o samochodach Audi A6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

138 850

2019r.

66 767 km

świętokrzyskie

AudiQ2

139 950

2021r.

13 690 km

świętokrzyskie

AudiA6

209 750

2019r.

60 295 km

podkarpackie

AudiA4

159 750

2020r.

12 796 km

podkarpackie

AudiA6

145 850

2018r.

103 390 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System