Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A3 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 20:15
Temat postu:

Kontrolka poziomu oleju.


Witam. Od wczoraj mam koszmarny problem z poziomem oleju w mojej A3. Otóż zasuwałam wieczorem autostradą i nagle mi zaczęło piszczeć i pojawiła się żółta kontrolka z konewką i napisem min. Zjechałam, dolałam to co miałam w bagażniku, czyli niecałe 0,5l. Kontrolka dalej świeciła, jednak uznałam, że nic się nie stanie, w końcu żółta, to nie czerwona, coś tam tego oleju jednak nadal jest. Po przejechaniu 30km dojechałam na stację i kupiłam 1l Castrola, odrobinkę wlałam i się opamiętałam, stwierdziwszy, że lepiej będzie, żeby auto odstało swoje i olej do ostatniej kropli ściekł do miski, coby nie przelać kierując się wskazaniami bagnetu. No i rano przed pracą patrzę, a tu niby jest max - więc nic nie robię, tylko jadę. Kontrolka dalej świeci, no ale nic, zaczęłam już myśleć o zepsutych czujnikach czy podobnych historiach i podłączeniu auta pod komp. Po pracy postanowiłam się jednak ponownie dorwać do moich pomiarów i w pewnym momencie całkowicie zgłupiałam. Pokazuje mi ten bagnet niby rzeczywiście minimum - no to dolewam troszkę, niby rośnie, a czasem jak go wyciągnę to cała ta podziałka i nawet lekko powyżej w oleju upaprana.. Sama już nie wiem, czy to po prostu trzeba mega delikatnie i powoli wyciągać go z tej dziury żeby mieć dobry odczyt, czy jak.. Olej raczej nie cieknie, rano się jeszcze upewnię, przez noc na śniegu postoi, to będzie widać. Wlałam już łącznie z tym co na autostradzie ponad litr tak na moje oko i dalej jest niby minimum, a przecież nie zeżarło go 2 litry w jeden moment.. Nie chcę przelać tego cholernego oleju, ani też jechać jak świr na jakąś diagnostykę żeby się miało okazać, że problemu właściwie nie ma.
Wybaczcie debilne pytanie, jednocześnie się przyzwyczajając, bo pewnie nieraz jeszcze będę prosić się o porady Smile
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 22:51
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Nic w tym debilnego niema a moze sie okazac ze jest to calkiem powazna sprawa,byc moze cos jest nie tak z odpowietrzaniem i olej nie splywa do misy olejowej,przed sprawdzeniem poziomu na bagnecie odkrec korek od wlewu oleju zeby ucieklo powietrze,wytrzyj dokladnie bagnet i wloz spowrotem,odczekaj chwile i wyciag,patrz z jednej i drugiej strony bagnetu bo czasem sie tak ubrudzi i wyglada jakby bylo duzo za duzo.Moga tez kanały olejowe byc niedrozne i olej nie bedzie wracal,co grozi powazna usterka,wiec nie zaszkodzi jechac do mechanika zeby wszystko poogladal,gdybys wlala za duzo oleju to moze go wyrzucic w nieporzadanym miejscu albo co gorsze silnik moze pociagnac olej i mozesz go nie zgasic,jedyny ratunek wtedy to odciecie powietrza albo zduszenie silnika na najwyzszym biegu.Nie lekcewaz problemow z olejem.Silnik nie kopci mocniej niz zwykle?jaki kolor jest dymu?
Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 00:37
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Żadnych niepokojących objawów nie ma, poza tą wredną kontrolką wszystko funkcjonuje jak do tej pory. Wtedy na autostradzie jak już jechałam tuż po uzupełnieniu coś jakby stukało w silniku, jechałam powoli, na małych obrotach i po krótkim czasie wróciło do normy. Jak jutro z rana dalej będę miała wątpliwe dla mnie odczyty z bagnetu albo ewentualne uzupełnienie oleju nie przyczyni się do zniknięcia kontrolki, bez mechanika się najwidoczniej nie obejdzie. W sumie może się okazać, że póki co to jakaś mała usterka, a jak to oleję, narobię sobie poważnych problemów..
A jeszcze mi się przypomniało, że dziś jak to sprawdzałam po pracy to się zapomniałam i odpaliłam auto na biegu i się jak to bywa w takich sytuacjach całe zatrzęsło, i wtedy konewka z żółtej z napisem min przemieniła się w czerwoną, ale ta dosłownie się pojawiła i zaraz zniknęła.. na mój rozum olej przelał się jakoś na boki i czujnik "stwierdził", że jest go już poniżej "min", ale zaraz się unormowało. Wobec powyższego wydaje mi się, że niesprawność czujników czy podobne rzeczy raczej odpadają, najwidoczniej oleju rzeczywiście nie ma tyle, ile być powinno, pozostanie mi tylko stwierdzić, gdzie się podział i dlaczego..
Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 19:03
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Dziś rano upewniłam się co do tego, że wycieku nie ma (nie było żadnej plamy jak odjechałam po całej nocy postoju) i że poziom oleju jest ok (wg wskazań na bagnecie - było odrobinkę więcej niż powinno, pomierzyłam starannie jak nigdy kilka razy i pokazywało identycznie). I pozbyłam się tej kontrolki w banalny sposób - odłączyłam na chwilę klemę od akumulatora.. Pomogło. Wygląda na to, że coś się zwiesiło i potrzeba było resetu, przynajmniej mam taką nadzieję. Jestem tylko zdziwiona, że tyle zeżarł tego oleju. Wymieniany był w sierpniu, czyli ok. 3.5 miesiąca temu, zrobiłam na nim ok. 4000km. Są tacy, którzy mówią, że to normalne, mi się tak jednak nie wydaje. Wcześniej jeździłam 2 lata Golfem II z 1988r. i ani razu nie miałam sytuacji, żebym musiała dolewać. No zobaczę, jak będzie dalej. Jeśli nadal coś dziwnego będzie się w tym temacie działo, udam się prosto do mechanika, nie marudząc już nawet na forum (chyba :p).
Dzięki za odpowiedź, @tomek83f Smile
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 22:38
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Ten silnik moze spalic ok 1 litr oleju na 1000 km i jest to normalne,miesci sie to w normie,autko juz tez nie jest mlode i wez to pod uwage ze silnik bedzie bral coraz wiecej oleju.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 22:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 23:21
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Czyli póki co nie jest tak źle, skoro bierze ok. 0,25 na 1000km Wink Autko może nie młode, ja nim jeżdżę dopiero od niedawna, więc uważam za nowe, zwłaszcza po 22-letnim Golfie.. Smile
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 03:03
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Moze i tak ale jak na diesla to juz staruszek,choc sam jezdze starszymi Laughing
Powrót do góry
Paw_20_20

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: audi a3 2.0 TDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 28 Gru 2010, 12:42
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Ja mam podobny problem. Tak jak u koleżanki kontrolka ta zaświeciła mi się na autostradzie. Zdziwiłem się niezmiernie z racji tego że 3 miesiące wcześniej wymieniałem olej. Jednak ja lubię nim trochę "przykopcić" a średnio w miesiącu robię 1500 km więc możliwe że spalił trochę oleju. Po dolaniu litra zgasła i nie świeciła się przez 2 miesiące. Przypuszczałem że może olej wlałem zły bo miałem 0W30, teraz wlałem 5W40 i jak narazie po 4 miesiącach jeszcze się nie zaświecił Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Kontrolka poziomu oleju.


Moich problemów ciąg dalszy. Jakieś 2 dni po dolaniu tego oleju i pozbyciu się kontrolki wybierałam się w dłuższą trasę, więc postanowiłam jak zwykle sprawdzić płyny. I co tym razem? Tym razem bagnet wskazywał poziom maximum, a może nawet odrobinkę więcej, bo tej podziałki nie było już widać, w każdym razie do zgięcia było daleko, dlatego uznałam, że przelanie dosłownie odrobinkę niczemu nie zaszkodzi. Najwidoczniej wtedy jak dolewałam auto nie stało zupełnie równo. A może przy tym kolejnym sprawdzeniu nie stało zupełnie równo, nie mam już pojęcia, ale przecież nie będę montować na aucie poziomicy, żeby idealnie równo zaparkować przed sprawdzeniem płynów Wink
Wczoraj jednak zauważyłam, że silnik zaczął głośno chodzić i coś słychać jakby się delikatnie trzęsło pod spodem auta. Nic tam nie wystaje, więc raczej nic się nie odkręciło i nic nie odpada, a ten dźwięk silnika mnie niepokoi. Czy mógł się uszkodzić katalizator i czy to raczej wina tego oleju, czy niekoniecznie? Da się to jakoś samemu sprawdzić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A3 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A3 »

Opinie o samochodach Audi A3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A3 ) Porady, problemy techniczne

13) SERWIS »

Audie-tron

299 850

2021r.

20 800 km

świętokrzyskie

AudiA4

155 750

2019r.

92 524 km

świętokrzyskie

AudiQ2

139 950

2021r.

13 690 km

świętokrzyskie

AudiA6

179 850

2020r.

108 507 km

świętokrzyskie

AudiA7

219 980

2018r.

101 468 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System