Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thor04

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: audi a4 1.9tdi 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 05:16
Temat postu:

Wymiana nagrzewnicy


Witam czy dysponuje ktoś może poradnikiem a najlepiej zdjeciami jak wymienic nagrzewnice w A4 1.9 tdi z 97roku. Wiem że musze rozebrać cała deske i chciałbym wiedziec gdzie są i które śruby wykrecać.
Powrót do góry
mazurekandrzej33

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąsosz
Posiadane auto: Syrena r20
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 21:15
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy


Niestety jest z tym trochę pracy,jednak nie taki diabeł straszny jak go malują.
Po pierwsze odłącz akumulator,potem wymontuj fotele przednie,będziesz miał dostęp do wszystkiego.
Wymontuj tunel środkowy.
zdejmij plastiki na słupkach przednich i poodpinaj kostki(nie musisz ich zaznaczać każda ma inny kolor i podczas składania ich nie pomylisz).
odkręć schowek kierowcy i pasażera.
odkręć dwie nakrętki na klucz 16 po stronie kierowcy i jedną po stronie pasażera od wzmocnienia.
odkręć od wzmocnienia pod konsolą śrubę torks 8mm mocującą pedały i wypnij kostki-pedał gazu(linka)czujnik pedału hamulca i czujnik pedału sprzęgła
odkręć śruby mocujące wzmocnienie do tunelu środkowego są to dwie śrubki po prawej i dwie po lewej stronie tunelu.
zdejmij pokrywę puszki komputera na podszybiu i wypnij wszystkie kostki.
odłącz przewody gumowe do nagrzewnicy.
jeśli masz klimę to odzyskaj czynnik i odłącz przewody od nagrzewnicy
odkręć krzyżak od maglownicy.
Jeśli wszystko to zrobiłeś,możesz wyjąć cały kokpit razem ze wzmocnieniem i nagrzewnicą,jak dobrze pokombinujesz,to wymienisz nagrzewnicę bez zdejmowania konsoli ze wzmocnienia.
Życzę powodzenia,a w razie problemów czy pytań w trakcie prac dzwoń zawsze pomogę 880 660 226
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
thor04

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: audi a4 1.9tdi 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 00:34
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy


Dzięki za info - widze ze troszke roboty mam - mam nadzieje ze sie w jeden dzien uwinę
Powrót do góry
mazurekandrzej33

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąsosz
Posiadane auto: Syrena r20
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 09:21
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy


Ja to robię kilka godzin,tylko ze ja to robię na co dzień,mam wprawę,myślę że dasz radę spokojnie,w razie pytań dzwoń bez problemu pomogę.
Powrót do góry
gadu-gadu
mazurekandrzej33

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąsosz
Posiadane auto: Syrena r20
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 13:03
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy


Nieco odświeżam temat ze względu na sporą ilość telefonów.

Zanim zdecydujesz się na wymianę nagrzewnicy musisz mieć pewność że wymiana jest konieczna.W większości wypadków problem z ogrzewaniem naszej laluni leży gdzie indziej.
W jednym jedynym przypadku kiedy jest wyciek widoczny nie obejdzie się bez wymiany,brak ogrzewania nie jest jednoznaczne z koniecznością wymiany.
Po pierwsze zawsze należy sprawdzić czy nagrzewnica nie jest zapchana,często dosypując ogólnie dostępnych proszków pomagających uszczelnić układ chłodzenia doprowadzamy do zatkania nagrzewnicy,woda z kranu również powoduje zamulenie.
Zanim zdecydujemy się na pracochłonną wymianę spróbujmy przepłukać strumieniem wody zdejmując oba węże,należy na zmianę przelewać wodę pod ciśnieniem z kranu to w jedną rurkę to w drugą aż woda wylatująca z nagrzewnicy będzie czysta.
Po tym trzeba solidnie odpowietrzyć układ,bo jeśli płyn nie będzie wszędzie nie ma szans na ogrzewanie.
Kolejnym powodem braku ogrzewania może być uszkodzona pompa wody,czesto montowane zamienniki mają plastykowe śmigła które pod wpływem temperatury odrywają się od wirnika,to jednak zdarza się rzadko,a objawem jest prócz braku ogrzewania przegrzewanie silnika.


Zanim definitywnie przystąpimy do wymiany po analizie za i przeciw samodzielnie,warto odciągnąć czynnik klimatyzacji z układu w serwisie klimatyzacji,ponowne napełnienie będzie wiele tańsze jeśli firma przechowa nasz czynnik i po naprawie ponownie napełni układ klimatyzacji.Rozkręcenie przewodów klimy przy nagrzewnicy jest konieczne.
Postępując zgodnie z moją instrukcją wymontujesz kokpit razem z instalacją,wzmocnieniem po konsolą i nagrzewnicą,nie ma potrzeby rozkręcania tego na kawałki bo tylko narobimy sobie niepotrzebnej pracy.
W nowszych rocznikach b5 nad mechanizmem wycieraczek na podszybiu trzeba odkręcić jedną śrubę m 6 która trzyma wzmocnienie,a w starszych modelach na tunelu jest aluminiowy uchwyt który będzie nam utrudniał wyjęcie wszystkiego,dlatego warto odkręcić czarny nawiew na dole nagrzewnicy wtedy wyjdzie bez problemu.Pod kierownicą po lewej stronie jest kilka kabli przykręconych do kości na klucz 13 i 10 trzeba je odkręcić,kolejność i rozmieszczenie tych kabli można zapisać na wszelki wypadek na kartce.W razie pytań jestem do dyspozycji.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 13:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mazurekandrzej33

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąsosz
Posiadane auto: Syrena r20
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2013, 22:33
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy


Bardzo proszę nie dzwonić wieczorami i w niedzielę,proszę uważnie czytać a w razie problemów zadawać pytania TYLKO na tym forum.
Jest bardzo męczące tłumaczenie o godzinie 21 kilka razy tego samego co tu napisałem,pozdrawiam[color=red]
Powrót do góry
gadu-gadu
simeu90

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi A4 1.6 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Kwi 2013, 21:54
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wymiana nagrzewnicy


Witam,
jestem nowy.

Kupiłem 3 dni temu Audi.
Problem w tym że bardzo słabo grzeje.
Temperature mam 90 stopni.
Jak ustawie klime na zimne powietrze to moment sie robi jak w lodówce.
a jak dodaje temp na + albo Hi to leci letnie powierze. fakt faktem po 10km przejechanych w aucie jest ciepło ale szału nie ma.

Od poprzedniego właściciela dostałem termostat bo sam nie zdołał wymienic.
Czy to może pomóc??
Ewentualnie gdzie są te węże do nagrzewnicy żeby ją przepłukać??

Mam silnik 1.6 benzyna. 101 km. 1997 rok. klimatronic.

proszę o pomoc
Powrót do góry
mateusz333

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): se
Posiadane auto: audi a6 2.4 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 22:24
Temat postu:

Wymiana weża do nagrzewnicy audi a6


Witam,
mam nadzieję , że może na tym forum uzyskam pomoc .
Mam problem z wyciekiem płynu chłodniczego. Kilka dni temu mialem wymieniana pompe wody i rozrzad przy okazji. Przez 2 dni było sucho pod samochodem, po dwóch dniach znowu rózowa plama.
Po długich poszukiwaniach znalazłem miejsce z ktorego leci . Jest to ten czarny waz , ktory widac na zdjeciach, laczy sie z nagrzewnica. Kiedy samochod stoi to jedynie kapie , kiedy sciskam ten wąż to leci ciurkiem .
Bardzo proszę o pomoc i opisanie jak krok po kroku wymienic ten waz i ewentualnie link gdzie mozna go dostac w dobrej cenie .
Jeszcze dodam , ze problem dotyczy audi a6 2.4 V6 2002r. benzyna manual sedan.
Z gory dziekuje za odpowiedz.



[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA5

219 850

2020r.

39 190 km

świętokrzyskie

AudiA5

155 000

2021r.

13 000 km

lubelskie

AudiQ3

185 850

2018r.

41 565 km

świętokrzyskie

AudiA5

219 850

2020r.

39 190 km

podkarpackie

AudiQ7

277 750

2019r.

83 576 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System