Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek126

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI Quattro '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Chyba nie do końca tak. Bo po co ten otwór od dołu kosza. Bo od góry pompy dochodzi jeszcze wężyk łączący węże w zbiorniku i to chyba z tamtąd powinno zasysać.
Powrót do góry
gadu-gadu
popisko2

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: audi a8 2,8 quattro
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 21:06
Temat postu:

problem


Panowie czy moglbym prosic o odswiezenie tematu
audi a8 2,8 quattro 1995 i podobny problem
pomimo paliwa w baku samochod gasnie po dolaniu kilku litrow paliwa silnik znowu odpala.

Powiem ze dzis byl podlaczony do komputera i nie wykryto zadnych bledow.

Ratunku!!!
Powrót do góry
jacek126

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI Quattro '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 15:00
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Ale ile masz paliwa w zbiorniku jak zaczyna gasnąć? Jak zaraz poniżej połowy tzn.że pompa paliwa, jak ok1/3 paliwa w zbiorniku jeszcze masz to może pompka strumieniowa w zbiorniku. Ja ostatnio to miałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 21:53
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Dobre pół roku minęło a problem z pompą mam dalej ten sam.
Wstępnie jestem umówiony z elektronikiem sam. na bliżej nieokreślony termin. (Mam częste wyjazdy)
Dzisiaj miałem trochę czasu więc się "pobawiłem" trochę starą pompą w której okazało się że wszystko jest O.K oprócz pęknięcia plastiku co powodowało wylew paliwa (nieznaczny) gdy zbiornik był pełny.
Gdyby ktoś był zainteresowany to dodałem parę zdjęć (Linki do strony ze zdjęciami w powyższych tekstach) z częściowo rozebranej pompy na których lepiej widać detale wewnętrzne.
Jeszcze jedno.Aby nie wylewać paliwa ze zbiornika wykorzystałem czujnik paliwa w starej pompce (którego wartość w Omach mieści się pomiędzy 0,425 a 0,099) i podłączyłem go do odpowiedniej kostki. Po włączeniu stacyjki i po opuszczaniu za pomocą śrubokręta pływaka czujnika pompka nie włączyła się.(Nie dochodzi prąd kablami.Pompka jest O.K. Sprawdziłem bezpośrednio podłączając ją do ładowarki akumulatora). Jedyne co się działo to kontrolka ze grzania świec żarowych zaczęła mrugać.
Więc albo jakiś przekażnik poszedł albo bezpiecznik którego już szukałem i nic nie znalazłem.
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 23:15
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Problem ze zbiornikiem paliwa audi a8 2.5 tdi v6


Witam.
Myślę i mam taką nadzieję, że to mój ostatni wpis na temat pompy. Wreszcie działa. Pokazała mi się już rezerwa a silnik nie gaśnie. Przyczyną jednak była,(co zasugerował"vazik").niezbyt dociśnięta uszczelka, (jest to uszczelka trzymana przez dwa plastikowe bolce od korpusu pompy).
Byłem umówiony z elektromechanikiem bo myślałem że w elektronice należy szukać przyczyny. Chcąc dla pewności wykluczyć winę pompy, podłączyłem ją przewodami bezpośrednio do akumulatora. Działała. Było wyrażnie słychać zasysane paliwo. Paliwa było jednak ponad połowa zbiornika. Po wymontowaniu tuby z czujnikiem paliwa która jest w pewnym sensie elementem pompy, wprowadziłem w to miejsce przewód do odsysania paliwa. Po spuszczeniu około 20 l i załączeniu pompy,okazało się że pompa chodzi ale nie słychać zasysanego paliwa. Wlałem ok.10 l z powrotem i znów zasysała paliwo. Po pewnym czasie poziom paliwa w tej komorze gdzie została wymontowana "tuba" wyrażnie się podniósł. Odkręciłem dekiel z czujnikiem nad drugą komorą. Okazała się totalnie wyssana z paliwa. Ulżyło mi, bo to znaczy że ssawki działają i nie muszę wymienić zbiornika jak mi kiedyś w warsztacie zasugerowano. Teraz już przy włączonej pompie spuszczałem paliwo do kanistra. Po nie długim czasie zassała powietrze i zaczęła iść na sucho. Po włożeniu czujnika okazało się że paliwa zostało ok. 1/3 zbiornika. Rzeczywiście, przy dalszym spuszczaniu naleciało jeszcze z 25 l paliwa.
To zmusiło mnie do wymontowania tej pompy ponownie (niedługo będzie chyba z 3 lata od jej zamontowania). Po sprawdzeniu uszczelek, (zalecane są nowe, ale komplet trzy lata temu kosztował chyba z 3 stówki) zamontowałem ją z powrotem ale już bez pośpiechu. Jak wyczułem że w miarę dobrze siadła, (kołnierz pompy musi idealnie dolegać do uszczelki na kołnierzu zbiornika), krótkimi ruchami w lewo i prawo jeszcze lepiej ją usadowiłem.
Śruba dokręcała się idealnie. W pewnym momencie wyczułem opór co znaczyło że śruba jest dokręcona do jej kołnierza i dalej nie da się wkręcić.
Wlałem trochę paliwa do zbiornika. Zbiorniczek w pompie też zalałem paliwem i włączyłem pompę. Po paru sekundach wiedziałem że jest O.K.
Pompa zasysała paliwo non stop.
Przy okazji "zabawy" z pompą odkryłem że jednak zasilanie na pompie było i jest ale dopiero po starcie silnika a nie tak jak ja sobie to wyobrażałem po włączeniu stacyjki.

Od dwóch dni specjalnie jeżdżę na niskim stanie paliwa i jak na razie (odpukać) jest wszystko O.K.

Wiem że przynudzałem tymi postami ale nie każdy jest urodzonym mechanikiem i nieraz musi to trochę trwać nim się dojdzie do sedna sprawy.

Ps.Mam parę zdjęć wnętrza tego zbiornika, które postaram się wysłać pod link który tam kiedyś wcześniej podawałem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 23:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A8 »

Opinie o samochodach Audi A8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

29 900

2008r.

165 988 km

mazowieckie

AudiA6 Allroad

249 750

2019r.

111 397 km

świętokrzyskie

AudiA4

155 750

2019r.

54 432 km

podkarpackie

AudiQ3

145 000

2022r.

7 800 km

mazowieckie

AudiSQ5

354 950

2021r.

45 361 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System