Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi C4 ) wahania obrotów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi C4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mimik09

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tomaszów lub
Posiadane auto: audi a4 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 12:31
Temat postu:

wahania obrotów


witam mam mały problem, posiadam audi C4 silnik 2,3 E+G ale od pewnego czasu nie ma mocy, odpalam na benzynie ale ciężko to idzie, jak jest zimny i odpalę go to da wahania obrotów, czasami w czasie jazdy gdy jest na biegu jałowym też nie równo chodzi jest to obojętne czy na gazie lub benzynie. rano jak jest zimny i próbuję go odpali przeważnie za pierwszym razem odpali i zgaśnie, drugim razem już jest ok, ale nierówno chodzi, spalanie ma może troszkę zawyżone 12-13l/100km gazu.Słyszałem że to może by wtrysk lub sonda lambda? może ktoś miał podobny przypadek. z góry wielkie dzięki.
Powrót do góry
skype status
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 21:08
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


Ja bym się przyjrzał urządzeniu do wzbogacania mieszanki paliwowej, zaworowi powietrza dodatkowego, czujnik temperatury, przepływomierzowi oraz spoczynkowemu położeniu tarczy spiętrzającej. A każdy ci to powie że na te silniki ma bardzo zły wpływ gaz wiem coś o tym.Instalacje gazową masz zwykłą więc zimny lubi pobójac na obrotach natomiast 12-13 litrów to ok ja niżej nie schodzę chyba że na trasie.
Powrót do góry
mimik09

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tomaszów lub
Posiadane auto: audi a4 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 21:30
Temat postu:

wahania obrotów


witam i dzięki za podpowiedz ale czemu jest trochę słaby jak na taki silnik to troszeczkę powinien miec pod nogą???
Powrót do góry
skype status
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 23:15
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


słaby jest na gazie czy na tym i na tym, powodem może być zapłon który jest trochęinaczej ustawiony niż powinien być gdy tylko jeździsz na benzynie. Marne paliwo też miałem taki przypadek . U mnie na gazie chodzi w porównaniu do benzyny tak o 30% słabiej. Sprawdź urządzenie wzbogacania mieszanki to taka kostka przy rozdzielaczu paliwa , ciężka sprawa ze znalezieniem warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt mnie nawet na serwisie nic nie poradzili
Powrót do góry
namor09

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: audi 100 c4 2.3b/lpg
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 22:56
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


[quote="markokas"]słaby jest na gazie czy na tym i na tym, powodem może być zapłon który jest trochęinaczej ustawiony niż powinien być gdy tylko jeździsz na benzynie. Marne paliwo też miałem taki przypadek . U mnie na gazie chodzi w porównaniu do benzyny tak o 30% słabiej. Sprawdź urządzenie wzbogacania mieszanki to taka kostka przy rozdzielaczu paliwa , ciężka sprawa ze znalezieniem warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt mnie nawet na serwisie nic nie poradzili[/quote]

witam.mam ten sam typ audi.mialem rowniez ten sam problem z ,,falowaniem ,,obrotow.wymienilem:swiece,przewody wn,kopuke oraz paluch rozdzielacza.problem znikł,teraz jest ok.natomiast co do spadku mocy to poprzednicy napisali co trzeba zrobic.audi z silnikiem 2.3 to kaprysna zabawka.powodzenia!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 22:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robak1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOKÓŁKA
Posiadane auto: audi 80 b4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 18:41
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


Witam!!!Moje audi 2,5 tdi ma skaczace obroty od 1000 do 1800 obrotow.Przy skoku obrotow bucha z tlumika czarny dym .prosze o rade...z gory dziekuje i pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi C4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi C4 »

Opinie o samochodach Audi C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi C4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

135 750

2022r.

14 557 km

świętokrzyskie

AudiA4

98 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

AudiA3

56 900

2016r.

192 436 km

śląskie

AudiA4

174 850

2023r.

10 175 km

świętokrzyskie

AudiA7

249 750

2020r.

120 696 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System