Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi C4 ) wahania obrotów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi C4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mimik09

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tomaszów lub
Posiadane auto: audi a4 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 12:31
Temat postu:

wahania obrotów


witam mam mały problem, posiadam audi C4 silnik 2,3 E+G ale od pewnego czasu nie ma mocy, odpalam na benzynie ale ciężko to idzie, jak jest zimny i odpalę go to da wahania obrotów, czasami w czasie jazdy gdy jest na biegu jałowym też nie równo chodzi jest to obojętne czy na gazie lub benzynie. rano jak jest zimny i próbuję go odpali przeważnie za pierwszym razem odpali i zgaśnie, drugim razem już jest ok, ale nierówno chodzi, spalanie ma może troszkę zawyżone 12-13l/100km gazu.Słyszałem że to może by wtrysk lub sonda lambda? może ktoś miał podobny przypadek. z góry wielkie dzięki.
Powrót do góry
skype status
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 21:08
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


Ja bym się przyjrzał urządzeniu do wzbogacania mieszanki paliwowej, zaworowi powietrza dodatkowego, czujnik temperatury, przepływomierzowi oraz spoczynkowemu położeniu tarczy spiętrzającej. A każdy ci to powie że na te silniki ma bardzo zły wpływ gaz wiem coś o tym.Instalacje gazową masz zwykłą więc zimny lubi pobójac na obrotach natomiast 12-13 litrów to ok ja niżej nie schodzę chyba że na trasie.
Powrót do góry
mimik09

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tomaszów lub
Posiadane auto: audi a4 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 21:30
Temat postu:

wahania obrotów


witam i dzięki za podpowiedz ale czemu jest trochę słaby jak na taki silnik to troszeczkę powinien miec pod nogą???
Powrót do góry
skype status
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 23:15
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


słaby jest na gazie czy na tym i na tym, powodem może być zapłon który jest trochęinaczej ustawiony niż powinien być gdy tylko jeździsz na benzynie. Marne paliwo też miałem taki przypadek . U mnie na gazie chodzi w porównaniu do benzyny tak o 30% słabiej. Sprawdź urządzenie wzbogacania mieszanki to taka kostka przy rozdzielaczu paliwa , ciężka sprawa ze znalezieniem warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt mnie nawet na serwisie nic nie poradzili
Powrót do góry
namor09

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: audi 100 c4 2.3b/lpg
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 22:56
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


[quote="markokas"]słaby jest na gazie czy na tym i na tym, powodem może być zapłon który jest trochęinaczej ustawiony niż powinien być gdy tylko jeździsz na benzynie. Marne paliwo też miałem taki przypadek . U mnie na gazie chodzi w porównaniu do benzyny tak o 30% słabiej. Sprawdź urządzenie wzbogacania mieszanki to taka kostka przy rozdzielaczu paliwa , ciężka sprawa ze znalezieniem warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt mnie nawet na serwisie nic nie poradzili[/quote]

witam.mam ten sam typ audi.mialem rowniez ten sam problem z ,,falowaniem ,,obrotow.wymienilem:swiece,przewody wn,kopuke oraz paluch rozdzielacza.problem znikł,teraz jest ok.natomiast co do spadku mocy to poprzednicy napisali co trzeba zrobic.audi z silnikiem 2.3 to kaprysna zabawka.powodzenia!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 22:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robak1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOKÓŁKA
Posiadane auto: audi 80 b4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 18:41
Temat postu:

Re: ( Audi C4 ) wahania obrotów


Witam!!!Moje audi 2,5 tdi ma skaczace obroty od 1000 do 1800 obrotow.Przy skoku obrotow bucha z tlumika czarny dym .prosze o rade...z gory dziekuje i pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi C4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi C4 »

Opinie o samochodach Audi C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi C4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA3

51 500

2017r.

233 000 km

pomorskie

AudiS3

209 950

2023r.

3 649 km

świętokrzyskie

AudiQ5

175 850

2020r.

119 529 km

świętokrzyskie

AudiQ5

209 980

2020r.

89 564 km

świętokrzyskie

AudiA6

145 850

2018r.

103 390 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System