Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) Kod lakieru?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JózefA4

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Audi A4 quattro, 1.9 TDI, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 23:53
Temat postu:

Kod lakieru?


Jak można sprawdzić swój kod lakieru?.
Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Kod lakieru?


Zajrzeć pod podłogę bagażnika tam gdzie leży koło zapasowe i poszukać naklejki. Będzie na niej i kod lakieru i mnóstwo innych danych na temat Twojego auta.
_________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A3/119346
Powrót do góry
JózefA4

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Audi A4 quattro, 1.9 TDI, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 22:10
Temat postu:

Kod lakieru?


Wiem żołnierzu, tylko w tym sęk, że naklejka jest nieczytelna i szukam innego sposobu dowiedzenia się jaki jest kod. Może ktoś ma srebrny metalik z 2000 r. i wie, jakie lakiery wtedy dawali na blachę. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 23:16
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Kod lakieru?


świetlistosrebrny-metalik Y7W
sa jeszcze 2 szare ale szary to szary a srbrny to srebrny

po co Ci ten numer wogole??
_________________


http://www.audiklub.org/club/car/241.html
Powrót do góry
JózefA4

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Audi A4 quattro, 1.9 TDI, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 23:35
Temat postu:

Jaki kod lakieru?


Tom,
dzięki serd. za odp. Skąd wyczasnąłeś ten kod?. Ja potrzebuje oczywiście kupić lakier, bo trzeba trochę podpicować po otarciach, a w sklepie muszę chyba podać kod, chyba, że wystarczy podać VIN, albo dane auta. Pozdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 23:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 22:09
Temat postu:

Re: Jaki kod lakieru?


JózefA4 napisał:
Skąd wyczasnąłeś ten kod?


Jest taki program, w którym można sobie sprawdzić między innymi właśnie kody lakierów jakimi pokrywali dany model auta w danym roku, pewnie stąd Smile Zresztą, Tomek o Audicach wie chyba wszystko Wink
_________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A3/119346
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 22:28
Temat postu:

Re: Jaki kod lakieru?


JózefA4 napisał:
Tom,
dzięki serd. za odp. Skąd wyczasnąłeś ten kod?. Ja potrzebuje oczywiście kupić lakier, bo trzeba trochę podpicować po otarciach, a w sklepie muszę chyba podać kod, chyba, że wystarczy podać VIN, albo dane auta. Pozdr


Jesli w miejscu klapki od wlewu paliwa nie bylo nic kombinowane i nie bylo wczesniejszych napraw to odkrec ja podjedz do sklepu gdzie dobieraja lakiery,tam wystarczy podac rocznik i model,mozesz tez podac VIN(jesli sobie zazycza) i oni Ci juz dobiora. Kod lakieru sluzy raczej do szybkiego znalezienia odpowiedniego odcienia bo trzeba wziac pod uwage ze po kilku latach lakier troche napewno wyplowial i zmienil kolor wiec trzeba to uwzglednic,jesli chodzi o dobieranie to popytaj i poszukaj w necie jaka dobieralnie polecaja,dobrze by bylo gdyby mieli tez specjalny skaner do porownywania kolorow,bo zeby dobrac z polakierowanych listków to trzeba miec dobre oko,pozatym samo dobranie bazy to dopiero polowa sukcesu bo jeszcze trzeba ja dobrze polozyc na samochodzie.

Kathrinne napisał:

JózefA4 napisał:
Skąd wyczasnąłeś ten kod?



Jest taki program, w którym można sobie sprawdzić między innymi właśnie kody lakierów jakimi pokrywali dany model auta w danym roku, pewnie stąd Zresztą, Tomek o Audicach wie chyba wszystko


Niestety wszystkiego nie wiem Laughing ale sa tez inne przyjazne portale i serwisy gdzie wymieniam sie wiedza,pozatym jesli kogos bardzo interesuja samochody z grupy VAG to polecam program ETKA i Elsa.
Kody lakierów pochodza ze strony audi klub polska.
_________________


http://www.audiklub.org/club/car/241.html
Powrót do góry
JózefA4

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Audi A4 quattro, 1.9 TDI, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Kod lakieru?


Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 23:29
Temat postu:

Re: Jaki kod lakieru?


[quote="tomek83f"]
JózefA4 napisał:

samo dobranie bazy to dopiero polowa sukcesu bo jeszcze trzeba ja dobrze polozyc na samochodzie.


To nawet nie jest połowa sukcesu Wink Chociaż metalik chyba znacznie łatwiej położyć niż perłowy. Ja dziś skończyłam użerać się z zaprawkami na perłowym, masakra, niby jak się patrzy prostopadle do powierzchni to jest pięknie, kolorek dobrany idealnie, ale pod każdym innym kątem jakoś tak dziwnie. Chyba głupio zrobiłam, że kładłam to pędzelkiem, bo te drobinki się tak jakoś poukładały że kolor patrząc pod kątem nie jest jednolity. Ale wyschnie, spoleruję i wtedy się okaże czy wyszło czy trzeba robić od nowa Smile

Kathrinne napisał:

pozatym jesli kogos bardzo interesuja samochody z grupy VAG to polecam program ETKA i Elsa


O tym pierwszym pisałam właśnie, sprawdzałam sobie w nim między innymi numery seryjne części. Fajna sprawa.
_________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A3/119346
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 11:26
Temat postu:

Re: Jaki kod lakieru?


[quote="Kathrinne"]
tomek83f napisał:
JózefA4 napisał:

samo dobranie bazy to dopiero polowa sukcesu bo jeszcze trzeba ja dobrze polozyc na samochodzie.


To nawet nie jest połowa sukcesu Wink Chociaż metalik chyba znacznie łatwiej położyć niż perłowy. Ja dziś skończyłam użerać się z zaprawkami na perłowym, masakra, niby jak się patrzy prostopadle do powierzchni to jest pięknie, kolorek dobrany idealnie, ale pod każdym innym kątem jakoś tak dziwnie. Chyba głupio zrobiłam, że kładłam to pędzelkiem, bo te drobinki się tak jakoś poukładały że kolor patrząc pod kątem nie jest jednolity. Ale wyschnie, spoleruję i wtedy się okaże czy wyszło czy trzeba robić od nowa Smile

Kathrinne napisał:

pozatym jesli kogos bardzo interesuja samochody z grupy VAG to polecam program ETKA i Elsa


O tym pierwszym pisałam właśnie, sprawdzałam sobie w nim między innymi numery seryjne części. Fajna sprawa.


Pedzelkiem to mozna male odpryski od kamieni poprawic a wieksze naprawy tylko pistoletem i z uzyciem rozpuszczalnika do cieni,tez troche lakieruje Very Happy zeby sie nauczyc i swojego nie schrzanic Laughing
_________________


http://www.audiklub.org/club/car/241.html
Powrót do góry
Kathrinne

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3 1.9TDI Ambiente, 110KM, 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 15:23
Temat postu:

Re: Jaki kod lakieru?


tomek83f napisał:

Pedzelkiem to mozna male odpryski od kamieni poprawic a wieksze naprawy tylko pistoletem i z uzyciem rozpuszczalnika do cieni,tez troche lakieruje Very Happy zeby sie nauczyc i swojego nie schrzanic Laughing

Noo teraz to wiem, ale że zaprawkę kupowałam na odpryski właśnie (na masce od kamyka i na lusterku) i ryskę na zderzaku (lakier zjechany do podładu, nic wielkiego, ładnie wyszło), a potem dopiero przypomniałam sobie o całym stadzie purchli i nie mogłam dłużej żyć ze świadomością, że rdza żre mi blachę pod lakierem, poszło wszystko po kolei.. I wyobraź sobie, że chyba i tak źle nie jest, byłam przed chwilą to oglądać i musiałam szukać tego miejsca, więc chyba nie jest szczególnie widoczne, bo mam to na poszyciu bocznym nad drzwiami przy samym dachu, dość długie (ze 20 cm będzie) pasy po obu stronach, ale bardzo wąskie. Gdyby nie to, że lakier jest perłowy, nie miałabym chyba w ogóle na co specjalnie narzekać, bo jedyny defekt (poza nierównością powierzchni, ale od czego jest papier wodny i pasty), to że skupiska czarnych drobinek się wysegregowały nieco i ułożyły po trasie pociągnięć pędzla. Jutro startuję z polerką całego auta, mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć planowany efekt i zaprawki w ogóle nie będą przyciągały uwagi Smile
_________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A3/119346
Powrót do góry
JózefA4

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Audi A4 quattro, 1.9 TDI, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 16:00
Temat postu:

Miłość do samochodu


Katarzyno,
to dobrze, że kochasz swoją brykę, ale tylko gdy będziesz właściwie serwisować, to ona odwzajemni Twoje uczucie do niej. Zawsze ją czyść, poleruj i czasem spoglądaj na nią przez okno. Nie zapomnij też pocałować ją każdego wieczoru na dobranoc po zaparkowaniu w garażu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA7

279 750

2020r.

58 962 km

podkarpackie

AudiA3

114 950

2022r.

9 300 km

świętokrzyskie

AudiSQ7

529 950

2022r.

30 440 km

świętokrzyskie

AudiA6

199 850

2019r.

86 256 km

świętokrzyskie

AudiQ5

179 950

2020r.

119 520 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System