Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) Czyszczenie turbiny, wymiana łożyska oporowego, A4 TDI 131ps



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RALF73

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: audi A4 1.9 TDI, 131PS, kombiak
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 09:19
Temat postu:

Czyszczenie turbiny, wymiana łożyska oporowego, A4 TDI 131ps


Witam, witam, społeczność, Audi szczęśliwych posiadaczy.
No, mam mały dylemat co do w/w części. hmm, zaczne od turbiny.
Wystąpił błąd 16485, póżniej inny (drugiego nie pamiętam), pierwszy odpowiada zdaje sie za niedoładowanie powietrza, drugi odp za nadmiar.
Byłem u mechanika, sprawdził kompem. Zawór EGR, zdrowy, komp nic nie wykrył. Powiedział mi że, sterowanie trzpieniem (nie wiem dokładnie jak to zwać, ale widziałem tą reakcje, tego czeguś) od turbiny do EGRa działa stopniowo po zdjęciu, wężyka zdajesie jakiegoś ciśnieniowego. Najpierw płynnie podchodzi trzpień a potem przerwa i dobija do góry. Powiedział że pasuje wyczyścić turbine przy spalinach bo nagaru sie uzbieralo. pytanie, ruszać ją bo, działa?Żeby za dużej krzywdy se nie zrobić? Przeczyścić, póki czas? robocizna 250-300 pln. Ratować póki czas?
Drugi temat, łożysko oporowe. Objawy: przy zmianach biegów, po wciśnięciu sprzęgła i schodzeniu z obrotów, no szuranie słychać łożyskowe. Trochu mniej słychać, przy schodzeniu z obrotów na biegu, np. z górki, ale tyż słychać? Koszt roboty podobny plus łożysko. Łożysko raczej nie smarowalne i żegoce, podgłośnić bardziej radio, hii, hmmm, żart. porady szukam, chętnie zapoznam sie z opiniami na w/w tematy, audiczkę, hmm, mam od grudnia i zaczyna mi grymasić trochu, ale fajna to jaki lifting jej zrobie. Dobra cena za robociznę? Jakie łożysko firmowe kupić?
a, jeszcze prywatnie, poprasił bym, jak można szanownych kolegów o jakiego linka odnośnie instrukcji i może oprogramowania testowego, byłbym wdzięczny i heppy?
Pozdrawiam, miłego dzionka, czekam na ew. opinie, porade czy cuś.
ralf73.....
_________________
odpowiem, pomogę, poradzę. tylko w miare, możliwości, chętnie!
Ralf73
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
RALF73

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: audi A4 1.9 TDI, 131PS, kombiak
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 12:36
Temat postu:

uzupełniając posta


Witam, jeszcze raz.
Chętnie posłucham, wszelkich podpowiedzi, porad.
Z braku, odpowiedzi, na posta,no, naświetle bliżej, może, warunki, albo sytuacje, przy której wystąpił problem z doładowaniem, albo, podpowiedź?
Generalnie, sytuacja z doładowaniem, zaistniała podczas podjazdu pod wzniesienie, czy tam jak zwał górke, przy nie dogrzanym silniku. no, wracałem, do domciu po pracy, spokojnie, a tu górka, no to trza przycisnąć, trochu. Do domu nie daleko, silnik nie złapał temperatury, wiec 2500 do 3000 może obrotów było. Turbina zaczyna prace przy 1800? Błąd, wyskoczył, z powiadomieniem na desce, ale widocznie była pamięć krótko trwała, hmm, EGR, komputerowo sprawny, wiec sie samoistnie zrestartował, mogę sie mylić, nie jestem mechanikiem, ale turbiny, na zimno nie zarzynam, bo to trochu kosztuje,hmm.
Więc, mam co mam, kupiłem co kupiłem, chciałbym trochu pojeździć, i kto może, to pomoże?
no, hmm, jak tam, trza chłopu pomóc, pomożecie co rafałowi? czy [cenzura] blada?
bez urazu, pozdro wszystkim, ja prosty człek, ale tytuła mam jak co, hmm. jakoś, sie odwzajemnie, w miare, swych mopżliwości.
narka, i tyle, rafal...
_________________
odpowiem, pomogę, poradzę. tylko w miare, możliwości, chętnie!
Ralf73
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Falkon48

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 163
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Audi A4 1.9 TD z 2005r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 15:35
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Czyszczenie turbiny, wymiana łożyska oporowego, A4 TDI 131ps


A więc tak turbinę sciągałem i czyściłem sam (instrukcjz-film jak to zrobić na You tube) naprawdę nic trudnego. Przy ściąganiu trochę akrobacji ale udalo mi się ściągnąć bez ruszania kolektorów. Co do łożyska oporowego to słychć go już przy wyciskaniu sprzęgła. jeśli masz taki pomruk przy schodzeniu na niższy bieg to jest to wina turbiny, miałem też takie dzwięki które ucichły po przeczyszczeniu turbiny. Łożysko dociskowe piszczy z lekkim zgrzytem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Czyszczenie turbiny, wymiana łożyska oporowego, A4 TDI 131ps


Nie wiem skad takie koszta ale to pewnie masz na mysli robocizne mechanikow,bo czyszczenie turbiny to tania sprawa o ile zrobisz to sam,wymiana lozyska oporowego tez nie jest skaplikowana o ile masz do tego warunki,nawet warto kupic narzedzia bo i tak to taniej wyjdzie niz placic mechanikowi ale jesli nie czujesz sie na silach to daj zarobic mechanika,ceny tez nie sa bardzo wygorowane.
_________________


http://www.audiklub.org/club/car/241.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA3

37 900

2011r.

207 581 km

mazowieckie

AudiA3

157 980

2022r.

46 035 km

świętokrzyskie

AudiA6

18 900

2006r.

203 250 km

mazowieckie

AudiQ8

369 750

2020r.

40 359 km

świętokrzyskie

AudiA6

149 900

2020r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System