Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arwena

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 01:01
Temat postu:

A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


Witam.jestem kobieta.oczywiscie nie znam sie na mechanice samochodowej.ostatnio s
Zauwazylam,ze mam duzy wyciek oleju.jak wyjezdzalam,to spora plama.patrze dalej a tu olej tak jakby spod korka wyciekal.co sie dzieje?nie jezdze za duzo.olej wymieniano ponad rok temu.teraz znowu mam termin .ale co sie dzieje?maska brudna w oleju,itd.nie narzekam na auto.zawsze palila mi sie kontrolka jak cos sie dzialo.teraz ńic.znajomy tylko dolewl mi przy wlaczonym aucie plyn chlodzacy.wydaje mi sie ze mam go za duzo ale nie bede sie madrzyc bo jestem kobieta.ale co z olejem?ratunku......
Powrót do góry
marinsxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A2 1.4 TDI 75 KM BHC
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 17:58
Temat postu:

hmm


a jak ostatnio wymieniałaś to założyłaś NOWY korek czy ciągle na starym zakręcasz??

korek w ASO kosztuje 5-6 zł nie ma co żałować...

a jak nie spod korka to może na misce sylikon puścił lub przy czujnikach ciśnienia oleju lub poziomu oleju ewentualnie przy filtrze oleju musisz pojechać na kanał, przemyć trochę miskę i okolice zmywaczem do tarcz i wtedy wyjdzie gdzie jest wyciek...

a poziom boryga to powinien być na szwie bańki jak powyżej max-a to pozostaje strzykawką wyciągnąć nadmiar -- TYLKO na zimnym silniku sprawdzaj poziom chłodniczego !!

w najgorszym razie jeszcze może olej ciec z TURBINY jak dużo przepuszcza już, ale wtedy cała okolica zarzygana i węże...
_________________
Potrzebuję oryginale amortyzatory lub oryginalne Sachs-y [[przód : 300 034 i tył : 280 529 ]] w atrakcyjnej CENIE^^
Powrót do góry
arwena

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 20:30
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


No....to zobacze w sobite.bo teraz jak ide do pracy o ciemno i po 16 tejmtez ciemno.niestety mieszkam w norwegii i tutaj wszystkie rzeczy sa kosmicznie drogie albo po prostu ich nie ma.wymieniany byl olej i stary korek.akurat kolega wymienial bo mowil ze sie zna.nie mialam nigdy problemow z autem. Chcialam teraz wymienic olej i filtr pzrez kolege ale .....nieiwem. Czy nie lepiej jednak do serwisu.tyle ze u nas w warsztacie wymiana oleju i filtry to koszt 3300kr. A kolega czy polak mieszkajacy tu w okolicy wymieni olej za 400kr i oczywiscie sama kupuje olej.zatem zmiescilabym sie w 1000kr. Poprosze o rade czy mam isc z tym do ow kolegi czy faktycznie pojsc do śerwisu.masakr? Oczywiscie nie mieszkam z facetem, dlatego zaaje takie dziwne pytania nt oleju.ale czemu?.....czemu tak sie dzieje? A moze korek nie dokrecony? Przeciez czujka powinna dzialac. ....hm....
Powrót do góry
PinkFloyd

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA
Posiadane auto: Audi A2 2005r 3 szt.
Piwa: 4/3
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 22:21
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


silnik benzyna? jak tak może ci zamarzła odma i olej wywala górą poczytja tu http://www.audia2.fora.pl/img-src-http-www-audia2-fora-pl-images-galleries-13647122545075a5de98d27-887454-wm-png,79/zamarzanie-odmy-zatarcie-silnika-1-4-16v-grupy-vag,155.html
Powrót do góry
arwena

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 23:07
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


Ojej.moze faktycNie cos zMarzlo.u nas juz 2 tydzien szaleja mrozy i temp jest od minus 13 do szesnascie.w sobote jade do chlopaka co mowi ze jest mechanikiem z zawodu.dam znac.pozdrawiam.dziekuje bardzo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 23:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arwena

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 23:16
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


A mam putanie.dziekuje za rade by wyjac za pomoca strzykawki plyn chlodniczy. Bylo go powyzej kreski max az szklanka.a pytanie brzmi co sie dzieje gdy tego plynu jest za duzo?acha dodam,ze malo jezdze autem.tylko na zakupy do sklepu i odwiezc dziecko do szkoly na jakies zajecia dodatkowa. Odcinki rzedu 3 km.do pracy jezdze autobusem bo szybciej. I bez korkow a z
Nie z powodu oszczednosci. Moze z tego powodu ten olej wywala co?no i mrozy sa teraz.jak bylam z dziecmi na sankach to zauwazylam ze olej po prostu wyrzygal na parkingu. Minus czternascie.pozdrawiam. Umowilam sie w sobote z Polskim mechanikiem no i...ma wziasc autona podnosnik i wymienic olej i...zobaczy co dalej. Opisze tutaj czy cos powaznego.pozdrawiam.dziekuje serdecznie
Powrót do góry
marinsxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A2 1.4 TDI 75 KM BHC
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 11:13
Temat postu:

hmm


jak Norwegia i mało jeździsz to lepiej kup dobry olej z większym zakresem temperatur

i wymień filtr paliwa jak długo nie wymieniany...

a co do wymiany to zależy jaki masz model A2 .. który rok i jaki typ silnika..
bo filtry są różne

jaki masz benzynę czy TDI ile koni mechanicznych i jaki silnik...?

Rada :
w weekendy lepiej przepalaj go na jakieś trasy 150-200 km w jedną stronę ... oszczędzisz kłopotu sobie i auto się rozrusza^^
_________________
Potrzebuję oryginale amortyzatory lub oryginalne Sachs-y [[przód : 300 034 i tył : 280 529 ]] w atrakcyjnej CENIE^^
Powrót do góry
arwena

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 21:09
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


O rety, a gdzie bym ja miala jechac w weekend 150km? Do oslo mam 22km a w gory 150km....w takie mrozy siedze w weeekend w domu.brrrr.a w lato chetnie jezdze daleko bo ladne okolice.dziekuje za rade. Pojde do sklepu jutro i tam mi cos chyba dobiora. Wpisuja tylko moj numer samochodu i tam im sie wszystko wyswietla jaki rok i jakie ubezpieczenia. I jakie czesci. Mm benzyne 1230 czy cos silnik. Dziekuje serdecznie. Jestescie bardzo mili i pomocni na tym forum.szkoda ze tutaj nie ma takich fachowcow ech...
Powrót do góry
PinkFloyd

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA
Posiadane auto: Audi A2 2005r 3 szt.
Piwa: 4/3
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 21:18
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


podałem ci link, te silniki do 2002.06 maja wade zamarzania odmy, wywalania oleju co doprowadza do zatarcia silnika, trzeba zamontowac podgrzewacz odmy
Powrót do góry
arwena

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:12
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) A2 patrze a tu wycieka olej spod korka?ratunku


Super"dziekuje za odpowiedz.pozdrawia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A2 »

Opinie o samochodach Audi A2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

83 900

2017r.

45 000 km

wielkopolskie

AudiA4

135 750

2022r.

14 557 km

podkarpackie

AudiA4 Allroad

149 900

2018r.

73 590 km

śląskie

AudiSQ7

498 750

2022r.

30 440 km

świętokrzyskie

AudiQ5

209 980

2020r.

89 564 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System