Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) Wymiana tarczy sprzęgła w AUDI 100 C3 2,2



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ROBERT P

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A6 C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2008, 22:05
Temat postu:

Wymiana tarczy sprzęgła w AUDI 100 C3 2,2


Witam!
Byłem niegdyś posiadaczem takiego modelu AUDI i chciałbym przestrzec użytkowników przed problemem , który mi się zdażył.Zachodziła potrzeba wymiany tarczy sprzęgła w moim samochodzie.Dlatego udałem się po zakup tarczy do hurtowni INTER CARS .Tam zaproponowano mi tarczę oryginalną marki SACHS za cenę około 700 zł oraz zamiennik firmy FOR-MAX w cenie 174 zł. Nie chcąc zbytnio inwestować w moje auto z racji jego wieku (1986 r) skusiłem się na zamiennik. To był błąd. Po wymianie okazało się , że po wciśnięciu sprzęgła nie można wbić biegu.Natomiast kiedy wbiję bieg na postoju na wyłączonym silniku po odpaleniu na wciśniętym sprzęgle auto natychmiast rusza. Walczyłem z tymi objawami we własnym garażu około 3 dni, wymieniając przy tym nie potrzebnie wysprzęglik , przewody wysprzęglika .Do głowy mi nie przyszło ,że cały problem jest w tym iż nowa tracza jest nie do użytku.Wpadłem w końcu na pomysł , aby nabić okładziny na starej oryginalnej tarczy. Efekt był natychmiastowy. Wcześniejsze objawy ustąpiły. Zaznaczam iż przy tej naprawie 3-krotnie sam wkładałem skrzynię biegów-dochodząc w tym niemał do perfekcji. Nabicie straje tarczy 80 zł. Stracony czas i nerwy bezcenne.
_________________
ROBERT P
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 22:05
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Wymiana tarczy sprzęgła w AUDI 100 C3 2,2


chcesz powiedzieć że wystarczy starą tarczę zregenerować - "nabijając" ją jakimiś "okładiznami" i będzie dobrze pracowała..?? - napisz coś więcej o tym sposobie.. co to za "okładziny".. i o co w tym chodzi..? jak skąd i co do czego..
Oki. Proszę..
Tak w ogóle to kiedy zachodzi wymiana sprzęgła i jakie są objawy tego że to "już czas"..

pozdro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA3

87 900

2019r.

66 500 km

wielkopolskie

AudiA6

134 900

2019r.

127 000 km

mazowieckie

AudiA6

179 850

2020r.

108 507 km

świętokrzyskie

AudiA5

189 750

2020r.

45 117 km

świętokrzyskie

AudiA4

76 900

2017r.

46 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System