Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) Wymiana tarczy sprzęgła w AUDI 100 C3 2,2



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ROBERT P

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A6 C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2008, 22:05
Temat postu:

Wymiana tarczy sprzęgła w AUDI 100 C3 2,2


Witam!
Byłem niegdyś posiadaczem takiego modelu AUDI i chciałbym przestrzec użytkowników przed problemem , który mi się zdażył.Zachodziła potrzeba wymiany tarczy sprzęgła w moim samochodzie.Dlatego udałem się po zakup tarczy do hurtowni INTER CARS .Tam zaproponowano mi tarczę oryginalną marki SACHS za cenę około 700 zł oraz zamiennik firmy FOR-MAX w cenie 174 zł. Nie chcąc zbytnio inwestować w moje auto z racji jego wieku (1986 r) skusiłem się na zamiennik. To był błąd. Po wymianie okazało się , że po wciśnięciu sprzęgła nie można wbić biegu.Natomiast kiedy wbiję bieg na postoju na wyłączonym silniku po odpaleniu na wciśniętym sprzęgle auto natychmiast rusza. Walczyłem z tymi objawami we własnym garażu około 3 dni, wymieniając przy tym nie potrzebnie wysprzęglik , przewody wysprzęglika .Do głowy mi nie przyszło ,że cały problem jest w tym iż nowa tracza jest nie do użytku.Wpadłem w końcu na pomysł , aby nabić okładziny na starej oryginalnej tarczy. Efekt był natychmiastowy. Wcześniejsze objawy ustąpiły. Zaznaczam iż przy tej naprawie 3-krotnie sam wkładałem skrzynię biegów-dochodząc w tym niemał do perfekcji. Nabicie straje tarczy 80 zł. Stracony czas i nerwy bezcenne.
_________________
ROBERT P
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 22:05
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Wymiana tarczy sprzęgła w AUDI 100 C3 2,2


chcesz powiedzieć że wystarczy starą tarczę zregenerować - "nabijając" ją jakimiś "okładiznami" i będzie dobrze pracowała..?? - napisz coś więcej o tym sposobie.. co to za "okładziny".. i o co w tym chodzi..? jak skąd i co do czego..
Oki. Proszę..
Tak w ogóle to kiedy zachodzi wymiana sprzęgła i jakie są objawy tego że to "już czas"..

pozdro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA6

239 850

2018r.

47 710 km

świętokrzyskie

AudiA5

169 850

2020r.

68 969 km

świętokrzyskie

Audie-tron

299 850

2021r.

20 800 km

świętokrzyskie

AudiQ5

219 750

2021r.

41 881 km

świętokrzyskie

AudiA7

279 750

2020r.

57 980 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System