Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) problem z chłodnicą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 13:03
Temat postu:

problem z chłodnicą


Witam.. Mam problem z wyciekiem w chłodnicy..
Otóż miałem przygodę z przegrzaniem chłodnicy po tym jak awarii uległ radiator - wiatrak chłodniczy i płyn mi się kompletnie wygotował przez wieko zbiornika od płynu.. Aby móc jeździć na razie dalej - zalałem do zbiornika zwykłej wody.. silnik pracuje normalnie i chłodzi dobrze - radiator naprawiłem.. - ale woda jednak raz że szybciej odparowuje.. a dwa że zauważyłem ostatnio wyciek pod chłodnicą na zgrzewie.. z prawej strony.. - po prostu jak wleję wodę do zbiornika i nie zakręcę go zakrętką - to woda powoli ucieka kapiąc mi spod chłodnicy.. - NIE LEJE SIE CIURKIEM - ale kapie dość mocno.. jak zakręcę korek.. to wiadomo przestaje.. jednak przy pracy - silnika woda szybciej ucieka (nie dość że odparowuje). i tera mam pytanie.. czy da się to załatać jakimś dobrym płynem lub proszkiem uszczelniającym chłodnice.. i jak to zrobić...?? - czy wlać go po całkowitym wyalniu wody i przed wlaniem prawie dwóch baryłek płynu chłodniczego..?? - czy powinno to pomóc.. - załatać ubytek.. nie wiem czy rozszczelnienie nie wystąpiło wskutek przegrzania ale na to wygląda bo wcześniej płyn chłodniczy był zalany (i to dobry) i trzymał poziom).. Choć zostawił białe ślady na belce pod chłodnicą.. więc musiał już wcześniej być drobny wyciek - tylko pewnie ktoś go właśnie zakleił takim środkiem a że płyn bardziej gęsty i lepki no i nie paruje to jakoś się trzymał..
CO doradzacie.. - wiem że chłodnice często nawały w tych audicach i często się układy przegrzewały.. (100 c3)
a nowa chłodnica to majątek dzisiaj. Boję się że będzie mi ciągle płynu chłodniczego ubywało i nie wyrobię na niego - baryłka 35zł a mi wejdzie pótorej przy tej pojemności silnika (2.2l) W tej chwili codziennie dolewam ok litra wody do zbiornika..Sad

pozdro.
Powrót do góry
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 20:59
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) problem z chłodnicą


Ostatnio wymieniałem chłodnice za którą zapłaciłem 160 złoty nowa z roczną gwarancją. Od razu Ci pisze nie wsypuj żadnego świństwa bo pozatyka Ci kanaliki a i tak nigdy nie będziesz miał pewności w trasie. Zima się zbliża a płyn jest drogi na wodzie nie będziesz jeździł.
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 22:00
Temat postu:

już zalałem..


trochę zapóźno z tymi poradami..
Już wlałem pół butelki uszczelniacza do chłodnic (za 12zł) i powiem szczerze że pomogło i na razie nie widzę żeby na coś zaszkodziło.. a jeżdżę na tym "roztworze" wodno-uszczelniaczowym już ponad tydzień.. Po pierwszym wlaniu i odpaleniu przejechałem 100km i jeszcze trochę pociekło z chłodnicy. Więc dolałem wody ostatni raz i od tamtej poty już amen - już nie cieknie.. I nie zatkało mi na szczęście nadmuchu ciepłego powierza.. Więc jest git. Myślę że to wszystko zależy od tego jak się to zrobi z tym uszczelniaczem.. Trzeba na zimny silnik najpierw wlać do pustego zbiorniczka wyrównawczego - odczekać, wlać wodę/płyn do pełna - odczekać chwilę - włączyć silnik na wolne obroty by popracował z kwadrans.. potem go wyłączyć i substancja która powinna w tym czasie okrążyć cały obieg wraz z "chłodziwem" zakleja ubytki twardniejąc jako plastyczna masa w reakcji z powietrzem.. Puki rozpuszczona w płynie.. - nie zastyga.
Teraz jeżdżę i jest oki.. już nie muszę zaglądać do zbiorniczka.. - ale wiadomo - na zimę trzeba będzie zmienić na płyn chłodniczy.. - nie wiem czy jest sens całą chłodnicę zmieniać. Jeśli wyleję z niej wodę z tym uszczelniaczem - to i tak miejsca nieszczelne są już zaklejone i tego nie powinno się naruszyć przy wlewaniu płynu chłodniczego..
Jak myślicie..?
(nie chce wywalać kasy znów na chłodnicę - gdy dwie mam na stanie jedną w aucie druga w garażu i obydwie są jako tako).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA2

10 590

2000r.

217 076 km

pomorskie

AudiRS7

519 980

2021r.

50 000 km

podkarpackie

AudiS8

139 900

2012r.

169 000 km

śląskie

AudiA3

56 900

2016r.

192 436 km

śląskie

AudiRS7

519 980

2021r.

50 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System