Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) problem z chłodnicą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 13:03
Temat postu:

problem z chłodnicą


Witam.. Mam problem z wyciekiem w chłodnicy..
Otóż miałem przygodę z przegrzaniem chłodnicy po tym jak awarii uległ radiator - wiatrak chłodniczy i płyn mi się kompletnie wygotował przez wieko zbiornika od płynu.. Aby móc jeździć na razie dalej - zalałem do zbiornika zwykłej wody.. silnik pracuje normalnie i chłodzi dobrze - radiator naprawiłem.. - ale woda jednak raz że szybciej odparowuje.. a dwa że zauważyłem ostatnio wyciek pod chłodnicą na zgrzewie.. z prawej strony.. - po prostu jak wleję wodę do zbiornika i nie zakręcę go zakrętką - to woda powoli ucieka kapiąc mi spod chłodnicy.. - NIE LEJE SIE CIURKIEM - ale kapie dość mocno.. jak zakręcę korek.. to wiadomo przestaje.. jednak przy pracy - silnika woda szybciej ucieka (nie dość że odparowuje). i tera mam pytanie.. czy da się to załatać jakimś dobrym płynem lub proszkiem uszczelniającym chłodnice.. i jak to zrobić...?? - czy wlać go po całkowitym wyalniu wody i przed wlaniem prawie dwóch baryłek płynu chłodniczego..?? - czy powinno to pomóc.. - załatać ubytek.. nie wiem czy rozszczelnienie nie wystąpiło wskutek przegrzania ale na to wygląda bo wcześniej płyn chłodniczy był zalany (i to dobry) i trzymał poziom).. Choć zostawił białe ślady na belce pod chłodnicą.. więc musiał już wcześniej być drobny wyciek - tylko pewnie ktoś go właśnie zakleił takim środkiem a że płyn bardziej gęsty i lepki no i nie paruje to jakoś się trzymał..
CO doradzacie.. - wiem że chłodnice często nawały w tych audicach i często się układy przegrzewały.. (100 c3)
a nowa chłodnica to majątek dzisiaj. Boję się że będzie mi ciągle płynu chłodniczego ubywało i nie wyrobię na niego - baryłka 35zł a mi wejdzie pótorej przy tej pojemności silnika (2.2l) W tej chwili codziennie dolewam ok litra wody do zbiornika..Sad

pozdro.
Powrót do góry
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 20:59
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) problem z chłodnicą


Ostatnio wymieniałem chłodnice za którą zapłaciłem 160 złoty nowa z roczną gwarancją. Od razu Ci pisze nie wsypuj żadnego świństwa bo pozatyka Ci kanaliki a i tak nigdy nie będziesz miał pewności w trasie. Zima się zbliża a płyn jest drogi na wodzie nie będziesz jeździł.
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 22:00
Temat postu:

już zalałem..


trochę zapóźno z tymi poradami..
Już wlałem pół butelki uszczelniacza do chłodnic (za 12zł) i powiem szczerze że pomogło i na razie nie widzę żeby na coś zaszkodziło.. a jeżdżę na tym "roztworze" wodno-uszczelniaczowym już ponad tydzień.. Po pierwszym wlaniu i odpaleniu przejechałem 100km i jeszcze trochę pociekło z chłodnicy. Więc dolałem wody ostatni raz i od tamtej poty już amen - już nie cieknie.. I nie zatkało mi na szczęście nadmuchu ciepłego powierza.. Więc jest git. Myślę że to wszystko zależy od tego jak się to zrobi z tym uszczelniaczem.. Trzeba na zimny silnik najpierw wlać do pustego zbiorniczka wyrównawczego - odczekać, wlać wodę/płyn do pełna - odczekać chwilę - włączyć silnik na wolne obroty by popracował z kwadrans.. potem go wyłączyć i substancja która powinna w tym czasie okrążyć cały obieg wraz z "chłodziwem" zakleja ubytki twardniejąc jako plastyczna masa w reakcji z powietrzem.. Puki rozpuszczona w płynie.. - nie zastyga.
Teraz jeżdżę i jest oki.. już nie muszę zaglądać do zbiorniczka.. - ale wiadomo - na zimę trzeba będzie zmienić na płyn chłodniczy.. - nie wiem czy jest sens całą chłodnicę zmieniać. Jeśli wyleję z niej wodę z tym uszczelniaczem - to i tak miejsca nieszczelne są już zaklejone i tego nie powinno się naruszyć przy wlewaniu płynu chłodniczego..
Jak myślicie..?
(nie chce wywalać kasy znów na chłodnicę - gdy dwie mam na stanie jedną w aucie druga w garażu i obydwie są jako tako).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

155 750

2019r.

54 432 km

podkarpackie

AudiS4

49 900

2010r.

129 039 km

kujawsko-pomorskie

AudiQ5

239 850

2020r.

69 025 km

podkarpackie

AudiA6

199 980

2021r.

95 906 km

świętokrzyskie

AudiA6

209 850

2019r.

55 907 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System