Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A3 ) Naprawa spryskiwacza tylnej szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A3 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tro0ek

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: A3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 09:28
Temat postu:

Naprawa spryskiwacza tylnej szyby


Witajcie, jak większość mam problem z zacinającą się tylną wycieraczką i nie działającym spryskiwaczem, tzn. woda leje się do bagażnika Smile Z zacinaniem jakoś sobie poradzę, ale poradźcie jak można to naprawić spryskiwacz, gdzieś czytałem, że wstawia się rurkę miedzianą fi 3,5mm, rurke teflonową i gumową, ale skąd je zdobyć? Czy jest to rzeczywiście skuteczne? Jak ktoś już to robiłem, podzielcie się informacjami Smile
Powrót do góry
Grzegorz 79 audi A3 8P

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁASK
Posiadane auto: AUDI A3 8P SPORTBACK 2.0 TDI 2006R.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 11:56
Temat postu:

Re: ( Audi A3 ) Naprawa spryskiwacza tylnej szyby


Witaj. Podobnie jak Ty miałem problem z tylną wycieraczką. Poradziłem sobie z nią tak:

1 - pojechałem do Skoda Bednarek w Dobroniu/k Łodzi (nie robię żadnej reklamy) chłopaki na serwisie zdjęli ni tą wycieraczkę z trzpienia silniczka jakimś specjalnym ściągaczem bo ja nie mogłem sobie z tym poradzić a nie chciałem uszkodzić tylnej szyby.
2 - demontaż plastików tylnej klapy oraz silniczka. Odpiąłem wszystkie kable zasilające oraz przewód doprowadzający płyn do spryskiwacza.
3 - (już trochę czasu minęło od tego zabiegu tak więc nie pamiętam dokładnie kolejności) rozebrałem silniczek.
Okazuje się że płyn przepływa przez ,,silniczek''(całą obudowę) tak jak napisałeś rurką/kanałem i jest dostarczony do dysz i rozpryskiwany na szybę. W środku obudowy silniczka- z tego jak dobrze pamiętam po rozpołowieniu obudowy i dostaniu się do środka te rurki/kanały połączone są ze sobą gumową uszczelką. [b]Cały pic polega na tym że gdy mamy zabrudzone końcówki spryskiwacza i płyn słabo jest wyrzucany na tylną szybę ,lub któryś z kanałów spryskiwacza jest zapchany,ciśnienie które jest w tej rurce/kanale o którym pisałeś, jest tak wielkie, że z czasem na tym właśnie łączeniu z gumową podkładką/uszczelką o którym wspomniałem wypycha płyn do środka ,,silniczka''(obudowy) i powstaje tam nalot który zabrudza styki i tylna wycieraczka zaczyna głupieć. Do tego ( u mnie tak było)jest do cholery rdzy która to właśnie blokuje ruch wycieraczki i w głównej mierze to ona właśnie jest przyczyną zatarcia się elementów metalowych które tam pracują, co może doprowadzić do spalenia silniczka. [/b]
Zwróć uwagę w miejscu łączenia się tych rurek jak bardzo jest zaawansowany stopień korozji [b]bo to właśnie z tego miejsca płyn pod ciśnieniem jest wypychany do środka klapy i powstaje wyciek.[/b]
Ja miałem na tyle szczęścia że po wyczyszczeniu wszystkiego i po poskładaniu wszystko zaczęło działać prawidłowo.

Moja sugestia:
- miejsce łączenia elementów(tych rurek) posmaruj silikonem przed złożeniem ,,silniczka'',
- wymień gumkę uszczelniającą w miejscu łączenia - ja zastosowałem jakąś uniwersalną o podobnych wymiarach,
- sprawdź drożność końcówek spryskiwacza.
- jeżeli to nie pomoże [b]Moim zdaniem powinieneś zastosować jakiś preparat który krótko mówiąc uszczelni wyciek - ja spróbowałbym zalać to jakąś farbą i niech dobrze wyschnie lub jakimś klejem który współpracuje z metalem. Poczekać dzień aż wszystko ładnie zaschnie i cieszyć się z własnej pracy. [/b]
- w najgorszym wypadku pozostaje wymiana na inny sprawny, używany ponieważ z czasem może dojść do korozji klapy i wtedy wydamy więcej kasy.
Jeśli pomogłem zaznacz to odpowiednio Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A3 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A3 »

Opinie o samochodach Audi A3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A3 ) Porady, problemy techniczne

13) SERWIS »

AudiQ3

169 950

2023r.

12 084 km

świętokrzyskie

AudiQ5

219 980

2019r.

94 780 km

świętokrzyskie

AudiQ7

349 750

2021r.

44 055 km

podkarpackie

AudiA3

32 700

2012r.

177 000 km

mazowieckie

AudiA3

23 990

2009r.

244 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System