Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) Utrata mocy po naprawie obejmy od turbiny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MsAnnie

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Audi A4 1.9 TDI, 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 18:15
Temat postu:

Utrata mocy po naprawie obejmy od turbiny


Witam serdecznie,
od razu przepraszam jeśli był już taki temat, jestem zupełnym świeżakiem, jeśli chodzi o temat samochodów.

Problem dotyczy Audi A4, B5 (chyba) wersja kombi, 1.9 TDI, rocznik 1999 r.

Otóż, tydzień temu samochód mi zwariował, co naciskałam pedał gazu, on mi odskakiwał, zgasł mi na skrzyżowaniu, robił kangurki na "2" i "3", ogólnie miałam wrażenie, że się z nim mocuje. Zadzwoniłam po mechaników, okazało się, że pękła obejma od jakiegoś przewodu od turbosprężarki i miał za dużo powietrza, dlatego "walczył".
Zrobiono mi to w trybie dość ekspresowym, bo potrzebowałam samochód "na już".
Nie używam często samochodu, ale od czasu tej naprawy odnoszę wrażenie, że samochód traci moc, a turbosprężarka się w ogóle nie załącza.
Jedzie, bo jedzie, ale nie ma takiego "kopa" jak wcześniej. Boję się szczerze mówiąc wrzucić nawet piąty bieg, bo nie wiem, czy mi nie zgaśnie, gdy trzymam się 2-3 tys. obrotów.
Samochód miał przegląd w kwietniu, wszystko było okey, dwa lata temu przeszedł gruntowny remont wraz z wymianą paska rozrządu. Wiem też, że gdzieś jest jakaś szczelina, mechanicy zwrócili mi uwagę, że silnik jest uwalony olejem, ale nie mogą tego zlokalizować, najpierw trzeba by umyć silnik.

W związku z powyższym, prosiłabym o odpowiedź na kilka pytań:
1. Czy jest możliwe, że padła mi turbosprężarka? Jeżeli tak, na jaki koszt powinnam się przygotować?
2. Czy dziwne zachowanie samochodu może wynikać z nieprawidłowego założenia tej obejmy?
3. Gdzie (w Gdańsku) umyją mi ten silnik? Pytam, ponieważ czytałam różne opinie i słyszałam, że można zalać akumulator.
4. Czy jest możliwość, że jeszcze coś innego padło?
Dodam, że żadne kontrolki się nie palą (prócz Serv. Insp, która gaśnie po chwili - p.s. Co to?), chłodnica się nie grzeje, olej był dolany.

Proszę o zrozumienie, jestem kobietą, nie znam się na tym, a nie chcę mieć nieprzyjemnej sytuacji, że gdzieś na drodze padnie mi samochód lub w warsztacie zostanę naciągnięta ze względu na moją nieświadomość.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ3

174 850

2023r.

8 615 km

świętokrzyskie

AudiA5

179 850

2019r.

90 295 km

świętokrzyskie

AudiQ3

152 980

2021r.

60 827 km

świętokrzyskie

AudiSQ5

319 980

2021r.

62 000 km

podkarpackie

AudiA4

148 980

2019r.

78 192 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System