Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) Pływanie po drodze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawek3710

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): KÓRNIK
Posiadane auto: A 3 1.6 8v i A4 b5 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 22:01
Temat postu:

Pływanie po drodze


Witam wszystkich.Mam A4 b5 avant.Od dłuższego czasu samochód pływa mi po drodze.Zrobiłem całą belkę plus amorki wahacze przód ok do tego zbieżność.Mam jeszcze taki objaw ,że od 130km/h zaczyna drżeć kierownica i im szybciej tym gorzej.Koła są ok bo jak przełożę je do auta żony a3-8P to wszystko jest ok.Jak wymieniałem amorki z tył to podniosłem go delikatnie do góry ok.3cm nabijając tulejki na amorki i dopiero na nie podstawę sprężyny.Zrobiłem to ponieważ pomimo wymiany sprężyn na nowe tył stał niżej od przodu.Ostatnio parkowałem na parkingu i miałem skręcone koła na maxa w prawo,żeby przytulić się do krawężnika i w momęcie gdy zahamowałem samochód dziwnie zabujał się na boki.Mam przejechane 230tys mam go od 5-lat i myślę ,że może czas na teleskopy z przodu?Może przez nie drży mi kierownica.Może jakieś podpowiedzi.Z góry serdecznie dziękuję. Very Happy
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 10 Kwi 2016, 09:42
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Pływanie po drodze


Popuść śruby mocowania amortyzatora który wymieniałeś przy belce i dokręć je na całkowicie opuszczonym samochodzie na kołach. Zdemontuj zaciski hamulcowe i sprawdż czy cylinderki i prowadnice chodzą płynnie . Każde koło zawsze wstępnie dokręcamy na podniesionym aucie Obowiązkowa regulacja ciśnienia w oponach. . Tyle wstępnie.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
slawek3710

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): KÓRNIK
Posiadane auto: A 3 1.6 8v i A4 b5 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 15:59
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Pływanie po drodze


Witam.Dzięki za odpowiedż. Zmieniałem koła na letnie i sprawdziłem (jak co roku)tłoczki i prowadnice.Jeden był lekko zapieczony wyczyściłem przesmarowałem wszystkie i jest ok. przy okazji wywaliłem te tulejki z amorków samochód wrócił na oryginalną wysokość. Trochę głupio wygląda bo przód jest wyżej od tyłu ale dużo audi tak ma. Kolega mechanik pokazał mi,że końcówki drążków które kiedyś wymieniałem pracują na gwincie. Tam ponoć wewnątrz jest guma i bywa tak ,że jak jest kiepskiej jakości to sobie tam pracuje. Kupiłem dwie końcówki TRW wymieniłem,zbieżność i jest lepiej. Chociaż nie wiem czy jest idealnie. Może mam już schize na tym punkcie. Pojeżdżę trochę i go posprawdzam bo dopiero dzisiaj zrobiłem zbieżność.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Automotiw

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Gru 2016, 13:49
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Pływanie po drodze


Ustawienie zbieżności to podstawowa kwestia, a druga sprawa to wspomniane końcówki drążków i guma na ich zakończeniu która lubi się szybko zużywać. Ciśnienie w oponach ustawione prawidłowo?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA2

10 590

2000r.

217 076 km

pomorskie

AudiA6

239 850

2018r.

47 710 km

podkarpackie

AudiA6

199 980

2021r.

95 906 km

podkarpackie

AudiSQ7

498 750

2022r.

30 440 km

podkarpackie

AudiA6 Allroad

249 750

2019r.

111 397 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System