Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi ) A4 b7 3.0 tdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Makaki

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tłuszcz
Posiadane auto: Audi a4 b7 kombi 3.0 tdi 204km 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 23:36
Temat postu:

A4 b7 3.0 tdi


Witam wszystkich. Od miesiąca jestem prawie szczęśliwym posiadaczem A4 b7 z silnikiem diesla 3.0. Auto jest z 2005 roku i jest w wersji avant. Prawie oznacza to że po 2 tygodniach ( wiem ze to późno, ale cóż zrobić )zauważyłem ze stan oleju jest bardzo wysoki. Przeraził się tym i z myślą iż ktoś tego oleju nalał za dużo, postanowiłem go wymienić, z reszta i tak miałem to zrobić. Podjełem sie tego sam, gdyż wyczytałem ze to nie jest takie trudne. No i faktycznie nie miałem żadnych problemów, oprócz tego że z silnika wyleciało około 12 l bardzo rzadkiego oleju. Bardzo się tym przerazilem, gdyż powinno go być tam około 8. Poczytałem trochę i wyczytałem ze filtr dpf albo wtryski mogą być przyczyną. Udałem się więc do mechanika, takiego mojego zaufanego lecz powiedział ze nie chce się tego podejmować ze względu na brak czasu i narzędzi do ewentualnej naprawy, a nie chce mnie naciągać na nie potrzebne wydatki. Powiedział mi żebym pojechał do jakiegoś serwisu który jest w stanie ewentualnie odrazu zregenerować popsute części. Udałem się więc do bosch serwis, gdzie pad podjął się naprawy. Podlaczył samochód do komputera w celu zdjagnozowania usterki, na początku obstawiał filtr dpf, jednakze okazało się ze ktoś go już usunął i nie może wykonać procesu wypalania. Następnym tropem były wtryski. Na wolnych obrotach komputer pokazywał ze z wtryskami jest wszystko ok, po czym pan mechanik kazał mi przejechać się kawałek bardzo ostro i zatrzymać się i dodać gazu. Po zatrzymaniu się samochod wydalił z siebie niezłego kopcia i pan mechanik stwierdził że to napewno wtryski. Trochę się przerazilem, no ale co mogłem zrobić. Następnego dnia pan wyciągnął te wtryski i zadzwonił do mnie ze niestety, ale wszystkie wtryski są do wymiany. No właśnie tu zaczyna się moje pytanie, czy jest to wogole możliwe? Silnik pracował równo i nie miał problemów z napędzaniem samochodu. Czy po prostu facet chce mnie ostro naciągnąć? I pytanie tez co może być przyczyną przybywania oleju oprócz wtrysków?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi ) Przywitania

14) Witam »
18) Witam »

AudiQ8

379 980

2021r.

42 408 km

świętokrzyskie

AudiA7

269 980

2022r.

69 201 km

świętokrzyskie

AudiSQ7

498 750

2022r.

30 440 km

świętokrzyskie

AudiA5

189 850

2019r.

56 000 km

świętokrzyskie

AudiA5

189 850

2019r.

94 900 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System