Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) Zwiększanie mocy w naszych starych gablotach przez kosmetyke



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2009, 14:36
Temat postu:

Zwiększanie mocy w naszych starych gablotach przez kosmetyke


Nie żebym się tam tuningiem chciał specjalnie imać i żyłować silnik, ale ciekawi mnie np czy zrobienie specjalnego dolotu który będzie zasysał lub pomagał zasysać powietrze do obudowy filtra powietrza np spod maski.. (taki jakby mały spojler) da jakiś rezultat w zakresie usprawnienia żwawości silnika..? choćby o kilka koników..? - zastanawia mnie również założenie intercoolera u/lub jakiejś turbiny do mojego zwykłego silnika.. - czy myślicie że jest to wykonalne i jakie to mogą być koszty uturbić stary silnik w dodatku z instalacją LPG...?? Każdy wie ze pięciocylindrowce w starych 100-kach zamontowane wzdłużnie raczej nie były dobrze opracowane jeśli chodzi o rozmieszczenie osprzętu (filtra powietrza, wtrysków, itd) Ale trochę miejsca zostało np na jakieś turbo bo przestrzeń komory silnika i tak spora);
Jednak sam filtra powietrza jest tak idiotycznie umieszczony a oryginalne rury do niego w taki sposób pozakręcane że doprowadzenie zimnego powietrza jest nie mal nie możliwe w takich układzie.. nie mówiąc o tym by było choć trochę sprężone..
Zastanawiam się co by się stało gdyby bezposrednio do wlotu obudowy filtra do montować "na szczelno" taką dyszę płaską która ostro schodziła by w dół i zbierała powietrze bezpośrednio spod zderzaka przedniego.. tak by było ono chłodniejsze niż to wewnątrz komory silnikowej i może nieco bardziej sprężone..(?) - a jakieś małe turbo na kolektorze ssącym było by dodatkowym kopem zwiększając nieco moc (mam nadzieję).. Nie wiem tylko jak by to współpracowało z mechanicznym rozdzielaczem wtrysków K-jetronick.. - jeśli ktokolwiek próbował robić takie przeróbki i "ulepszenia" to wskazówki i doświadczenia będą dla mnie bezcenne..
Głównie chodzi mi w tym wszystki o choć PRZYWRÓCENIE mocy silnika ze stanu poprodukcyjnego czyli zbiżyć się do katalogówych 136km.. - wiadomym jest że stary silnik i w dodatku na gazie II gen takie mocy nie rozwija.. Ale teraz przy okazji remontu pewnych rzeczy może i kompresja się polepszy a wzbogacenie mieszanki oraz doprowadzenie "lepszego" powietrza da efekt przywrócenia mu dawnych możliwości (oczywiście jeśli uda się również zabieg regeneracji układu wtrysku).
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 28 Cze 2009, 17:29
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Zwiększanie mocy w naszych starych gablotach przez kosmetyke


Moim zdanie podnoszenie mocy w silniku o kilka koni mija sie z celem,zwlaszcza jesli masz zamontowana instalacje LPG.Chcacy zalozyc turbine musialbys odprezyc silnik a to dosc spore wydatki,sama turbina tez nie jest tania a jesli cos robic to robic tak zeby bylo dobrze.Kombinowanie z polepszeniem doprowadzenia powietrza do silnika tez odradzam,bo jesli nawet uda Ci sie podniesc moc o 2 ,3 konie to i tak tego nie odczujesz a szczerze to takie nieumiejetne zabiegi koncza sie raczej spadkiem mocy niz przyrostem.Zgadzam sie ze w tym silnikach duzo sprzetu jest d...wato rozmieszczone ale jesli producent tak to wykombinowal to watpie zebys uzyskal cos lepszego.Moja rada jesli chcesz miec wiecej mocy to wywal LPG i lej dobre paliwo,zakladaj dobre filtry,lej dobry olej i regularnie go wymieniaj,zaloz dobre swiece,dobre kable,sprawdz stan ukladu wydechowego.Najlepsza metoda na zwiekszenie mocy tanim kosztem jest polerka ukladu dolotowego.Jesli masz silnik na wtrysku to warto tez sie zainteresowac samymi koncowkami wtryskow ,jesli gaznik trzeba o niego dbac czyli czyszczenie+fachowa regulacja.
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2009, 18:10
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Zwiększanie mocy w naszych starych gablotach przez kosmetyke


"jest polerka ukladu dolotowego"

mozesz to przyblizyc o co dokladnie chodzi...?? i czy jest to trudne wrunkach domowych..?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ2

139 950

2021r.

13 690 km

świętokrzyskie

AudiA6

143 900

2019r.

87 000 km

mazowieckie

AudiA7

299 750

2021r.

39 827 km

podkarpackie

AudiQ8

460 950

2023r.

30 930 km

podkarpackie

AudiA7

219 980

2018r.

101 468 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System