Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A8 ) Samochód nie chce odpalić. Proszę o pomoc. Pilne!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Sty 2009, 17:47
Temat postu:

Samochód nie chce odpalić. Proszę o pomoc. Pilne!


Jestem nowy, więc wypada się przywitać Smile

Witam!

Jestem posiadaczem Audi A8 2.5tdi z 1998r.

Mam pewien problem, otóż ostatnio auto stało trochę na dworze(nie zapalane może ze 2/3 dni, zazwyczaj zawsze jest garażowane) , tak się akurat składa że były największe mrozy.
Kiedy chciałem odpalić; nic, cisza, co prawda "kręcił" ale nie chciał się odpalić. Wcześniej zawsze zapalał normalnie, bez większych kłopotów. Choć zawsze coś długo "kręcił".

Nie był w ogóle wymieniany filtr paliwa. Myślałem sobie że to może być problem, przy tych temperaturach, ropa zgęstniała, mogła się wydzielić parafina i zatkać filtr. Przy okazji chciałem sprawdzić czy w ogóle podaje pompa paliwa, niby powinna się uruchomić zaraz po przekręceniu stacyjki. Żeby sprawdzić czy podaje, wyciągnełem wężyki z filtra paliwa. Ale nic nie leciało. Sprawdzałem bezpiecznik od pompy paliwa, jest dobry.

Dzisiaj było u mnie +1*C.

Wiecie co może być przyczyną? Samochód dalej nie odpala.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 02:07
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Samochód nie chce odpalić. Proszę o pomoc. Pilne!


Witam Wszystkich.Chciałbym z zainteresowanymi tematem podzielić się paroma uwagami.
Samochód mam już oczywiście sprawny,ale wykonałem parę rzeczy niepotrzebnych i KOSZTOWNYCH.
Gdybym wtedy wiedział TO, czego w tej chwili się domyślam,(pewność będę miał wtedy jak oddam do sprawdzenia zestaw kosz-pompka-czujnik podnoszenia paliwa) to wystarczyłoby dolać paliwa i było by po sprawie.
Co prawda wskażnik poziomu paliwa na tablicy rozdzielczej był tuż przed czerwonym polem rezerwy i w normalny ciepły dzień może by nie było żadnych niespodzianek.Wtedy jednak było -15*C przez co zgęstniał olej napędowy.Pompka musiała poprzez skomplikowany system ssawek przepompowywać gęste paliwo z jednej części zbiornika do drugiej i dodatkowo podnieść je w koszu na taką wysokość aby zadziałał czujnik, który dał by impuls pompie wtryskowej,aby ta mogła sobie zassać paliwo ze zbiornika.Przy "zestawie" w dolnej jego części jest też parę uszczelek,które mogły przy tak niskiej temp. nie uszczelniać systemu i wtedy przy tak niskim stanie gęstego,paliwa,( kiedy były odsłonięte) pompka prawdopodobnie zasysała powietrze.Efektem czego był brak paliwa w koszu,brak impulsu z czujnika oraz brak zasysania przez pompę wtryskową.

Tak.....TO wiem teraz.
Ale ja najpierw pomyślałem o filtrze paliwa.(Parafina)
Gdy okazało się że niema parafiny,przy odkręconym przewodzie do filtra włączyłem na chwilę rozruch.Mimo tego paliwo nie popłynęło. Dmuchnąłem w przewód - drożny.
Moja diagnoza:pompa w zbiorniku do wymiany.
Wymieniłem i NIC.
(Dopiero telefonicznie w firmie która zajmuje się naprawą takich pompek,dowiedziałem się tego co opisałem wyżej.)
Teraz "byłem w kropce".Myślałem że siadła pompa wtryskowa (nowa około 6000 zł)
W końcu samochód oddałem do diagnozy komputerowej.

I w tym miejscu chciałbym podziękować chłopakom z warsztatu do którego oddałem samochód, bo mimo wcześniejszej rozmowy na temat ewentualnej wymiany pompy wtryskowej i mojej nieobecności przy diagnozie, uczciwie powiadomili mnie o zresetowaniu błędu w moim komputerze i o odpaleniu samochodu.

(Chciało by się wierzyć w uczciwość i fachowość we wszystkich warsztatach, ale miałem parę przykrych doświadczeń.)

Co do "błędu" to powstał on prawdopodobnie wtedy gdy odłączałem wszystkie przewody od zestawu paliwowego,nie odłączywszy wcześniej akumulatora.
Dlatego pomimo nowej pompy i pełnego zbiornika paliwa ,komputer z błędem uniemożliwił odpalenie silnika.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Samochód nie chce odpalić. Proszę o pomoc. Pilne!


Pozdrawiam ponownie.
Muszę skorygować wcześniejszy mój komentarz. Oddałem do sprawdzenia wymieniony "zestaw" ze zbiornika paliwa. Okazało się że awarii uległ czujnik od podnoszonego poziomu paliwa i zdaniem mechanika to spowodowało błąd w komputerze, który nie ustąpił pomimo wymiany na nowy.
Czyli podsumowując i tak musiałbym wymienić "zestaw" na nowy albo regenerowany.W tamtym czasie szukałem na Alegro zamienników. Niestety nie było. Musiałem kupić orginał. Cena? Brrrrrrrrr, lepiej niepisać.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Schwiercu

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Audi A8 2.5 TDI 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2009, 20:46
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) Samochód nie chce odpalić. Proszę o pomoc. Pilne!


Witam ponownie.Minęło trochę czasu a problem dalej nierozwiązany. Pomimo wymiany pompy,muszę tankować co 400 ; 500 km. żeby mieć stu procentową pewność że auto nie zapowietrzy się w trasie. Zdarzyło mi się to po przejechaniu 800 km. a i przy 600 km przerywało.Ponoć problem tkwi w skomplikowanym systemie wewnątrz zbiornika i w czasie zakładania pompy, praktycznie po omacku trzeba ją idealnie osadzić w gniazdach z uszczelniaczami. Drugim problemem mogą być trzy tz. ssawko-pompki i ze względu na nie mechanik radzi mi wymienić cały zbiornik na nowy, który i tak jest bez pompy, którą trzeba włożyć bez gwarancji że się to zrobi dobrze za pierwszym razem:(
Jeszcze raz "pobawię" się z tą pompką, tylko problem w tym jak póżniej odpowietrzyć system w tym typie audi? Nie ma żadnej pompki ręcznej którą można by było podać paliwo a silnikiem już prubowałem, bezskutecznie.

Może ktoś mi pomoże w tym temacie? Byłbym bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A8 »

Opinie o samochodach Audi A8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne


AudiA7

319 880

2021r.

57 980 km

świętokrzyskie

AudiA6

149 900

2020r.

114 000 km

mazowieckie

AudiS6

359 850

2021r.

55 075 km

świętokrzyskie

AudiQ8

460 950

2023r.

30 930 km

świętokrzyskie

AudiQ5

209 980

2020r.

89 564 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System