Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalr2222

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: AUDI A6 2,5 TDI V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 23:16
Temat postu:

2,5TDI V6 to kicha


witam, czy każdy ma takiego pecha jak ja?? od pół roku mam a6 2,5 tdi. i ciągle jest z nim cos nie tak. niedawno zrobiłem ABS (bo w tym modelu to normalne)zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd po 20tyś strzeliła mi śruba przy napinaczu czy ktos mi napisze jaki mógł byc powód tej usterki?? pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 23:24
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


V6 2.5TDI to pechowe silniki. Strzelila bo moze byl za mocno pasek naciagniety. Teraz dopiero masz koszty, glowice do zdjecia, zawory, walki rozrzadu, popychacze wszystko pewnie zmielone. A jak pekl tlok to dopiero masz przesrane Sad
Niby V6 a kulture pracy ma nie za bardzo Confused
Powrót do góry
rafalr2222

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: AUDI A6 2,5 TDI V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 23:28
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


ale zrobiłem na nim ok 20 tys. dojechałem do norwegii na drugi dzien chce odpalic a tu cos strzela w silniku ściągnąłem obudowe a rozrząd lużny. pocieszam sie tym ze stało sie to przy paleniu i moze nic złego sie nie stało bo jesli tak to oddam go na złom bo tu godzina pracy kosztuje 500złSad
Powrót do góry
gadu-gadu
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 00:02
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Jak nie bylo glosnego stuku i dzwieku mielonego metalu to raczej nic sie nie stalo, myslalem ze podczas jazdy ten napinacz poszedl.
Razrzad w tych silnikach jest pechowy, czasem pasek peka podczas normalnej jazdy, przewaznie rozlatuje kolo do regujacji poczatku wtrysku.
Drogo tam maja, u nas za cala wymiane i ustawienie placi sie chyba ok 800-1000.
Zrob zeby jechalo i sprzedaj w cholere, gdybys mial silnik 1.9TDI to bys swiat bez awarii objechal, ale 1.9TDI na zwyklej pompie, pompowtryski to tez lipa.
Powrót do góry
rafalr2222

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: AUDI A6 2,5 TDI V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 00:15
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


apropo mam do sprzedania audi a6 stan bdb;) jak chcesz to przywioze Ci do Raciborza:). wszystkie problemy które opisują własciciele a6 dotyczą równiez mnie.... na ciepłym nie pali mam wode w bagarzniku zawieszenie drogie skomplikowane pilot do alarmu nie działa. jedyne co mi sie podoba to komfort jazdy!! tyle.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 00:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 14:57
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Ludzie kupujecie auta ktore juz maja po 400tys i wiecej a nawet o tym nie wiecie,potem wielkie zaskoczenie i rozczarowanie jak sie cos stanie,bo przeciez na liczniku tylko 150tys. Rozwalaja mnie teksty bo ten silnik to kicha albo że jest pechowy.Ktoś jak kupował to auto nowe w dieslu to wiedział że będzie dużo jeździł.Popatrzcie sobie na nowe audiki A6 2.7 tdi (dwu,trzy letnie auta) które stoją na sprzedaż koło salonów mają ponad 200 tys i wiecej a wy się łudzicie że wasze mają mniej hehe.
Też mam Audi A6 2.5 TDI jak go kupiłem to miał 200tys,zaczał odcinac paliwo w serwisie nic nie wypatrzyli wiec pojechałem do goscia do Wrocławia ktory tuninguje diesle,bez problemu naprawil usterke a przy okazji podał mi prawdziwy przebieg auta 560tys i co ździwiony byłem bardzo ale wiekszosc tych aut ma tyle przejechane,to prawda że wycieraja sie wałki itp ale przy bardzo dużych przebiegach i niedbałosci o silnik,pozatym to diesel i zawsze bedzie nim wiec nie mozna go bez przerwy butowac. 1.9 to był dobry ale w golfach 2 generacji i w audikach z tamtych lat.
Powrót do góry
rafalr2222

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: AUDI A6 2,5 TDI V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 15:12
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


gdyby mnie bylo stac na nowe auto to nie miabym takich problemw to fakt. Ale niestety nie stac mnie. a czy ten silnik wadliwy czy nie to wystarczy wejsc na jakiekolwiek forum dotyczace audi, i wiekszosc pisze o tym wlasnie silniku. Cos w tym jednak jest pzyznaj!! Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 15:27
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Żyj dalej w wyimaginowanym świecie,jak Cie nie stac to nie kupuj samochodu ktorego nie jestes w stanie utrzymac,proste.Popatrz sobie na stronke http://www.autocentrum.pl/oceny/audi/a6/c5.html
ocena mówi sama za siebie
Jak ludzie za 10 lat będą kupowac A6 2.7 to będą tak samo psioczyc jak Ty.
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 18:13
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


tomek83f a skad ten gosciu wiedzial ile ma przejechane twoje autko?
Nie wszystkie maja po 500tys, przeciez sa ksiazeczki serwisowe w ktorych jest podany przebieg, auta bez niej bym nie kupil. A nawet 2.5TDI po 180 tys sie rozlatuje, rozrzad to poprostu dzwoniacy zlom, poprostu ten silnik jest niedopracowany, ma wiecej wad niz zalet.
Mowisz ze kogos nie stac na utrzymanie, a gdybys mial starego golfa za 1000 zl ktury by sie w kolko psul to tez by cie nie bylo stac na utrzymanie. Jak sie czesto odwiedza warsztaty to kazdy portfel wkoncu jest pusty.
1.9 z "tamtych lat" mial 90KM i byl no raczej slaby, sa 2 nowsze po modyfikacjach, na ten ze zwykla pompa nikt nie narzeka, a na ten z pompowtryskami to juz raczej narzekaja, glownie na halasliwosc i drogie naprawy.
Pod maska wiekszosci samochodow siedzi 1.9TDI, cos w tym jest, tak samo cos jest w tym ze wszyscy narzekaja na 2.5TDI
Kup sobie passata 1.9TDI 110KM i jezdzisz prawie za darmo, nawet przy nodze w gipsie 8litrow nie przekroczy, czesci w miare tanie, no ale zawieszenie w tym nowszym passku tez wielowachaczowe.
A co do odkupienia A6 to nie nie, mam rower w piwnicy Very Happy
Pzdr...
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 20:16
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Andy1991 chcesz książke serwisową do audi z przebiegiem np 100 tys i wbitymi wszystkimi naprawami?? powiedz tylko na kiedy,zapłacisz pare złotych i masz co chcesz tak samo z korekta licznika która trwa pare minut,natomiast jest cos w aucie czego nie oszukasz,taka mała skrzyneczka która nosi nazwe sterownik,wszystko w niej zostaje no chyba że ktos po wielkim dzwonie wyciągnie ja z innego dawcy.Nie rozsmieszaj mnie już z tym 1.9 bo 2.5 spokojnie schodzi na 7 litrów jak znasz niemiecki to poczytaj niemieckie fora a nie polskie gdzie posiadacze 10 letnich wyjechanych V6 TDI ciesza sie ze maja auata z przebiegiem 150tys (bo takie sie najlepiej sprzedaja) i płaczą bo to się zepsuło bo tamto też felerne.Zadzwon do firmy która w polsce robi wałki do tych samochodów,hehe niemiecka firma ale w polsce maja najwiekszy ruch bo to do polski najwiecej tych aut posciagali laweciarze.Przyznam że sam się na poczatkuzraziłem co do tego silnika ale to dlatego że nie wiedziałem jak to jest,teraz już sie przekonałem i oczywiscie tez nie bede go trzymał ale to dlatego że autko ma juz tyle nabite na liczniku i na pewno zaczna sie wydatki ale kupie takie samo tylko młodsze lub z silnikiem 2.7 tdi z tym ze teraz sprawdze sobie sam jego przebieg.
Najwieksza wadą tego silnika jest to że jest oszczedny id latego maja takie przebiegi ale wiesz nie każdy potrafi sie z tym pogodzic.
Powrót do góry
rafalr2222

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: AUDI A6 2,5 TDI V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 21:56
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


szczerze to nie mam pojecia ile mój ma przejechane. a jak kupiłem to miał 175tys. no i musze Ci przyznac racje bo mało prawdopodobne zeby jedenastolatek miał taki przebieg. ale sytuacja mnie zmuszała do kupna własnie jego bo na kupno i rejestracje miałem zaledwie 2tyg;(. teraz rozglądam sie za BMW 330. powyzej 2001roku. I mógłby mi ktos doradzic?? bo nie chce kolejny raz przepłacic. jedyną zaletą którą znam to łańcuch zamiast Paska pozrządu. i to wszystko... pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 22:42
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Nie wiem ile chcesz wydac na tą BmKe ale podobno 3.0 w dieslu sa dosc oszczedne i łancuch jest super bo w Audi dopiero w silniku 2,7tdi (od 2004)zastosowano łancuch wiec to na pewno wydluzy przebiegi miedzy jakimi kolwiek pracami zwiazanymi z rozrzadem.Szczerze to czy kupisz BmK,Audi czy Mercedesa to im młodsze kupisz tym mniej dołozysz w przyszłosci a prawda jest taka że to sa drogie auta w utrzymaniu s wszystko sie moze zepsuc bo teraz inaczej buduja samochody niz 20 lat temu.Ja osobiscie mam A6 2.5tdi i audi 100 C3 2.0 td(tzw. cygaro) 100koni z intercoolerem i szczerze to najlepsze autko jakie miałem,zdarza sie ze sie cos zepsuje i czesc jest bardzo droga ale to autko to czołg na kołacha A6 bije go tylko jesli chodzi o wyglad.
Powrót do góry
rafalr2222

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: AUDI A6 2,5 TDI V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


wygląd i wygoda Smile ja miałem 80 b3 i ona mnie przekonała do audi. jedyne co w niej wymieniłem to termostat i nagrzewnica. obecnie szukam kupca na moje cacko;). dzieki za wskazówki pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 00:29
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


Moze i masz racje, myslalem ze w serwisie nie klamia Very Happy
Korekta licznika to wiem, myslalem ze zmienia sie wtedy przebieg i w tym calym sterowniku.
Wiem ze V6 spali 7, napisalem ze 1.9 przy ciezkiej nodze nie przekroczy 8, chociaz nie zajechany to nawet 7 nie przekroczy.
Z niemieckim to raczej u mnie slabo, ale wiem ze wiekszosc aut w polsce to sprowadzone i zajechane prawie nowki ze 150tys na liczniku.
Wszystko bylo dobre jak bylo nowe.
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 08 Kwi 2009, 23:55
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) 2,5TDI V6 to kicha


baaa.. święte słowa...
A jaki najlepszy sposób przy zakupie by sprawdzić czy silnik jeszcze nie zajechany czy juz dogorewa i zaczyna sie powoli sypać..?????
- wsiadamy, zapinamy pasy i.... buuuuuuuuuuuuuuuuuuut....!!! i buuuut buuuut.. - i tak kilka takich samych aut (z takim samymi silnikami) przerabiamy w ciagu jednego dnia i wybieramy ten który był najżywszy.. - byliśmy pewni że miał w sobie wigor.. =
jest najzrowszy... - a jeśli wsiadamy do 2.5 TDi który rozpędza się gorzej od 19.tdi a sprzedający zwala nam na mase auta itd.. - to mozemy być pewni jednego.. - kłamie a silnik jest juz na wykończeniu...Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A6 »

Opinie o samochodach Audi A6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ5

218 950

2020r.

63 645 km

podkarpackie

AudiA5

189 850

2019r.

56 000 km

świętokrzyskie

AudiQ3

169 950

2023r.

12 084 km

świętokrzyskie

AudiA6

179 850

2020r.

108 507 km

świętokrzyskie

AudiA4

76 900

2017r.

46 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System