Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A8 ) skrzynia biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xmen331

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 9

Posiadane auto: audi A8 d2 4.2 benzyna 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 17:05
Temat postu:

skrzynia biegów


Witam czekam na wizyte u mechanika wysiadła mi skrzynia biegów i działa tylko w trybie awaryjnym wczesniej wymieniałem olej i nie sprawdziłem stanu ,przejezdziłem tak 300 km do chwili az skrzynia odmówiła posłuszenstwa tak jak pisałem prawdopodobnie zbyt mała ilosc oleju czy ktoś miał taki przypadek i czy powstały w wyniku tego uszkodzenia pozdrawiam Sad
Powrót do góry
artur10

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 27


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 18:23
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


witam nie mialem takiego przypadku ale mysle ze mugl ktos nieumiejetnie wymienic ten olej i mugl on wyciec se skrzyni no i awaria jak na zawolanie ja bym mial pretensje do tego co ostatni tam grzebal
Powrót do góry
xmen331

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 9

Posiadane auto: audi A8 d2 4.2 benzyna 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 18:38
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


nie zauważyłem wycieku ale sie martwie również tym nie wykluczam takiej mozliwosci wizyta w mechanika wyjasni wszystko byle tylko nauczka nie była zbyt droga Sad
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


Moze sprzeglo hydrokinetyczne sie skonczylo
Powrót do góry
ice48

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 22:13
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


Ja też mam podobny problem w moim audi A8. Mam skrzynie automatyczną tiptronic. Też zaczął się włączać tryb awaryjny. Kiedyś działo się tak od czasu do czasu,teraz dzieje się to co chwile. Mój mechanik twierdzi że może być to wina pompy wtryskowej ponieważ wcześniej auto często się zapowietrzało,bo miałem problemy z zasilaniem paliwa. Przed włączeniem sie trybu awaryjnego czuć szrpnięcie. Jeżeli ktoś wie co kolwiek na ten temat to niech pisze.
pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 22:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mario2833

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Nissan Micra K11 1300 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 07:20
Temat postu:

Awaria skrzyni.


Witam. Ogólnie naprawy skrzyń biegów to są dość duże koszty, a z tego co przeczytałem, to szykuje się właśnie taka naprawa. Miałem u siebie podobny przypadek, czyli skrzynia przechodziła w tryb awaryjny podświetlając jednocześnie wszystkie biegi. Wczesniej nie zmianiała płynnie biegów lecz z szarpnięciem lub stuknięciem. Remont samej skrzyni to wydatek rzędu 3500-6000 zł ,ale u mnie po tej wymianie zaczęło lać quattro,a to kolejny wydatek by je uszczelnić. Najpierw próbowano od zewnątrz założyć taki specjalny korek, lecz to nie wystarczało na zbyt długo i musieli je zdemontować, by uszczelnić od środka. Po tym "zabiegu" wszystko wróciło do normy, tyle że koszt naprawy zamknął się kwotą 8000 zł.Mój kumpel miał podobne problemy ze swoją A8-ką, lecz on zdecydował sie na kupno drugiej skrzyni(używanej), lecz tu jest ryzyko takie, że nie wiadomo jak długo ta druga pochodzi i czy kupi się sprawną. Za demontaż starej skrzyni i i montaż nowej też sobie krzyczą ok 1000-1500zł...
_________________
Mario2833
Powrót do góry
xmen331

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 9

Posiadane auto: audi A8 d2 4.2 benzyna 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 09:48
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


Witam ponownie obecnie Autko stoi jeszcze u mechanika wiem ze poszły tarczki pierwszego i drugiego biegu a co dalej dowiem sie na dniach jak skrzynia zostanie rozmontowana dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
quecksilber1

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


kolego mario nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale miałeś chyba na myśli wyciek ze skrzyni od strony wału napędowego informuje,że koszt uszczelniacza 27 zł natomiast wymiana 40 minut.
Powrót do góry
quecksilber1

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


kolego xmenn wymiana skrzyni w porządnym warsztacie asb wraz z naprawą to 1 dzień.Dam dobra rade kazdy dobry warsztat daje na naprawioną skrzynie gwarancje pisemną min 6 miesięcy.Nie zapomnij o tym.
Koszta naprawy nie są niskie najdrożej naprawa kosztuje przy skrzyni 5hp24.Jeszcze jedno przy naprawie należy zregenerować sprzęgło hydrokinetyczne.PILNUJ MECHANIKA
Powrót do góry
Mario2833

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Nissan Micra K11 1300 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 09:42
Temat postu:

Usterki skrzyni biegów.


Zgadzam się z kolegą quecksilber1 co chodzi o naprawe skrzyni. Czas samego jej demontażu zajmuje sporo godzin i faktycznie po jej regeneracji(łącznie z regeneracją sprzęgła hydrokinetycznego)dostałem gwarancję na 6 miesięcy. A wyciek o którym pisałem wczesniej nie był od strony wału napędowego, lecz z boku skrzyni. Nie znam się na tym aż tak dobrze, ale z tego co widziałem będąc pod autem, to skrzynia składa się z jakby dwóch częsci: jedna to ta, w której jest umiejscowione sprzęgło, wszystkie przekładnie itd, a druga to ta, do której jest przykręcony wał napędowy, czyli tzw quattro. I wyciek właśnie miałem z tej drugiej części skrzyni lecz nie od strony wału, lecz z boku jest jakby silikonowy korek, który po prostu został wypchnięty i stamtąd lał się olej.Uszczelnienie tego z zewnątrz pomogło tylko na kilkaset kilometrów i znów musiałem odstawić auto, by założyli uszczelniacz od wewnątrz. Po tym drugim zabiegu skrzynia pracuje tak jak powinna i jest sucha. Przepraszam jeśli może coś nazwałem nie po fachowemu, lecz automatyczna skrzynia biegów jest dośc skomplikowanym urządzeniem i pewnie dla większości z nas sama nawet zasada jej działania pozostaje wielką niewiadomą. Oczywiście nie chcę nikogo tu obrażać. Dodam tylko, że skrzynia w moim Audi ma symbol 5hp24.
_________________
Mario2833
Powrót do góry
xmen331

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 9

Posiadane auto: audi A8 d2 4.2 benzyna 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 19:00
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


Dzieki za wskazówki naprawa trwa u mnie długo bo mechanik mial wypoadek i nie bardzo sie moze zajac moim autem a ja jestem poza szczecinem i nie na reke mi zabieranie auta i przekazywanie innemu mechanikowi poczekam jeszcze kilka dni tego mechanika mam z polecenia mysle wiec ze nie powinno byc kłopotu a naprawe próbuje przezucic na pzu bo awaria miała miejsce po stłuczce ale cos nie bardzo chca sie zgodzic
Powrót do góry
prnd

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A3 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2010, 05:09
Temat postu:

Re: ( Audi A8 ) skrzynia biegów


Skrzynie montowane w A8 po 2003 to 6hp26 :

http://www.prnd.pl/porady-asb/6hp26-skrzynia-automatyczna-zf

A w 2010 już wchodzą serie 8HP i jak one nawalą to dopiero będzie naprawa :

http://www.prnd.pl/porady-asb/8hp30-8hp45-8hp-55-8hp70-8hp90-skrzynie-8-biegowe-zf
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A8 »

Opinie o samochodach Audi A8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A8 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ5

219 750

2021r.

41 881 km

świętokrzyskie

AudiQ5

219 980

2019r.

94 780 km

świętokrzyskie

AudiA4

138 850

2019r.

66 767 km

podkarpackie

AudiA4

109 980

2017r.

113 539 km

świętokrzyskie

AudiA6

69 900

2015r.

189 540 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System