Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 19:08
Temat postu:

kontrolka układu wspomagania


cześć jestem nowy na forum audi wcześniej był citroen C5 był super.
2 dni temu kupiłem A2 1,4 TDI i juz problem . Dziwny? Przy odpalaniu kontrolka pokazuje że jest OK i zaraz po tym zapala się kontrolka wspomagania z wykrzyknikiem [ kolor pomarańczowy] wspomaganie dzała normalnie , tak mi się wydaje. Acha i jest przy tym sygnał dzwiękowy jeden , płyn jest, nic nie cieknie co to może być . pozdro Laughing
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Jesli płyn jest to chyba trzeba podlaczyc VAGcoma zeby zdiagnozowac problem.
Powrót do góry
alcrew

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2009, 22:10
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Witam!
obawiam zie ze to grubszy problem...
walcze z tym juz pół roku. odebrałem moją A2 (1.4 benz. 2001) w pażdzierniku, już gotową i sprawną do jazdy. Wcześniej była sprowadzona i lekko "dotknięta" - zderzak i błotnik-prawa strona no i m.in. pompa wspomagania...ale auto poskladane na poczatku bez problemu. Po dwoch miesiacach zapalila sie wlasnie kontrolka "kierownicy z wykrzyknikiem" i jak się pozniej okazalo wysiadła pompa. Niestety nie udalo mi sie kupic dokladnie takiej samej do tego modelu A2 więc zainstalowali mi pompe od POLO.... działała na 80% właściwego działania wspomy jednak kontrolka (ta z wykrzyknikiem) swiecila sie non stop. Teraz (czyli po 4 miesiacach) wysiadla rowniez ta pompa. Jeden wielki zonk - wlasiwej pompy nie moge dostac(owszem moge kupic nowa ale to minimum 2000 PLN) a kolejnej od Polowki nie ma sensu wkladac. Nie mam pojecia co dalej robic i jaka jest przyczyna ze te pompy tak siadaja?
Powrót do góry
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 16:49
Temat postu:

cześć


oby nie mechanik nie dzwonił mówiłem mu że jak droga naprawa to niech dzwoni , narazie nie dzwonił może to dobry znak . Wyczytałem że przyczyn może być pełno ; czójnik skrętu , wtyczka wyszła , przetarty kabel, maglownica , powietrze w układzie. u mnie jest czerwony płyn a powinien zielony ,dam znać jak zrobi . pozdro
Powrót do góry
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 09:06
Temat postu:

cześć


komp nic nie dał , mechanik nie poradził sobie mówił że wspomaganie raz działa a raz nie działa ,prubowałem odpowietrzyć ale powietrza nie było ,od razu leciał płyn. czy kolor płynu ma wpływ na kontrolke bo mam czerwony a podobno ma być zielony.Jeszcze jedno mechanik mówiż że ktoś rzeźbił przy kablach pompy wspomagania bo sąodcięte kable około 10 cm od pompy, powinny byc 4 kable a są 3 i na dodatek zlutowane nie odpowiednio do kolorów może to jest przyczyna?? .Jutro jade do elektryka który ma pojęcie o elektryce i tez podłączy do kompa zobacze co on powie . pozdro Evil or Very Mad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 09:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 18:56
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


dziś byłem u drugiego fachowca podłączył przy mnie kompa i tu niespodzianka komp nie może się połączyć z komputerem samochodu ale tylko z układem kierowniczym , a innymi może np. silnik , ogrzewanie . co to może być . Shocked
pozdro
Powrót do góry
M1cHaL11

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Majdan
Posiadane auto: Audi A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 00:47
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Mam podobny problem, kupiłem A2, przejechałem 30km i zapaliła mi się ta kontrolka od wspomagania, w trakcie jazdy wspomaganie działa ok, nie odczuwam żadnych braków w wspomaganiu, z tym że jak stoję w miejscu i chce szybko skręcić kierownicą to wspomaganie stawia opór, rozwiązał ktoś ten problem ? Pozdrawiam
Powrót do góry
marinsxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A2 1.4 TDI 75 KM BHC
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 16:23
Temat postu:

hmm


po pierwsze pod jeden bezpiecznik- jest w pompie zabezpiecza przed jej spaleniem, jest parę układów podpiętych czyli :
czujnik ciśnienia klimatyzacji jest na poziomie kolan za zderzakiem,
pompa wspomagania, i coś jeszcze...

u mnie jak siadł/spalił się czujnik ciśnienia klimy to spalił wspomniany bezpiecznik bezpiecznik i wspomaganie siadło, zapaliła się kontrolka pomarańczowa poziomu oleju i coś tam jeszcze..nie pamiętam...

możliwe więc że ten czujnik Ci szwankuje i do wymiany, albo pompa-trzeba by sprawdzić jej elektrykę, jaką ma wtyczkę może wogóle ktoś inną pompę wsadził na 3 piny... a nie na 4

no i kable zrób tak jak powinno być + kup wtyczkę w ASO + piny i gumkę/ewentualnie izolacją termiczną owiń jak Ci szkoda kasy na kable żeby brud się nie dostawał do wtyczki

jak nic nie znajdziesz i wymiana wtyczki nie pomorze i bezpiecznika to trzeba do mechanika się udać co zna się na VW/audi i ma schematy elektryczne....

do ASO nie radzę pół samochodu Ci będą chcieli wymienić....
Powrót do góry
blaharz

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Middelharnis\Zuid-holland
Posiadane auto: Audi a2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 16:46
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Witam.
Przepraszam za odgrzewanie kotleta, mam pytanie do marinsxx (oraz do osób które też mogą odpowiedzieć) gdzie w tej pompie znajduje się ten bezpiecznik, trzeba ją rozkręcić czy jest dostęp z zewnątrz?
I jak najlepiej dostać się do owej pompy, zdjąć zderzak czy może od spodu??
Dziękuję za odpowiedz oraz pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
marinsxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A2 1.4 TDI 75 KM BHC
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 01 Maj 2013, 23:53
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Bezpiecznik podobno jest wtykany w pompę dolny element... Tak mi w ASO mówili i wciskają kit ze zderzak zarzucili aby to wymienić i mam zapłacić 500 za wszystko... To ich pogonilem za samowolke i postraszylem policja to sie ogarnęli i zapłaciłem 140 zeta jak za samo sprawdzenie...

a co do dobranie sie do pompy to proponuje zrzucić osłonę silnika, i odkręcić lewe nadkole przód i powinna być widoczna pompa od dołu...

Proponuje rownież wstąpić na Allegro i popatrzeć tam fotki pomp audi a2 tylko a nie od POLO !! powinno to pomoc w lokalizacji tego bezpiecznika...
_________________
Potrzebuję oryginale amortyzatory lub oryginalne Sachs-y [[przód : 300 034 i tył : 280 529 ]] w atrakcyjnej CENIE^^
Powrót do góry
Drdexter

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Audi A2 1.4B
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 13:53
Temat postu:

Audi 2 brak wspomagania+świecąca kontrolka poziomu oleju


Witam wszystkich, odgrzewam temat ponieważ nabyłem autko jak w tytule i rozpracowałem problem u siebie dotyczący braku wspomagania dlatego podzielę się jak to u mnie wyglądało może komuś się to przyda.
Trzeba zacząć od tego iż pompa nie posiada "wpinanego bezpiecznika pod spodem". Pompa ta jest hermetycznie złożona przez producenta i żeby dostać się do niej (np.płyty sterującej) trzebaby ją rozpoławiać rozcinając klej na który jest złożona.

Problem tkwi gdzie indziej. Zaznaczam iż u mnie był:
Brak wspomagania czyli kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem +
Kontrolka poziomu oleju silnikowego + tak na deser nie działająca klimatyzacja. Smile

Po podłaczeniu się pod kompa zacząłem od układu klimy- wywaliło błąd czujnika wysokiego ciśnienia (zwarty do masy)
No to cóż, odłączamy uszkodzony czujnik (jeśli mamy nowy sprawny podmieniamy go i dopiero teraz wkładamy dobry bezpiecznik nr 36 (skrzynka bezpieczników w nogach kierowcy lewy słupek- pod niego właśnie podłączone jest kilka obwodów jak między innymi własnie układ wspomagania. U mnie był 10A niektórzy piszą że 15A (który jest na bank spalony ale i tak zaznaczam iż nie warto go wymieniać wczesniej póki nie wymienimy czujnika klimy bo nie wyrobimy na bezpieczniki.......I cały układ wspomagania wstaje do życia + brak kontrolki odnośnie poziomu oleju a o klimatyzacji też już nie wspomnę i cieszymy się na[prawionym autkiem Very Happy Very Happy Very Happy
Jeśli komuś pomogłem stawia duże piwo Laughing POZDRO miłego dłubania Cool
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
aresco1987

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grays uk
Posiadane auto: A2 1.4 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 01:20
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Cześć wszystkim kolego z poprzedniego posta mógł byś opisać dokładnie ten czojnik i fajnie by było jak byś jakąś fotkę wkleil. Dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A2 »

Opinie o samochodach Audi A2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ2

139 950

2021r.

13 690 km

świętokrzyskie

AudiQ7

99 900

2014r.

136 539 km

kujawsko-pomorskie

AudiA6

239 850

2018r.

47 710 km

świętokrzyskie

AudiQ5

59 900

2011r.

220 351 km

mazowieckie

AudiA6

199 980

2021r.

95 906 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System