Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 19:08
Temat postu:

kontrolka układu wspomagania


cześć jestem nowy na forum audi wcześniej był citroen C5 był super.
2 dni temu kupiłem A2 1,4 TDI i juz problem . Dziwny? Przy odpalaniu kontrolka pokazuje że jest OK i zaraz po tym zapala się kontrolka wspomagania z wykrzyknikiem [ kolor pomarańczowy] wspomaganie dzała normalnie , tak mi się wydaje. Acha i jest przy tym sygnał dzwiękowy jeden , płyn jest, nic nie cieknie co to może być . pozdro Laughing
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Jesli płyn jest to chyba trzeba podlaczyc VAGcoma zeby zdiagnozowac problem.
Powrót do góry
alcrew

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2009, 22:10
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Witam!
obawiam zie ze to grubszy problem...
walcze z tym juz pół roku. odebrałem moją A2 (1.4 benz. 2001) w pażdzierniku, już gotową i sprawną do jazdy. Wcześniej była sprowadzona i lekko "dotknięta" - zderzak i błotnik-prawa strona no i m.in. pompa wspomagania...ale auto poskladane na poczatku bez problemu. Po dwoch miesiacach zapalila sie wlasnie kontrolka "kierownicy z wykrzyknikiem" i jak się pozniej okazalo wysiadła pompa. Niestety nie udalo mi sie kupic dokladnie takiej samej do tego modelu A2 więc zainstalowali mi pompe od POLO.... działała na 80% właściwego działania wspomy jednak kontrolka (ta z wykrzyknikiem) swiecila sie non stop. Teraz (czyli po 4 miesiacach) wysiadla rowniez ta pompa. Jeden wielki zonk - wlasiwej pompy nie moge dostac(owszem moge kupic nowa ale to minimum 2000 PLN) a kolejnej od Polowki nie ma sensu wkladac. Nie mam pojecia co dalej robic i jaka jest przyczyna ze te pompy tak siadaja?
Powrót do góry
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 16:49
Temat postu:

cześć


oby nie mechanik nie dzwonił mówiłem mu że jak droga naprawa to niech dzwoni , narazie nie dzwonił może to dobry znak . Wyczytałem że przyczyn może być pełno ; czójnik skrętu , wtyczka wyszła , przetarty kabel, maglownica , powietrze w układzie. u mnie jest czerwony płyn a powinien zielony ,dam znać jak zrobi . pozdro
Powrót do góry
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 09:06
Temat postu:

cześć


komp nic nie dał , mechanik nie poradził sobie mówił że wspomaganie raz działa a raz nie działa ,prubowałem odpowietrzyć ale powietrza nie było ,od razu leciał płyn. czy kolor płynu ma wpływ na kontrolke bo mam czerwony a podobno ma być zielony.Jeszcze jedno mechanik mówiż że ktoś rzeźbił przy kablach pompy wspomagania bo sąodcięte kable około 10 cm od pompy, powinny byc 4 kable a są 3 i na dodatek zlutowane nie odpowiednio do kolorów może to jest przyczyna?? .Jutro jade do elektryka który ma pojęcie o elektryce i tez podłączy do kompa zobacze co on powie . pozdro Evil or Very Mad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 09:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lekfe

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 253
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 III 2.0 HDI 140KM sedan hydro 2010
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 18:56
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


dziś byłem u drugiego fachowca podłączył przy mnie kompa i tu niespodzianka komp nie może się połączyć z komputerem samochodu ale tylko z układem kierowniczym , a innymi może np. silnik , ogrzewanie . co to może być . Shocked
pozdro
Powrót do góry
M1cHaL11

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Majdan
Posiadane auto: Audi A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 00:47
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Mam podobny problem, kupiłem A2, przejechałem 30km i zapaliła mi się ta kontrolka od wspomagania, w trakcie jazdy wspomaganie działa ok, nie odczuwam żadnych braków w wspomaganiu, z tym że jak stoję w miejscu i chce szybko skręcić kierownicą to wspomaganie stawia opór, rozwiązał ktoś ten problem ? Pozdrawiam
Powrót do góry
marinsxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A2 1.4 TDI 75 KM BHC
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 16:23
Temat postu:

hmm


po pierwsze pod jeden bezpiecznik- jest w pompie zabezpiecza przed jej spaleniem, jest parę układów podpiętych czyli :
czujnik ciśnienia klimatyzacji jest na poziomie kolan za zderzakiem,
pompa wspomagania, i coś jeszcze...

u mnie jak siadł/spalił się czujnik ciśnienia klimy to spalił wspomniany bezpiecznik bezpiecznik i wspomaganie siadło, zapaliła się kontrolka pomarańczowa poziomu oleju i coś tam jeszcze..nie pamiętam...

możliwe więc że ten czujnik Ci szwankuje i do wymiany, albo pompa-trzeba by sprawdzić jej elektrykę, jaką ma wtyczkę może wogóle ktoś inną pompę wsadził na 3 piny... a nie na 4

no i kable zrób tak jak powinno być + kup wtyczkę w ASO + piny i gumkę/ewentualnie izolacją termiczną owiń jak Ci szkoda kasy na kable żeby brud się nie dostawał do wtyczki

jak nic nie znajdziesz i wymiana wtyczki nie pomorze i bezpiecznika to trzeba do mechanika się udać co zna się na VW/audi i ma schematy elektryczne....

do ASO nie radzę pół samochodu Ci będą chcieli wymienić....
Powrót do góry
blaharz

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Middelharnis\Zuid-holland
Posiadane auto: Audi a2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 16:46
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Witam.
Przepraszam za odgrzewanie kotleta, mam pytanie do marinsxx (oraz do osób które też mogą odpowiedzieć) gdzie w tej pompie znajduje się ten bezpiecznik, trzeba ją rozkręcić czy jest dostęp z zewnątrz?
I jak najlepiej dostać się do owej pompy, zdjąć zderzak czy może od spodu??
Dziękuję za odpowiedz oraz pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
marinsxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: AUDI A2 1.4 TDI 75 KM BHC
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 01 Maj 2013, 23:53
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Bezpiecznik podobno jest wtykany w pompę dolny element... Tak mi w ASO mówili i wciskają kit ze zderzak zarzucili aby to wymienić i mam zapłacić 500 za wszystko... To ich pogonilem za samowolke i postraszylem policja to sie ogarnęli i zapłaciłem 140 zeta jak za samo sprawdzenie...

a co do dobranie sie do pompy to proponuje zrzucić osłonę silnika, i odkręcić lewe nadkole przód i powinna być widoczna pompa od dołu...

Proponuje rownież wstąpić na Allegro i popatrzeć tam fotki pomp audi a2 tylko a nie od POLO !! powinno to pomoc w lokalizacji tego bezpiecznika...
_________________
Potrzebuję oryginale amortyzatory lub oryginalne Sachs-y [[przód : 300 034 i tył : 280 529 ]] w atrakcyjnej CENIE^^
Powrót do góry
Drdexter

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Audi A2 1.4B
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 13:53
Temat postu:

Audi 2 brak wspomagania+świecąca kontrolka poziomu oleju


Witam wszystkich, odgrzewam temat ponieważ nabyłem autko jak w tytule i rozpracowałem problem u siebie dotyczący braku wspomagania dlatego podzielę się jak to u mnie wyglądało może komuś się to przyda.
Trzeba zacząć od tego iż pompa nie posiada "wpinanego bezpiecznika pod spodem". Pompa ta jest hermetycznie złożona przez producenta i żeby dostać się do niej (np.płyty sterującej) trzebaby ją rozpoławiać rozcinając klej na który jest złożona.

Problem tkwi gdzie indziej. Zaznaczam iż u mnie był:
Brak wspomagania czyli kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem +
Kontrolka poziomu oleju silnikowego + tak na deser nie działająca klimatyzacja. Smile

Po podłaczeniu się pod kompa zacząłem od układu klimy- wywaliło błąd czujnika wysokiego ciśnienia (zwarty do masy)
No to cóż, odłączamy uszkodzony czujnik (jeśli mamy nowy sprawny podmieniamy go i dopiero teraz wkładamy dobry bezpiecznik nr 36 (skrzynka bezpieczników w nogach kierowcy lewy słupek- pod niego właśnie podłączone jest kilka obwodów jak między innymi własnie układ wspomagania. U mnie był 10A niektórzy piszą że 15A (który jest na bank spalony ale i tak zaznaczam iż nie warto go wymieniać wczesniej póki nie wymienimy czujnika klimy bo nie wyrobimy na bezpieczniki.......I cały układ wspomagania wstaje do życia + brak kontrolki odnośnie poziomu oleju a o klimatyzacji też już nie wspomnę i cieszymy się na[prawionym autkiem Very Happy Very Happy Very Happy
Jeśli komuś pomogłem stawia duże piwo Laughing POZDRO miłego dłubania Cool
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
aresco1987

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grays uk
Posiadane auto: A2 1.4 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 01:20
Temat postu:

Re: ( Audi A2 ) kontrolka układu wspomagania


Cześć wszystkim kolego z poprzedniego posta mógł byś opisać dokładnie ten czojnik i fajnie by było jak byś jakąś fotkę wkleil. Dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A2 »

Opinie o samochodach Audi A2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A2 ) Porady, problemy techniczne


AudiA5

169 850

2020r.

68 969 km

świętokrzyskie

AudiA4

123 850

2019r.

55 586 km

świętokrzyskie

AudiA3

26 900

2008r.

200 000 km

śląskie

AudiA4

148 980

2019r.

78 192 km

świętokrzyskie

AudiA7

297 500

2022r.

8 607 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System