Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kali_1966

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2007, 19:48
Temat postu:

Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka, a posiadam AUDI A4 1,9 tdi. Auto przestaje przyspieszać i jest bardzo "mułowate". Wszystko wraca do normy po ponownym uruchomieniu silnika i samochód przyspiesza i jest taki jaki powinien być, aż do następnego razu, jest to bardzo denerwujące szczególnie podczas wyprzedzania można bardzo się zdziwić. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi może ktoś już borykał sie z tego typu problemem.[/b]
Powrót do góry
dobi

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Maj 2007, 14:23
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


mialem to samo tylko ze wylaczala mi sie po przekroczniu 3000 obrotow znachor cos tam dlugo grzebal ale zaznaczam ze porzadny fachura i stwierdzil ze to bedzie prawdopodobnie padnieta turbina lae moze wystarczylo by ja przeczyscic. Czyszczenie nie przynioslo rezultatu wiec trzeba bylo wymienic turbo, znalazlem takie po regeneracji za 800 zl z gwarancja na 2 lata poniewaz w serwisie chcieli za nowa od4500 do 6000zl !? Pozrawiam!
Powrót do góry
Kali_1966

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Maj 2007, 19:58
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Dzieki za podpowiedź , ale na komputerze wykazało "błąd 207 zwarcie do plusa na zaworze sterującym turbiną. Odstawiłem dzisiaj do mechanika ma zobaczyć ten zaworek. Przeglądał na kompie wszystkie parametry tzn, przepływomierz, ciśnienie turbiny itp... Stwierdził że silnik jest jak nowy nic mu nie brakuje. Poczekam do jutra i dam znać jak odbiorę, czy teraz jest ok.Pzdr.
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2007, 00:31
Temat postu:

Audi tdi nie przyspiesza przy wyprzedzaniu.


Tak dobry wybór , istotnie kod 207 oznacza pojawienia się plusa na sterowaniu turbiny. Te problemy pojawiają sie wtedy gdy użytkownik nie przestrzega zasad pracy silników z turbiną . Trzeba pamiętać , że silniki tdi sa bardzo czułe zwłaszcza 1.9 tdi. Dlatego stosuj dobre albo super oleje bo sama turbina pracuje w tym samym oleju silnikowum a tam obroty są naprawde bez sciemy.Jeśli sam sprawdzasz turbinę to chwyć za gumową rure z recyrkulacji spalin i zobacz jak robi się prawie okrągła to wtedy masz super sprężarkę inaczej to tak jak pisał mój przedmówca szykuj kasę na naprawę lub wymianę na nową?????. Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Fishu90

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Audi a4 115 km 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sie 2011, 19:29
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


powiem tak, ja mialem taki sam problem ale to jeszcze w audi a4 1.9 tdi avant i tak samo przy 3 tys obrotow czesto wylaczalo sie turbo pojechalem do mechanika i co sie okazalo powiedzial ze turbina do regeneracji obowiazkowo no to oczywiscie zgodzilem sie na to i zaplacilem 1000 zl po regeneracji turbo okazalo sie ze to wcale nie bylo potrzebne bo juz w ten sam dzien po regeneracji problem sie powtarzal. wiec znalazlem innego mechanika ktory powiedzial ze to napenwo nie bedzie turbo tylko jakis przeplywomierz czy czujnik cisnienia cos takiego, takie cos malego wymiana trwala zaledwie 30 minut a zaplacilem 120 zl za sam czujnik niepamietam jego nazwy ale wiem ze on byl odpowiedzialny za cisnienie. i to wylaczalo turbo. po wymianie jezdzilem bez problemu Smile
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 14 Sie 2011, 19:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
heniekkkkk159

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom/Mysłowice
Posiadane auto: Audi A4/B6, 1.9TDI 130-r2003
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 15:11
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Czujnik napewno N-75.
_________________
heniekk
Powrót do góry
bulkowski666

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieruszów
Posiadane auto: AUDI A4 B6 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 03:16
Temat postu:

Re: Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Witam problem TURBINY WYLACZAJACEJ SIE W CZASIE JAZDY jest spowodowane uszko0dzona POMPA WAKUM KTORA STERUJE CALYM PODCISNIENIEM W SILNIKU!!!! koszt takiej wymiany na nowa to okolo 1200zl i sprawa zalatwiona!!!!! Nie sluchaj mechanikow ze jest turbina do wymiany!!!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
weldco

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pniewy
Posiadane auto: Audi A4 B7 Avant 2007r. 2.0 TDI 170KM Quattro
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 12:30
Temat postu:

turbina


sprawdz kolego jeszcze wąż od turbiny do interkulera jak bedzie pekniety to terz tak sie bedzie dzialo, ja mialem podobnie przy audi tylko tam byla obudowa interkulera peknieta i mialem tez taki przypadek przy pasacie 1.9 130KM tam byl wąż kosztuje jakies 400 zł.
Powrót do góry
mazurekandrzej33

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wąsosz
Posiadane auto: Syrena r20
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2013, 22:39
Temat postu:

Re: Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


bulkowski666 napisał:
Witam problem TURBINY WYLACZAJACEJ SIE W CZASIE JAZDY jest spowodowane uszko0dzona POMPA WAKUM KTORA STERUJE CALYM PODCISNIENIEM W SILNIKU!!!! koszt takiej wymiany na nowa to okolo 1200zl i sprawa zalatwiona!!!!! Nie sluchaj mechanikow ze jest turbina do wymiany!!!!! Pozdrawiam

Gratuluję poczucia humoru,zwykły zawór n-79 wystarczy,gdyby pompa vacum padła,nie miałbyś wspomagania hamulców.Często naciągacze wymieniają sporo części z chęci zysku a czasem z niewiedzy.
Żadko zabieram głos na forum,ale jak czytam takie brednie to już trzeba coś napisać.
Powrót do góry
gadu-gadu
heniekkkkk159

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom/Mysłowice
Posiadane auto: Audi A4/B6, 1.9TDI 130-r2003
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 15:16
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Jeżeli nie zawór N-75 to może sztanga od turbo ciężko chodzi i nie ma siły podciśnienie unieść sztangę , która kieruje łopatkami turbo.Trzeba rozebrać turbinę i wyczyścić łopatki i całą turbinę.
_________________
heniekk
Powrót do góry
heniekkkkk159

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom/Mysłowice
Posiadane auto: Audi A4/B6, 1.9TDI 130-r2003
Piwa: 6/3
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 18:36
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


I dlaczego nie napiszesz co było powodem tego , że wchodził w tryb awaryjny? Następny raz też nie dostaniesz pomocy jak będziesz potrzebował.
_________________
heniekk
Powrót do góry
sematob

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Maj 2013, 18:08
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Rzeczywiście problem z turbinami jest mocno złożony - bo i kwestia dobrego sterowania, i kwestia perfekcyjnej wiedzy na temat turbin, co wymaga doświadczenia i bystrego spojrzenia; jeśli komuś już zdarzy się konieczność poważniejszych prac z turbiną i ewentualnej regeneracji warto sprawdzić kompetencje turbosprezarki.info - w temacie turbosprężarek i ich obsługi serwisowej około dwudziestu lat doświadczeń właściciela procentuje naprawdę dobrą diagnostyką - warto przeczytać informacje na stronie, bo sporo podstawowych zagadnień wyjaśniają zwięźle i przystępnie.
Powrót do góry
pawel9301

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd jesteś (miejscowość / region): świetokrzyskie/Sandomierz
Posiadane auto: Audi A4 Avant/98'/1.9TDI(81KW), Sharan 2000r. 2,8 204KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 29 Maj 2013, 22:07
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Pierwsze co to trzeba sprawdzic wszystkie gumowe elementy (wężyki, rurki), wszystkie te ktore ida do gruuchy i od turbawki do intera. Wystarczy ze bedzie gdzieś w niewidocznym miejscu pekniety i juz bedzie lipa.
Powrót do góry
chashi

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A4 B5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 12:00
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) Wyłacza mi się w czasie jazdy turbo sprężarka.


Też odczuwam coś takiego, muszę sprawdzić wężyki bo możliwe że ostatnio troszkę naruszyłem :/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

155 750

2019r.

71 467 km

świętokrzyskie

AudiA4 Allroad

116 170

2019r.

77 420 km

mazowieckie

AudiQ3

169 850

2019r.

82 527 km

świętokrzyskie

AudiA4

41 900

2010r.

265 128 km

mazowieckie

AudiA6

143 900

2019r.

87 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System