Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2009, 12:25
Temat postu:

Problem ze skrzynia automatyczna...


Witam. Od nie dawna jestem szczesliwym posiadaczem Audi 100 z 94r. Z silnikiem 2,6 i automatyczna skrzynia biegow. I wlasnie mam problem z ta skrzynia. (Kupilem rozbitka i musialem wyciagac skrzynie do prostowania) Po ponownym zalozeniu skrzyni, nie chce mi zmieniac biegow. Wszystkie pozycje przelacza ale nie wrzuca wyzszych biegow. Czego to moze byc wina?
Po lewej stronei skrzyni tak mniej wiecej od gory jest czujnik na kolo zamachowe, przykrecony na 2 imbusowe srubki i taka blaszana obudowa. Jest regulacja na tych srubach. Wiecie do czego ten czujnik? Moze on byc odpowiedzialny za przelaczanie??
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


sprawdz poziom oleju w tej skrzyni to po pierwsze a najlepiej to wymien caly olej na nowy,musisz tez sprawdzic vag comem czy nie ma zadnych bledow
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 19:38
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Wymienie olej. NIe moge sie polaczyc vag comem. Mam przekladke ale za kazdym razem mi wyskakuje ze nie moze znalesc zsterownika...Wie ktos mzoe w czym problem jest??
Powrót do góry
gadu-gadu
Flasher

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 38


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 16:53
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


majster151 napisał:
Wymienie olej. NIe moge sie polaczyc vag comem. Mam przekladke ale za kazdym razem mi wyskakuje ze nie moze znalesc zsterownika...Wie ktos mzoe w czym problem jest??


Pewnie dlatego że pracujesz pod vistą lub sterownik nie podpięty do diagnozy.
Odnośnie wyższych biegów może być uszkodzony kosz 3-4 biegu, poślizg na 3 biegu, uszkodzone tłoczki sterujące.

Jeżeli na wyświetlaczu przy zmianie pokazuje po kolei biegi to na 90% diagnoza nic nie pokaże. Wypada zrzucić miskę i zobaczyć do sterowania... jeżeli przy dmuchaniu sprężarką zapina biegi to zostają do sprawdzenia tarczki lub kosz.

Chyba że jednak diagnoza pokaże błąd sterowania ale sądzę że skrzynia wpadła by raczej w tryb awaryjny (świecące wszystkie biegi na raz)
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 17:17
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Podpialem sie pod niego w koncu ale nei ma zadnych bledow Sad
Teraz zmienia biegy ale dopiero przy 3,5 tys obrotow i strasznie szarpie przy zmianie. I czasami na postoju ze wstecznego na D mi zgasnie bo go cos zblokuje. Ale odpala normalnie. Olej zmieniony. Z boku mam srubke ale tam jest sucho. Wlalem ponad 7l i zaczelo mi wywalac olej gora. A na srubce kontrolnej dalej nic Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 17:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flasher

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 38


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Przy wymianie oleju nie wystarczy na sucho dolać do śruby kontrolnej bo nie da to efektu.

Jeżeli spuściłeś stary olej i wymieniłeś filtr należy zalać najlepiej do śruby, po czym odpalamy samochód i przekładnią wrzucamy po kolei wszystkie biegi (oczywiście trzymając hamulec) zabieg powtarzamy kilkakrotnie po czym zostawiamy na N lub P nie gasząc silnika uzupełniamy olej do otworu kontrolnego, zakręcamy korek i teraz możemy wyłączyć samochód.

Dziwi mnie trochę fakt że weszło ci 7L oleju ponieważ w skrzynię wchodzi jakieś 3.5l i chyba ze 3l w konwerter ale żeby wymienić olej w konwerterze trzeba by wymieniać olej ciśnieniowo.
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 22:16
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


A ja ci powiem jeszcze cos smiesniejszego Razz Wlalem te 7 L i mi nawet nie doszlo do sruby Sad A teraz jak sie zagrzeje to wywala mi gora Sad I jeszcze do tego szarpie jak przelacza na 2 na 3 juz mniej a na 4 bardzo ladnie.
No i na wysokich obrotach zmienia bo przy 3,5 tys Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Flasher

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 38


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 10:39
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Jak ci wywla olej górą to spuszczaj go spowrotem bo wywali ci simering na wałku i będzie problem. Jeżeli nie dochodzi ci olej do śruby to domyślam się że lałeś olej od góry (przez rurkę na bagnet) a nie wymieniłeś filtra oleju i tam się olej zbiera.

Przy wymianie oleju wymiana filtra to podstawa.
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 11:00
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Dobra to dzis kupie filtr i spuszcze jeszcze raz olej. Lalem rulka. Powinienem lac ta dziurka z boku? Ile mam wlac gora a ile dziurka?
Powrót do góry
gadu-gadu
Flasher

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 38


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 13:26
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Ogólnie chodziło mi o to że nie wymieniłeś fltra i dlatego olej nie ściekał do miski więc nie doleciał do otworu kontrolnego i dlatego też nie zmieniał prawidłowo biegów. Olej w misce musi być żeby pompa miała co tłoczyć.

Możesz lać przez rurkę.... ważne żeby olej ściekał do miski.
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 14:21
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Czyli zmieniam filtr i leje olej przez rulke az do punktu kontrolnego?? Na zapalonym czy zgaszonym? Bo przeciez ta rulka kontrolna idzie od spodu miski i bede musial duzo wlac zeby mi do tego punktu kontrolnego doszlo.
Powrót do góry
gadu-gadu
Flasher

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 38


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 15:57
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Tak jak pisałem...
Do otworu kontrolnego lejesz na sucho, później najlepiej zakręcić korek, uruchomić silnik, przesuwamy wajchą kilka razy do samego końca w tą i spowrotem zatrzymując się na chwilę na każdym biegu i zostawiamy na N lub P... nie wyłączamy silnika.
Odkręcamy korek i lejemy olej do poziomu otworu kontrolnego, zakręcamy korek i gasimy silnik.

Ja dla pewności powtarzałem operację z przekładnią i dwa razy sprawdzalem czy na pewno mam już poziom.
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 19:00
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Wymienilem dzis filtr i zalalem go tak jak napisales. Zmienia biegi przy 3,5 tysiaca Sad Powinien nizej co nie?? Jak nacisne pedal gazu do konca to zmienia przy 4. Na dwojke strasznie szarpie. Na 3 juz lepiej a na cztery bardzo ladnie. Co teraz?? Nie mam sily juz do tej skrzyni Sad

Wlasnie mi blad wyskoczyl na skrzyni:
00297 - Gearbox Speed Sensor (G38)
27-00 - Implausible Signal

Gdzie ten czujnik jest?? W skrzyni czy gdzies na zewnatrz??
Powrót do góry
gadu-gadu
Flasher

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 38


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 21:24
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


No i ten błąd może się przyczyniać do szarpania.
Czujnik prędkości jest wkręcony od góry skrzyni z zewnątrz.

Fajny ten błąd "Nieprzekonywujący sygnał" Very Happy

Oznacza to że może być uszkodzony czujnik ale bardziej prawdopodobne że masz gdzieś przerwę na przewodach, wtyczce (zaśniedziała itp..)

P.S. Biegi zmienia prawidłowo 3,5 - 4tys... U mnie jest tak samo ponadto jak mu mocno wcisnę (kick down) to go trzymam prawie do 6 tys. głównie pod górkę zanim zmieni bieg i to też jest prawidłowe aczkolwiek niezalecane Very Happy
Powrót do góry
majster151

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 45


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 22:06
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Problem ze skrzynia automatyczna...


Czy to jest ten czujnik co jest odpowiedzialny za predkosciomierz? Taki wciskany? U mnie jak wcisne pedal do konca to zmienia przy 4.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA5

219 850

2022r.

33 470 km

podkarpackie

Audie-tron

299 850

2021r.

20 800 km

podkarpackie

AudiA6

25 000

2009r.

251 000 km

lubelskie

AudiSQ7

498 750

2022r.

30 440 km

świętokrzyskie

AudiS7

359 850

2020r.

74 979 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System