Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A6 ) A6 1,9 tdi - drgania przenikające w całą karoserie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas21

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 00:19
Temat postu:

A6 1,9 tdi - drgania przenikające w całą karoserie


Witam!
Jestem nowym użytkownikem forum. Ale problemy z autem zmusiły mnie aby poszukać pomocy.
Posiadam od grudnia ubiegłego roku Audi A6 1,9tdi 130km z 1997roku.
Cała historia z drganiami zaczeła się już po przejechaniu ok 2 tyś km.Są to drgania które występują w pewnym pułapie obrtów (najbardziej od 1800 do ok 2500)w pozostałym pułapie obrotów są znikome. Drgania są tak mocne, dla przykładu przy 2000obr. na 5 biegu jazda jest niemożliwa. Cała hostoria jest moze zby długa, więc opisze w punktach:
1. kożystajac z pomocy różnych mechanikow stwierdzili następujące usterki: wymiana nastawnika w pompie, przeguby wewnętrzne. Wszystko sprawdzone żadnej poprawy.
2.no nic, troszkie kilomertów zrobiłem (8tyś) pytając sie i doradzając różnych osoób, po czym stwierdzono, że objawy w 80% wskazują na koło dwumasowe w skrzyni (spory koszt). Ale zdecydowałem sie i zaryzyklowałem, kupiłem cały komplet koło, docisk i tarcz. Po odbiorze auta myślałem, że dostane białej gorączki, nadal to samo tylko minimalnie mniejsze te drgania. wnioseka nasuwa się taki, że to coś zniszczyło mi dwumase itp.
3. Nie poddając sie walcze dalej. Przebieg ma niecałe 300tyś, doradzono mi zmiane końcówek wtryskiwaczy. Dokonałem wymiany końcówek wtryskiwaczy, czekam jeszcze tylko za orginalnym wtryskiem sterującym od 110konnego silnika, narazie mam zamontowany od 90km poniewaz tamten którego przygotowano dla mnie miał uszkodzony czujnik. Ale czy to może byc taki objaw jezli mam tylko jeden wtrysk 90km??? nozobacze za jakis dzień.
4. Nie próżnując, zapomniałem,że to auto zostało przeprogramowane na 130km, wiec stwierdziłem nie zaszkodzi sprawdzenie na orginalym oprogramowaniu od 110km. wiec przeprogramowałem na 110km spowrotem, drgania są nadal tylko, że auto ma mniejszą moc i delikatnie te drgania są także niejsze.
Brakuje już mi pomysłów co to może być za przyczyna. Tak dla ciekawostki, auto jak jest na postoju i dodaje gazu i podanym przedziale obr 1,8 do 2,1tys obr delikatnie zadrga także.

Jeżeli ktoś naprawdę może mi pomóc lub doradzic to bardzo proszę o pomoc!!! czekam na wskazówki...
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) A6 1,9 tdi - drgania przenikające w całą karoserie


Ja mialem tak w sprinterze,po wymianie kola dwumasowego drgania troche ustapily ale na piatym biegu strasznie wyl i troche drgal,diagnoza łozysko rozwalone w skrzyni przez drgania kola dwumasowego,pozatym poduszki pod silnikiem do wymiany a slyszalem rownierz ze tlumik drgan skretnych do wymiany tez moze byc w niektorych autkach ale u mnie sie obylo bez.
Jak sie wymienia kolo dwumasowe to tylko nowe i orginalne i zadne podroby i regenerowane nie wchodza w gre,pozatym trzeba wymienic tarcze docisk i lozysko oporowe i musza byc rownierz orginalne bo kupowanie jakichkolwiek zamiennikow to tylko strata kasy.Drgania silnika w przedziale pewnych obrotow to kwestia mechaniczna i szczerze to watpie zeby to byla kwestia pompy lub wtryskow,pozatym diagnoza vagcomem juz by cos wykazala.
Powrót do góry
lukas21

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 22:57
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) A6 1,9 tdi - drgania przenikające w całą karoserie


Dzięki za podpowiedź. Tylko, że u mnie wycia żadnego nie ma.
Przełożyłem kompa i teraz ma 110km, drgania są mniejsze bo mniejsza siła auta, mniejsze naprężenia.
Raczej i tak mi nic niepozostaje, będe musiał zwalić skrzynie i wszystko posprawdzać. Czy ten luz wywołany rozwalonym łożyskiem jest wyczuwalny. No i pytanie, jeżeli nie ma wycia to moż nie łożysko, tylko może jest już coś zgięte? Jeżli koło dwumasowe jest przykręcone do końcówki wału korbowego, czy jest możliwe żeby ta końcówka wału uległa skrzywieniu? Albo łozysko na wale, ale to pewnie pokazałby sie jakiś przeciek. Naprawdę trudny przypadek, mam juz tego dość nerwowo i finansowo.
Jeżeli komuś nasuwają się jakieś wnioski to prosze nadal o wskazówki.
Powrót do góry
arriki

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: audi a6 combi 2.5 tdi v6 2000 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lip 2009, 15:53
Temat postu:

drgania w audi a6 combi 2.5 tdi v6 manual


witam , mam problem z drganiami w aucie- mianowicie posiadam auto jak w temacie, problem polega na tym ze podczas jazdy przy okolo 80-100 km i przy zmianie biegów z 5 na 6 czasami mam silne drgania ktore przechodza na drazek biegow, bywa tez to rowniez na biegu jałowym przy owym przedziale predkosci , zadnych innych objaw nie MA!!!! zadnych wahan obratow itp.tylko w tym zakresie predkosci i to nie zawsze czy moga to byc poduszki silnika???,,,, co moze byc problemem -prosze o pomoc-pozdrawiam Arriki
Powrót do góry
Suchy-S3

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limerick, Irlandia
Posiadane auto: BMW 520d 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 23:49
Temat postu:

Drgania w a6


miałem ten sam problem, drgania przechodziły po całym aucie tak , że nawet alufelgi mi grały. Pierwsza padła dwumasa (koszt w irlandi w serwisie 1000 euro !!!). Zamówienie z Polski i cena 400 euro. Po wymianie duża poprawa, drgania ustały ale.... znowu po tygodniu wszystko wróciło. Dzisiaj wizyta u polskiego mechanika- wymiana jakiś gum pod tłumikiem i wymiana prawej poduszki pod silnikiem. Wreszcie jest dobrze, drgania ustały, ciszej jakoś się zrobiło w samochodzie, mam nadzieję że drgania nie wrócą. Moja rada : jak macie drgania zacznijcie od gum na tłumiku i poduszkach, a na samym końcu dwumasa-ze względu na koszty.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 23:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A6 »

Opinie o samochodach Audi A6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

109 980

2017r.

113 539 km

świętokrzyskie

AudiA3

33 700

2011r.

260 000 km

mazowieckie

AudiQ5

209 980

2020r.

89 564 km

świętokrzyskie

AudiA4

62 000

2016r.

220 000 km

podkarpackie

AudiQ3

69 900

2012r.

199 684 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System