Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) ubywanie płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
audia4

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Cze 2006, 16:06
Temat postu:

ubywanie płynu chłodniczego


witam wszystkich na forum,dzieki ze jest takie.Mam audi A4 z 1998r silnik 1.9TDI 110KM, użytkuje go od 3 lat i narazie sprawuje sie dobrze choc mam kilka problemów z nim a mianowicie najważniejszy to ubywanie płynu chłodniczego przy duzych prędkosciach mianowicie zaczyna sie to od 140 do 220km/k,płyn ten ubywa w nadmiernej ilości przez co musze dolewac.Przy spokojnej jeżdzie do 120km/h jest ok wszystko w porządku.Na poczatku myslalem ze mam nieszczelne przewody ale to wykluczam,myslalem o silniku ale słyszalem ze gdy płyn dostaje sie do silnika traci moc a on jest bez zarzutów.Naprawde nie wiem co mu jest? Jesli ktos mi pomoze to dziekuje bardzo.
Kolejny mały problemik,gdzie znajduje sie wzmacniacz do głosników w tylnych drzwiach,albo moze jakis bezpiecznik?
pozdrawiam wszystkich posiadaczy szacownej marki władcy pierscieni/AUDI/
Powrót do góry
gadu-gadu
aro

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik (slask)

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Cze 2006, 08:41
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywanie płynu chłodniczego


jesli chodzi o ubywanie plynu chlodniczego to ja bym jeszcze raz sprawdzil wszystkie rurki, moze gdzies cos przeoczyles. a jak sama chlodnica Question nie zauwazyles w silniku jakiegos mokrego miejsca Question
Powrót do góry
audia4

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Cze 2006, 19:03
Temat postu:

sprawdze i to..


byc moze pod wplywem goraca rurki gumowe rozprezaja sie a plyn odrazu ubywa i paruje byc moze to sie tak dzieje i jest gdzies mala dziurka ktora ubywa ale ktos cos mowil nie pamietam gdzie i na jakim forum o wilgotnej podlodze pod wycieraczka kierowcy ale nie wiem o co to chodzi z tym?
Powrót do góry
gadu-gadu
aro

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik (slask)

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lip 2006, 21:32
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywanie płynu chłodniczego


jesli woda uciekalaby ci przez jakies nieszczelne czy pekniete rurki to napewno bys zauwazyl mokre miejsce bo tak szybko ci ona nie wyparuje. ale jesli masz caly silnik suchy to hmmm........
a masz oslone pod silnikiem Question
a sprawdzales po rozgrzaniu auta czy pod samochodem masz moze jakies mokre miejsce Question
Powrót do góry
artut

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): sława

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lip 2006, 21:48
Temat postu:

ubywanie plynu w chlodnicy


witam, w odpowiedzi na twoj problem sugeruje abys sprawdzil uklad chlodzenia,powiniwnes wytwozyc cisnienie w ukladzie okolo 2,4 atmoswer i wtedy zobaczysz gdzie znajduje sie przeciek. sluzy do tego specjalna pompka.pozdrawiam artut
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Lip 2006, 21:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ekrecik83

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lip 2006, 11:14
Temat postu:

Ubywa płyn.


mokra podłoga w środku-nagrzewnica,uszkodzona lub łączenia .
Ubywanie płynu-zrób test taki aby przy 200km nie było ciśnienia w układzie chłodzenia-na zbiorniczku wyrównawczym poluzuj korek wlewu płynu i wtedy zobacz czy ubywa płyn.Warto popatrzyć na wydech czy po takiej akcji nie ma tam niespodzianek.A na uszczelkę głowicy nie stawiasz?/przebieg,przegrzany silnik, itp-brak info trudno coś podpowiedzieć/
Powrót do góry
komunikator tlen - status
amper80

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lipno

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sie 2006, 19:49
Temat postu:

ubywanie płynu chłodniczego


Stawiałbym rowniez na uszczelke pod glowica. Srawdz czy przypadkiem na miarce oleju nie ma widocznych sladow plynu i czy w zbiorniczku wyrownawczym nie ma sladow oleju. Jesli chodzi o szczelnosc to wydaje mi sie ze odpada z tego wzgledu ze przy nizszych predkosciach rowniezby ubywal, oczywiscie moge sie mylic Very Happy pozdrawiam amper80
Powrót do góry
gadu-gadu
Dodik

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Wrz 2006, 13:54
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywanie płynu chłodniczego


Witam. Biorac wszystkie odpowiedzi pod uwage mozna dodac do tego pompe wodna ktora lubi przeciekac . Nalezalo by to sprawdzic u dobrego mechanika a nie u pseudo-mech. Jak jest uszkodzona pompa wodna to płyn ubywa ale nie widac tego nigdzie, jezeli wiesz gdzie znajduje sie pompa wodna przy silniku to zobacz czy nie ma sladu koloru płynu ktory moglby wyciekac jaki masz bo silnik jak jest goracy to natychmiast płyn odparowuje. Jezeli bylaby walnieta uszczelka pod głowica to olej dostawalby sie do płynu a nieodwrotnie. Pozdrawiam
_________________
Dodik
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2007, 02:48
Temat postu:

Ubywa wody Audi A4


No tak mozna się wiele nauczyć. Tylko pytanie od kogo? Wiele odpowiedzi miesza sie jak w młynku. Stosownie do wypowiedzi . Płyn glikol nie paruje tak szybko jak woda? Pompa wody albo cieknie i leci i widać albo trzeba dać jej spokój. Może delikatnie podciekać czego nie widać na zaworze do ogrzewania.Jak jeżdzisz szybko płyn rozpyla się i robi się niewidoczna mgielka. Sprawdż po dokładnym umyciu auta po takiej jezdzie czy tylny zderzak nie jest lekko tłusty Czasami duży stan w zbiorniczku też nie jest wskazany/podczas szybkiej jazdy wydajność pompy wzrasta 4 krotnie ? obieg płynu jest tak wielki że mała dziureczka robi gejzer.Istotnie przechodzenie wody do cylindrów moze świadczyć o osłabieniu uszczelki pod głowicą.Lecz próżno szukać tam wody w układzie wydechowym. Przy takich obrotach i ciśnieniu przeciskający się płyn odparowuje w mgnieniu oka.Proponuję troszkę zwolnić bo może cię czekać wymiana uszczelki pod głowicą no i resztę dodatkowych kosztów.Może warto zwolnić autko ma tez swoje latka.Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
chorymen

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): DEN HAAG
Posiadane auto: audi a4 b6 1.8t 2002r grudzien
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 31 Lip 2012, 08:24
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywanie płynu chłodniczego


do ślinika wchodzi taki trójnik z chlodziwem niedawno wymienialem w 1.8t badziew koszt 11e wymiana 150e zobacz czy nie jest pekniety kolega mial to samo wiec pewnie to:) pozdrawiam
Powrót do góry
waldi32

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice/Pietrasanta IT
Posiadane auto: Audi a4B6 1.8T 163kM 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 17:07
Temat postu:

ubywanie płynu chłodniczego,brak mocy


Autko posiadam od roku,mam ten sam problem i nie umie tego ogarnac,co to moze byc.mam tez problem z moca,po zakupie zamontowalem dobrą inst.gazowa i jest wszystko OK,poza tym ze czuje ze auto ma mniej mocy niz jak go nabylem.jest wolniejsze,wolniej przyspiesza po zmianie biegow,
Powrót do góry
gadu-gadu
ulka76

Dyskutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): zs
Posiadane auto: audi a4 b6 tdi avf 2004r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 13:08
Temat postu:

audi


sprawdz wszystkie rurki,kolanka,ja mialem pekniety trojnik i ubywal mi plyn na laczeniu z blokiem,w ostatecznosci skonczy sie wymiana uszczelki pod glowica
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiA6

209 850

2019r.

55 907 km

świętokrzyskie

AudiA4

15 400

2003r.

210 000 km

mazowieckie

AudiA4

155 750

2019r.

71 467 km

świętokrzyskie

AudiA3

14 499

2003r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie

AudiA1

78 900

2018r.

66 860 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System