Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jatzek

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: a4 1.9tdi 99r
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 09 Cze 2009, 17:21
Temat postu:

duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Kupiłem a4 tdi 99r wczesniej jezdzilem mazda 323 95 mam problem od 100 km/h jest duży szum powietrza w kabinie starsznie denerwujacy auto jest w naprawde dobrym stanie technicznym serwis stwierdzil ze nie bylo zadnych napraw blacharskich silnik malina tylko ten szum dodam ze wszystkie uszczelki wyglądają ok

Ostatnio zmieniony przez jatzek dnia Pon 20 Lip 2009, 18:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Wto 09 Cze 2009, 22:59
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


po pierwsze to odpusc sobie serwisy a poszukaj dobrego poleconego mechanika ktory bedzie mial sprzet i wiedze do diagnozy autka za pomoca Vagcomu,po drugie to nie napisales nic wiecej o tym szumie,co to znaczy ze szumi? powietrze slyszysz? byc moze drzwi opadly i nie dociskaja uszczelek tak jak powinny,warto wiec to sprawdzic.Ja tezm sie borykalem z tym problemem,na szczescie inzynierowie z Ingolstad wymyslili ciekawe drzwi w audi,mozesz je latwo wyregulowac lub podniesc w gore sama ramke szyby oczywiscie po wczesniejszym demontazu tapicerki drzwiowej,robilem to juz raz u siebie po stronie pasazera i pomoglo,niestety za jakis czas ten sam problem po stronie kierowcy i tym razemlenistwo wzielo gore i nie chcialo mi sie rozbieraz tapicerki zeby drzwi wyregulowac wiec otwarlem drzwi oparlem sie o samochod a noga chwycilem drzwi ciagnac do siebie reka za ramke szyby dosc mocno ale z czuciem i ,,wlala" po problemie troche drastyczna metoda ale rownie skuteczna.Na naszych dziurawych drogach drzwi potrafia opasc juz w 4 letnim samochodzie.
Powrót do góry
jatzek

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: a4 1.9tdi 99r
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 17:59
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


No wiesz nie miałem do tej pory Audi i nie był mi znany ten problem co do szumu no to wiesz to tak jakby szyba była nie domknieta a podczas zamykania czuc i słychać że dochodzi do końca wiec najprawdopodobniej beda to dzwi(mam nadzieję) podjade do jakiegoś dobrego warsztatu może mi to zrobia, nie bede sam nic tam szarpał nie znam sie na tym nie chce przedobrzyc,dziękuję bardzo za rade....pozdrawiam wiesz dodałem tez post odnosnie radia concertu gdybyś coś słyszał ze ktos miał taki problem i jak go rozwiazał bede wdzieczny...
Powrót do góry
arczi_a4

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Audi A4 B5 1.9 TDI 115 KM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 20:03
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Witam

Też mam ten problem z tym szumem, który mnie strasznie drażni. Wcześniej miałem 80-tkę z 90r. i nie było takiego problemu.
Chyba kiedyś w wolnej chwili rozbiorę tą tapicerkę, tylko powiedz mi tomek83f, czy można wyregulować samą ramkę okna czy drzwi również ? Bo oprócz tego że jest szum to jeszcze słychać u mnie na nawet niedużych dziurach stukanie drzwi (wyraźny efekt opuszczenia się ich).

Pozdrawiam
_________________
arczi_a4
Powrót do góry
antek-AG

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 18

Posiadane auto: audia4 b5 avant 19 tdi 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 12:47
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Witam ja miałem równiesz problem z szumem,i tak jak kolega wyżej napisał były opadnięte drzwi.Ja odkręciłem dolny zawias drzwi i dorobiłem blaszkę alminiową,wywierciłem w niej otwory tak żeby posowały z otworami w zawiasie drzwi i następnie włożyłem ją miedzy drzwi i zawias i dokręciłem.drzwi automatycznie się podniosą u mie wystarczyła blaszka o grubości 1 milimetra ważne aby był to dystans z materiału nierdzewnego bo inaczej będzie robiła się w tym miejscu korozia.Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 12:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jatzek

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: a4 1.9tdi 99r
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 18:07
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Arczi jeśli już sobie z tym szumem poradzisz to wrzuc na forum jak to zrobiłeś dokładnie krok po kroku będe wdzięczny...
Powrót do góry
audi.wln

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 16

Posiadane auto: A4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Jeżeli mieliście wymieniane przednie szyby ten problem jest nieunikniony,ten ma spokój kto ma to zrobione przez servis Audi i to najlepiej w Niemczech.
_________________
Tylko Audi OOOO Audi
Powrót do góry
jatzek

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: a4 1.9tdi 99r
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 14:16
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Wiesz co ale szyby mam wszystkie jednakowe 99r chyba ze koles wkleił akurat taki sam rok ale to chyba mało, prawdobodobne co?no i szum dochodzi jednak z bocznych juz sam niewiem ....
Powrót do góry
arczi_a4

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Audi A4 B5 1.9 TDI 115 KM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Wracam do tematu

Więc tak, wypróbowałem podkładanie blaszek pod dolny zawias (pomysł "antka-AG") i niestety nic to nie pomogło jeśli chodzi o szum. Drzwi owszem podniosły się ale jak szumiało tak szumi. Denerwuje mnie to okropnie bo przy 140 km/h mimo, że nie ma wiatru jest już taki duży szum, że bez głośno grającego radia nie da się jechać. Czytałem jeszcze na jakimś innym forum, że ten szum może powodować brak jakichś uszczelek (gum) przy lusterkach (sprawdzałem u mnie i widzę, że jakieś gumowe uszczelki przy lusterkach są). Jednak u mnie przy wolniejszej jeździe mam wrażenie że ten szum dochodzi ze strony górnej ramki drzwi i okolic słupka między drzwiami a przy 140 to już ciężko się zorientować takie tornado w środku. Samochód niby bezwypadkowy i bez wymiany szyb i żeby już w tak mimo wszystko nie starym aucie i tej klasy nie powinno się to zdarzać !

Jeżeli chodzi o to co doradzał tomek83f (regulacja ramek okien) to chyba u mnie nic nie pomoże bo dociągałem ramkę okna do siebie podczas jazdy i szum się nie zmniejszał.

Jeżeli jeszcze ktoś wymyślił inny sposób naprawy tego to piszcie.

Pozdrawiam
_________________
arczi_a4
Powrót do góry
jatzek

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: a4 1.9tdi 99r
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:25
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


Wiesz co tak jakbym swój widział,jest identycznie ja mam tylko nadzieje na jeden myk,gośc Francuz który miał samochód przede mna miał założone takie plastykowe listwy na szyby wiesz takie przy górnej ich częsci pewnie palił i dlatego woził je długo i poprostu usczelki sie przez to zdeformowały i nie dochodza idealnie do szyby a więc i nie uszczelniają dobrze bo jak już nie to to [cenzura]ę szukam kupca na auto tak mnie to drażni choc mi szkoda bo jest naprawde spoko ale nie po to kupiłem samochod za 20 parę tysi żeby słuchać takich przedmuchów dla mnie to spora kasiora dlatego troszkę od takiego auta oczekuje
Powrót do góry
s7owik

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: stare ale jare
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 00:17
Temat postu:

Re: duży szum powietrza wewnątrz a4 tdi 99r


jatzek napisał:
Kupiłem a4 tdi 99r wczesniej jezdzilem mazda 323 95 mam problem od 100 km/h jest duży szum powietrza w kabinie starsznie denerwujacy auto jest w naprawde dobrym stanie technicznym serwis stwierdzil ze nie bylo zadnych napraw blacharskich silnik malina tylko ten szum dodam ze wszystkie uszczelki wyglądają ok


Japońskie samochody niestety tak już mają. Trochę trzeba jednak zainwestować w wyciszanie uszczelek drzwi i wtedy problem minie. Możesz spróbować sam, ale to nie jest łatwe, ale są też serwisy, które zajmują się tylko tym. osobiście mogę polecić serwis SztukaWyciszania.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ8

369 750

2020r.

40 359 km

świętokrzyskie

AudiA4

146 850

2019r.

68 735 km

świętokrzyskie

AudiA7

279 750

2020r.

58 962 km

świętokrzyskie

AudiS3

209 950

2023r.

3 649 km

świętokrzyskie

AudiQ8

460 950

2023r.

30 930 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System