Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A8 ) Audi A8



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Rapicki

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lip 2007, 17:46
Temat postu:

Audi A8


Witam Szanownych Klubowiczów.
AUDI A8 posiadam od 3 miesięcy i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Napisze tylko co mi się nie podoba bo o zaletach za dużo by pisać
AUDI A8 4,2i 300kM V8 Quattro ten silnik naprawdę daje dużo przyjeności z jazdy i mało jest aut które po odczytaniu znaczka 4,2 litra prywają się do wyprzedzania mimo tego że A8 jest limuzyną. To co trochę przeszkadza to: felgi mam 17'' opony 225x55, auto bardzo ładnie na nich wygłąda natomiast przy tej szerokości nie kocha naszych kolein i trzeba uważać bo ma tendecję do myszkownia po drodze. Miłe zaskoczenie też jest jeżeli chodzi o części, wszyskie markowe są do dastania u tak zwanych prywaciarzy i to tych samych firm co ASO jednak ceny bardzo mile zaskakują. Natomiast sam osobiście mam problem z dobraniem oleju do skrzyni automatycznej i niestety zdam się na serwis. Wymiana około 1000zł, niby drogo ale wchodzi prawie 10 litów oleju przy cenie 65zł litr do tego filtr około 120zł czyli i tak prywatnie nie wiele da się zaoszczędzić. Z wad dodam że nie działają mi trzy zagłowki regulowane elektycznie. Do tylnego udało mi się dobrać i podziała trzy dni i znów się zacioł. jak rozbiore chodzi super jak złoże kilka dni i lipa Smile Jak zrobię piersze testy napędu quattro postaram się napisać jakie wrażenia są z jazdy.
Pozdrawiam Rapik
_________________
Rapik
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
stanleymarc

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: Audi A8 4,2 Qattro
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 11:51
Temat postu:

Audi A8


olej do skrzyni ESSO ATF LT 71141 jest to ten olej co sprzedaja w serwisie przelany do swoich butelek z niezla przebitka (wiem bo moj kolega pracuje w fabryce VW); w hurcie ok 15zł za litr a w serwisie 88 zl/L (niestety nieraz trzeba kupic 20l bo takie jest opakowanie handlowe ale to zalezy od sprzedawcy czy zechce odlewac) do wymiany wchodzi ok 6 - 6,5 l,a na suchą skrzynie 9,3L

wymiana oleju to banalna sprawa jesli ma sie komputer i interfejs diagnostyczny a wiec wylewamy olej korkiem spustu odkrecamy miche (uwaga w misce jest jeszcze troche oleju) wymontowujemy filtr (tez prysnie olejem po rozszczelnieniu) wkladamy nowy filtr z oringiem fi32x3 (w serwisie ten oring to koszt 7 zl a w rzeczywistosci w byle jakim sklepie koszt 2-5 gr.) zakaldamy miche z nowa uszczelka (uwaga w serwisie koszt tego wycietego "papieru" 90zl zamiennik ok 10-20zł) lub mniej profesjonalnie na silikon i wlewamy olej przez korek wlewowy z tzw. rurka stanu; gdy nalejemy ze zacznie wyciekac uruchamiamy silnik przekladamy wszystkie biegi kilka razy czekajac na kazdym po ok. 5 sek. rozgrzewamy olej w skrzyni do temp. 30-35 st.C kontrolujac go na komputerze; po osiagnieciu tej temp. wylaczamy silnik dolewamy oliwy do przelania przez rurke i finito.
operacja na 30 min. koszt w serwisie 1270 zl z rabatem 5%, mnie wyniosl: 10L oleju - 150 zl. filtr z uszczelka michy i oring 140 = 290 zl i 30 min zabawy i zostalo jeszcze prawie 4 L oleju.

do mechanizmu roznicowego i "dyfra" zwykly olej przekladniowy 75W90 nie wymienia sie.
Powrót do góry
gadu-gadu
mwojtas30

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBIN
Posiadane auto: AUDI A8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2015, 23:25
Temat postu:

Audi A8


Witaj kolego miałem taką A8 4,2 tylko z 1995 roku i znajomy polecił mi wymianę oleju w skrzyni biegów w Długołęce koło Wrocławia zapłaciłem 450 zł ze wszystkim 1 godzina czekania i po robocie a na prawdę są tam fachowcy i mają cały sprzęt do diagnostyki automatycznych skrzyń biegów.Nie dawno kupiłem A8 d3 4,2 benzyna i też tam byłem i jestem zadowolony. To jest ich adres ABS Długołęka P.H.U. ul.Wrocławska 6g 55-095 Długołęka mają też stronę POZDRAWIAM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A8 »

Opinie o samochodach Audi A8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


AudiQ5

218 950

2020r.

63 645 km

podkarpackie

AudiA4

136 980

2019r.

68 735 km

świętokrzyskie

AudiA6

145 850

2018r.

103 390 km

świętokrzyskie

AudiQ7

99 900

2014r.

136 539 km

kujawsko-pomorskie

AudiA4

25 900

2007r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System