Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A8 ) Audi A8



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Rapicki

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lip 2007, 17:46
Temat postu:

Audi A8


Witam Szanownych Klubowiczów.
AUDI A8 posiadam od 3 miesięcy i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Napisze tylko co mi się nie podoba bo o zaletach za dużo by pisać
AUDI A8 4,2i 300kM V8 Quattro ten silnik naprawdę daje dużo przyjeności z jazdy i mało jest aut które po odczytaniu znaczka 4,2 litra prywają się do wyprzedzania mimo tego że A8 jest limuzyną. To co trochę przeszkadza to: felgi mam 17'' opony 225x55, auto bardzo ładnie na nich wygłąda natomiast przy tej szerokości nie kocha naszych kolein i trzeba uważać bo ma tendecję do myszkownia po drodze. Miłe zaskoczenie też jest jeżeli chodzi o części, wszyskie markowe są do dastania u tak zwanych prywaciarzy i to tych samych firm co ASO jednak ceny bardzo mile zaskakują. Natomiast sam osobiście mam problem z dobraniem oleju do skrzyni automatycznej i niestety zdam się na serwis. Wymiana około 1000zł, niby drogo ale wchodzi prawie 10 litów oleju przy cenie 65zł litr do tego filtr około 120zł czyli i tak prywatnie nie wiele da się zaoszczędzić. Z wad dodam że nie działają mi trzy zagłowki regulowane elektycznie. Do tylnego udało mi się dobrać i podziała trzy dni i znów się zacioł. jak rozbiore chodzi super jak złoże kilka dni i lipa Smile Jak zrobię piersze testy napędu quattro postaram się napisać jakie wrażenia są z jazdy.
Pozdrawiam Rapik
_________________
Rapik
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
stanleymarc

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: Audi A8 4,2 Qattro
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 11:51
Temat postu:

Audi A8


olej do skrzyni ESSO ATF LT 71141 jest to ten olej co sprzedaja w serwisie przelany do swoich butelek z niezla przebitka (wiem bo moj kolega pracuje w fabryce VW); w hurcie ok 15zł za litr a w serwisie 88 zl/L (niestety nieraz trzeba kupic 20l bo takie jest opakowanie handlowe ale to zalezy od sprzedawcy czy zechce odlewac) do wymiany wchodzi ok 6 - 6,5 l,a na suchą skrzynie 9,3L

wymiana oleju to banalna sprawa jesli ma sie komputer i interfejs diagnostyczny a wiec wylewamy olej korkiem spustu odkrecamy miche (uwaga w misce jest jeszcze troche oleju) wymontowujemy filtr (tez prysnie olejem po rozszczelnieniu) wkladamy nowy filtr z oringiem fi32x3 (w serwisie ten oring to koszt 7 zl a w rzeczywistosci w byle jakim sklepie koszt 2-5 gr.) zakaldamy miche z nowa uszczelka (uwaga w serwisie koszt tego wycietego "papieru" 90zl zamiennik ok 10-20zł) lub mniej profesjonalnie na silikon i wlewamy olej przez korek wlewowy z tzw. rurka stanu; gdy nalejemy ze zacznie wyciekac uruchamiamy silnik przekladamy wszystkie biegi kilka razy czekajac na kazdym po ok. 5 sek. rozgrzewamy olej w skrzyni do temp. 30-35 st.C kontrolujac go na komputerze; po osiagnieciu tej temp. wylaczamy silnik dolewamy oliwy do przelania przez rurke i finito.
operacja na 30 min. koszt w serwisie 1270 zl z rabatem 5%, mnie wyniosl: 10L oleju - 150 zl. filtr z uszczelka michy i oring 140 = 290 zl i 30 min zabawy i zostalo jeszcze prawie 4 L oleju.

do mechanizmu roznicowego i "dyfra" zwykly olej przekladniowy 75W90 nie wymienia sie.
Powrót do góry
gadu-gadu
mwojtas30

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBIN
Posiadane auto: AUDI A8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2015, 23:25
Temat postu:

Audi A8


Witaj kolego miałem taką A8 4,2 tylko z 1995 roku i znajomy polecił mi wymianę oleju w skrzyni biegów w Długołęce koło Wrocławia zapłaciłem 450 zł ze wszystkim 1 godzina czekania i po robocie a na prawdę są tam fachowcy i mają cały sprzęt do diagnostyki automatycznych skrzyń biegów.Nie dawno kupiłem A8 d3 4,2 benzyna i też tam byłem i jestem zadowolony. To jest ich adres ABS Długołęka P.H.U. ul.Wrocławska 6g 55-095 Długołęka mają też stronę POZDRAWIAM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A8 »

Opinie o samochodach Audi A8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A8 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


AudiA7

219 980

2018r.

101 468 km

podkarpackie

AudiA4

59 000

2016r.

220 000 km

podkarpackie

AudiA3

129 900

2022r.

9 300 km

świętokrzyskie

AudiA5

189 850

2019r.

94 900 km

świętokrzyskie

AudiA6

22 800

2006r.

225 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System