Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 22:26
Temat postu:

chłodnica wody do C3 jaka...?


Witam potrzebuję ekspresem i tanio chłodnicę do mojego C3.. dlaczego tanio..? bo w sklepie mają drogo ponad 300zł a ja nie chcę się wykosztowywać i zakładać nowego do nie pewnego auta, które wydarłem z podwórka "mechanika" u którego już wrastało w ziemie.. silnik złożony ale bez chłodnicy sam chcę ją wmontować ale ze się rozstałem z "mechanikiem" bezceremonialnie i raczej nie sympatycznie to nie mogłem żądać gwarancji rozruchowej.. resztę muszę zrobić więc sam.. a nie chce marnować nowej chłodnicy jakby się okazało ze znowu miało by ją rozdupić..
Więc tanio używka.. tylko teraz pytanie czy do silnika 2.0 jest taka sama jak do 2.2 czy 2.3.. i czy między 2.2 a 2.3 się różniły te chłodnice..?
Ja mam 2.2l benzyna symbol KU silnika..
Znalazłem takie chłodnice:

http://allegro.pl/item695868892_audi_100_c3_2_3i_chlodnica_z_wentylatorem.html

http://allegro.pl/item692073727_audi_100_c3_chlodnica_wody.html

http://allegro.pl/item696419959_chlodnica_audi_100_c3_2_0.html

http://allegro.pl/item696510186_chlodnica_wody_audi_100_c3_avant.html

PYTANIE: KTÓRA BĘDZIE NAJLEPIEJ PASOWAĆ.. CZY W OGÓLE KTÓAŚ JEŚLI TAK KTÓRĄ NAJLEPIEJ BYŁOBY WZIĄŚĆ..
PONOĆ WSZYSTKIE SĄ DOBRE I SZCZELNE.. A ZAWSZE TO POŁOWA CENY NOWEJ I W RAZIE "W" 2X MNIEJSZA STRATA..!

DORADŹCIE PROSZĘ..!!
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Czw 30 Lip 2009, 22:12
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


Te wszystkie chlodnice bym sobie darował bo sa juz stare i nie wiadomo w jakim stanie kup nowy zamiennik z gwarancja np: http://moto.allegro.pl/item683064720_audi_100_1983_90_2_0_2_2_2_3_chlodnica_wody_nowa.html

jesli nie masz zaslonek i obudowy na wentylator to bedziesz musiał poszukac ale te nowe zamienniki sa bardzo dobrej jakosci a slyszalem ze nawet moga byc lepsze od orginalu a to dlatego ze orginaly produkowali 20lat temu a teraz jest lepsza technika i sa one lepiej dopracowane

Ja osobiscie kupiłem do swojej A6 taki zamiennik i był identyczny z orginałem a cena 150zł i 12 miesiecy gwarancji.

Przed zakupem warto zadzwonic i zapytac co i jak,mowisz do jakiego silnika jaka masz skrzynie i czy z klima
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


Dzięki Tomaszu..
Faktycznie.. to znacznie lepszy deal.. to w końcu nowe chłodnice i z gwarancją.. już zamówiłem.. będę miał jutro kurierem..

A tak BTW to mam bytanie odnośnie tych typów różnych..

Czy jest możliwe że jeżeli ktoś źle mi dopasował nową chłodnicę (byłą np do innej pojemności silnika i np do auta z automatem lub np klimą czy quatro itd) to przez ten właśnie fakt chłodnica była chronicznie rozsadzana przez ciśnienie..??
Mówiąc inaczej czy to możliwe ze wszystkie moje bolączki związane z tymi moimi problemami z tym autem mogły wynikać ze złego dopasowania chłodnicy..?/ czyli wyglądała podobnie do poprzedniej ale było do np innego typu silnika, innej pojemnosci itd i przez to nie pracowala dobrze i ja rozwalało...??!!

bardzo proszę o opinię..
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 31 Lip 2009, 17:27
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


Oczywiscie ze jest to mozliwe,producenci samochodow bez powodu nie wymyslili roznych chlodnic
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 08:36
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


szkoda tylko ze wpadłem na to tak późno.. tak wpadając w podwójne koszta wymiany 2x uszczelki pod głowicą i rozrządu.. no i 2 x chłodnicy.. -pocieszam się jednak ze teraz od układu chłodzenia mam niemal wszystko nowe i nawet niektóre węże które jakoś były zbyt po naprężane przy łączeniu powymieniałem na takie któe są wystarczająco długie i tak uformowane że nie trzeba ich naginać praktycznie wcale by to poskładać...
więc teraz musi to wszytko grać..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 08:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 09:45
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


Mam nadzieje ze przy zakupie p[owiedziałes jaki masz silnik,jaka skrzynie i czy z klima czy bez. Takie pytanie z mojej strony bo tez zamierzam wymieniac przewody w swojej 100tce, te przewody masz orginalne czy jakies zamienniki?? i gdzie kupowałes
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 16:17
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


A to chłopie.. jasne..!! - aż tak głupi nie jestem.. zresztą oni sami i tak pytali szczegółowo.. więc wszystko podałem łącznie z symbolem silnika.. (KU)..
Przyszła.. wygląda dobrze.. ale mam inny problem..
Podpiąłem wszystkie węże, wkręciłem wcześniej również kupiony świeżo czujnik od włącznika wentylatora na chłodnice.. i tu jest problem.. Z węży nie cieknie nigdzie.. a z czujnika niestety tak.. - i jest teraz problem.. nie wiem czy znów całą chłodnicę wyciągać czy jak..? - poza tym ten czujnik dali na takim metalowym oringu.. zamiast uszczelki.. jak mnie to wk...ia..!!
I teraz nie wiem - nie dokręcałem go "na chama" tylko tak z czuciem.. żeby czegoś nie urwać w nowej chłodnicy jakiegoś gwintu czy coś.. ale widzę ze trzeba było pójść po rozum do głowy i wkręcić go na paście hydraulicznej do uszczelniania instalacji wodnych miedzią.. wtedy na pewno nic by nie ciekło.. cholera..
Ale to jeszcze nic..
Wszystko podpięte próbuję dziada uruchomić a tu nic.. rozrusznik kręci i tyle..
Aku naładowany full wszystko podpięte każda wtyczka każdy wężyk NO POPROSTU WSZYSTKO..!! I nie chce dziad odpalić.. nie mam jak sprawdzić na benzynie ale przed rozbiurką silnika palił na gazie elegancko.. Teraz pytanie.. czy po takiej rozbiórce trzeba USTAWIĆ WYPRZEDZENIE ZAPŁONU...? bo coś mi się kojarzy że gdzieś tak pisało.. ale czy tutaj też to ma miejsce.. - z palca była ściągana tylko kopułka.. ale nic poza tym nie ruszane.. więc co do diabła..?!
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


Witam.. mam kolejny dylemat.. poza tym ustawieniem zapłonu (bo iskra jest na świecy) jest dylemat potrzeby odpowietrzenia układu przy napełnianiu wodą.. - jak to zrobić w tym silniku (przypominam i podkreślam że jest instalacja gazowa jakkolwiek to coś zmienia).. Czy wie ktoś gdzie cos trzeba odkręcić lub którędy ma się wylaćwoda by układ był odpowietrzony..
W książce technicznej nic nie pisze.. więc wynika że ma to nastąpić samoczynnie..(?)
- tam procedura jest taka:

1. ustawić w kabinie na Warm
2. wlewać wodę do zbiorniczka wyrównawczego aż do całkowitego napełnienia
3. uruchomić silnik i uzupełniać aż przestanie bywać wody w zbiorniczku wyr.
4. zakręcić zbiorniczek korkiem po pierwszym włączeniu się wentylatora;
5. jazda próbna - i uzupełnienie wody jeśli zachodzi potrzeba..

I to na tyle.. nic nie ma o "odpowietrzaniu"..

Zauważyłem również że mimo napełnienia zbiorniczka nie przestała mrugać mi kontrolka od poziomu wody na desce rozdzielczej.. miga ciągle jakby nie było nic w układzie chłodzenia.. kable od czujnika pod zbiorniczkiem wyr. są podpięte jak były.. więc o co chodzi..?
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 18:20
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


jeśli chodzi o chłodzenie wszystko jest już dobrze.. auto po ponad tygodniu jeżdżenia różnym tempem i trochę dynamiczniej i spokojniej utrzymuje stałe ciśnienie chłodnica dobrze chłodzi (na razie wodę) bo do testów wlałem zwykłą wodę z kranu.. Wszystko wydaje się być oki.. termostat otwiera pompa pompuje i chłodnica chłodzi.. Nie załącza mi tylko wiatrak na chłodnicy.. spięcie na krótko nie pomogło.. zrobiłem więc obejście i dorobiłem instalację elektryczną bezpośrednio z akumulatora z włącznikiem wentylatora w szoferce.. mam taki przycisk pod kierownicą (kable zamaskowałem) i gdy silnik łapie koło 100 st C.. włączam mu wiatrak na stałe obroty i temperatura spada.. Niestety trochę mnie drażni zakres temperatur w jakich pracuje ten silnik.. bo 94st to widze norma.. poniżej nie schodzi raczej a często wskazówka temperatury na skali łapie powyżej 105 st C...!! więc nie wiem czy to wskazówka tak pokazuje czy on faktycznie tak się grzeje jak trochę się mu da po garach.. W mojej krainie temperatura gotowania wody to ok 96st C.. więc nieco szybciej niż na nizinach Skoro w układzie łapie czasem na termometrze nawet i ponad 100 st C to nie wiem czy się tym przejmować.. i jak może być na płynie chłodzącym..?? czy nie powinien tak bardzo łapać temperatury czy również będzie tak łapał.. Na szczęście dzięki wymienieniu wszystkiego w układzie chłodzenia nic poza niepokojącymi wskazaniami temp się złego nie dzieje.. Ale w takiej sytuacji zmuszony jestem dołączyć do grona tych użytkowników setek którzy twierdzą że silniki ponad 2 litry były nie udane z powodu szybkiego przegrzewania się.. A szkoda.. bo ogólnie to fajnie silniczki i mimo swej prostoty dość mocne jednostki tyle że to grzanie się to WIELKI minus..:/
Jeśli ktoś ma coś do komentowania lub rady to proszę bardzo..
Powrót do góry
StanSz

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów,zachodniopomorskie
Posiadane auto: Audi 100
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 20:18
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) chłodnica wody do C3 jaka...?


Witam.Co do świecenia-migania -kontrolki to przyczyną może być czujnik temperatury/podwójny/podłączany dwoma przewodami,jedne łącze jest od wskazywania temperatury na zegarze w kabinie a drugi/można go odpiąć i przestanie migać kontrolka/od,chyba sterowanie podawania ilości paliwa zależnej od temperatury cieczy chłodzącej/silnika/.Umieszczony jest na ogół na króćcu przy głowicy do którego podłączony jest wąż od chłodnicy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ7

289 850

2019r.

79 073 km

świętokrzyskie

AudiA6

299 980

2021r.

34 580 km

podkarpackie

AudiA6

199 980

2021r.

95 906 km

podkarpackie

AudiA7

219 980

2018r.

101 468 km

świętokrzyskie

AudiA4

29 900

2010r.

277 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System