Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piolud

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Sie 2009, 22:10
Temat postu:

Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Mam problem A6 TDI 2,5 V6, brak mu mocy i tylko powoli przyśpiesza. Prawie nie reaguje na pedał gazu gdy go chcę przyśpieszyć. Wymieniłem przepływomierz i turbina na komputrze też działa. Jedna bardzo dziwna kwestia. Wczoraj było na dworze ok. 30 stopni i nie miał mocy, a dzisiaj jest ok. 15 stopni na dworze i auto działa bez problemu. Ma przyśpieszenie i chodzi jak burza. Chyba też jak się rozgrzeje to traci moc przyśpieszenia. Zauważyłem to latem, bo zupełnie traci moc, a zimą był słabszy, ale nie było takiej różnicy. W trasie jest lepiej, ale po mieści, jak się bardzo rozgrzeje to jedzie, jakby nie miał turbo Co to moze znaczyć???? Pomóżcie bo jestem laikiem, pozdrawiam wszystkich piolud
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 01:14
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


moze to byc duzo rzeczy.np pompa wtryskowa,czujnik ktory mierzy powietrze za intercoolerem,uszkodzony intercooler(dziurawy),turbiny raczej na komputerze nie sprawdzisz jedynie cisnienie doladowania a to sie ma nijak do tego gdy jedziesz bo wtedy parametry sa inne wiec musialbys je mierzyc w trakcie jazdy,dokladnie zdiagnozoj go vagcomem
Powrót do góry
piolud

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 07:39
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Dzięki za info. Czy vagcom to popularnie nazywany komputer diagnostyczy? Byłem na nim i stwierdzili tylko słaby przepływomierz, więc go zmieniłem.
Ktoś mi wczoraj podpowiedział, że może to być brudny intercooler, a dokładniej kanały dolotowe? Czy to może być prawda? Czy tych przyczyn, o których piszesz nie byłoby widać na tym komputerze? Jak jest chłodno na dworze to samochód chodzi lepiej.
piolud
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 11:51
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Wlasnie jak jest zimno to intercooler lepiej spelnia swoje zadanie bo lepiej chlodzi powietrze a jesli cos bedzie z nim nie tak to w cieplejsze dni nie bedzie sobie radzil i zamiast zimnego powietrza do silnika bedzie docieralo cieple co bardzo wplynie na jego moc,pozatym kolo inetercoolera jest taki czujnik,ktory mierzy cisnienie i bodajrze temperature tez i jesli bedzie dostawal informacje ze jest zle cisnienie lub za wysoka temperatura powietrza to komputer bedzie przechodzil w tryb awaryjny odcinajac tym samym paliwo tzn dokladnie zmniejszajac jego ilosc zebys nie uszkodzil silnika,ale wcale nie jest tez powiedziane ze w tym na 100% tkwi problem,bo przyczyn takiego zachowania silnika moze byc wiecej a to tylko jedna z mozliwosci.
Powrót do góry
piolud

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 08:38
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Czy ten intercooler można sprawdzić na komputerze? Czy wyłącznie manualnie, tj. dostając się do niego i rozbierając pół auta? A gdzie jest umieszczony w silniku ten intercooler, w której częsci pod maską? Czy można do niego dostać się w jakiś prosty sposób?
piolud
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 08:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 09:48
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Intercooler w tym modelu powinien być juz z przodu przed chłodnicą silnika i klimy. Trzeba zdemontować osłonę dolną silnika i sprawdzic jak jest umocowany. Dojdziesz do niego po wężach od turbo. Jak będziesz go miał na wierzchu to zalej go od środka całego benzyną ekstrakcyjną i pozostaw na dobę. Póżniej zlej z niego ten syf i jeszcze raz przepłukaj.
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Wto 01 Wrz 2009, 22:43
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


jest z przodu ale nie tak łatwo go wyjac i trzeba raczej sciagac zderzak co jest dosc pracochlonne ale jak trzeba to trzeba Wink
Powrót do góry
piolud

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 08:51
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Wielkie dzięki za info. Tak jak mówicie, myślę, że będę musiał zacząć od przeczyszczenia intercoolera, a jak się nie poprawi to się do Was zgłoszę ponownie. Very Happy Miłego dnia
piolud
Powrót do góry
piolud

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 12:00
Temat postu:

Re: ( Audi A6 ) Utrata mocy A6 2,5 TDI V6


Udało mi się rozwiązać problem. NIestety dopiero po sytuacji, w której w pewnym momencie silnik zgasł i nie chciał już odpalić. Okazało się, że padła pompa wtryskowa i dlatego samochód był taki słaby, bo pompa była mało wydajna, a jak było ciepło to zupełnie traciała na swojej wydajności. Regenerowana pompa wtryskowa kosztowała 2300, ale auto chodzi jak burza!!!!!
Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc
Piolud
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A6 »

Opinie o samochodach Audi A6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A6 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

148 980

2019r.

78 192 km

świętokrzyskie

AudiQ5

219 980

2019r.

94 780 km

świętokrzyskie

AudiQ3

169 950

2023r.

12 084 km

świętokrzyskie

AudiA6

299 980

2021r.

34 580 km

świętokrzyskie

AudiA6

239 850

2018r.

47 710 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System