Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) Regeneracja wtrysków



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek_78

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Mercedes ML 400
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 17:38
Temat postu:

Regeneracja wtrysków


Witam posiadam Mercedesa ML 400 cdi 2002 r .
W aucie wlaczyla mi sie kontrolka EPC . i zalaczyl sie tryb awaryjny . Oddalem auto do mechanika i sprawdzilem wszystko co bylo mozliwe. ( pompe itd) czujniki totalnie wszystko . Okazalo sie ze mam zabrudzone wtryski . Oddalem wtryski do regenaracji i gdy wlozylem je ponownie jest niby wszytko ok . Kontrolka sie nie zapala auto ma przyspieszenie ale wystapil pewien dziwny objaw . Nastepnie "przy obciązeniu" tzn przy ruszaniu lub przy wysokim biegu na niskch obrotach slychac przez moment jakies' dziwne " trrrr" i przestaje . ( cos podobnego do klepania zaworow w benzyniaku) Zrobilem 40 km po wstawieniu wtryskow i robi mi to juz coraz rzadziej i nie wiem czy to zaniknie czy raczej nie . A juz wgl nurtuje mnie pytanie co to moze byc ? Przed oddaniem wtryskow auto jezdzilo normalnie i tego nie bylo ..tylko byly zabrudzone wtryski i sie tryb awaryjny wlaczal ... a Teraz auto smiga ladnie tylko czasem gdy ma ciezko wystepuje taki objaw ... Co o tym myslicie ?
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Regeneracja wtrysków


Sory że Ci nie pomogę.. Jednak pozwolę sobie na docinkę w stronę silników diesla z wtryskiem Common Rail czyli CDi (chyba 2 lub 3 gen); słyszałem już że to technologiczny nie wypał i w porównianiu do starych niezniszczalnych TDi trochę badziew.. I niestety taka opinie się potrwierdza co widać na przykładzie 7 letniego mercedesa.. jakby to był Fiat czy opel to może by mnie to tak nie dziwiło.. jednak widać i w Mercedesie mają z tym cDi problemy i troche spaprali sprawę..
ps.Czemu nie zapytasz na forum Merola..?? Tu raczej audi-maniacy a to inna bajka.
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 20:33
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Regeneracja wtrysków


CDI to nie to samo co pompowtryski a to te drugie sa niewypalem. Stare diesle klekoty owszem moze i sa troche bardziej wytrzymale ale kulturą pracy i osiagami nigdy by nie doruwanaly technologi common rail.

Radek_78 z tym ,,trrrr" to raczej musisz udac sie do mechanika zeby osluchal dobrze co to jest bo przez neta to raczej ciezko cos stwierdzic a wcale to nie musi miec nic wspolnego z wtryskami,poprostu zbieg okolicznosci.
Powrót do góry
kluska123

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Audi A8
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 22:35
Temat postu:

regeneracja wtryskiwaczy rózne rodzaje


Do wtryskiwaczy mercedesa cdi 2,2 i 2,7 Common Rail Bosch, Delphi najlepszy jest warsztat Bosch Diesel Service w Stalowej Woli http://www.wtryskiwacz.com posiadający EPS 708 i takich serwisów należy szukać. [/url]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA3

26 900

2008r.

200 000 km

śląskie

AudiS3

209 950

2023r.

3 649 km

świętokrzyskie

AudiA4

138 850

2019r.

73 400 km

podkarpackie

AudiA6

299 980

2021r.

34 580 km

świętokrzyskie

AudiA4

189 950

2021r.

19 620 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System