Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 100 ) Regeneracja wtrysków



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek_78

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Mercedes ML 400
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 17:38
Temat postu:

Regeneracja wtrysków


Witam posiadam Mercedesa ML 400 cdi 2002 r .
W aucie wlaczyla mi sie kontrolka EPC . i zalaczyl sie tryb awaryjny . Oddalem auto do mechanika i sprawdzilem wszystko co bylo mozliwe. ( pompe itd) czujniki totalnie wszystko . Okazalo sie ze mam zabrudzone wtryski . Oddalem wtryski do regenaracji i gdy wlozylem je ponownie jest niby wszytko ok . Kontrolka sie nie zapala auto ma przyspieszenie ale wystapil pewien dziwny objaw . Nastepnie "przy obciązeniu" tzn przy ruszaniu lub przy wysokim biegu na niskch obrotach slychac przez moment jakies' dziwne " trrrr" i przestaje . ( cos podobnego do klepania zaworow w benzyniaku) Zrobilem 40 km po wstawieniu wtryskow i robi mi to juz coraz rzadziej i nie wiem czy to zaniknie czy raczej nie . A juz wgl nurtuje mnie pytanie co to moze byc ? Przed oddaniem wtryskow auto jezdzilo normalnie i tego nie bylo ..tylko byly zabrudzone wtryski i sie tryb awaryjny wlaczal ... a Teraz auto smiga ladnie tylko czasem gdy ma ciezko wystepuje taki objaw ... Co o tym myslicie ?
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Regeneracja wtrysków


Sory że Ci nie pomogę.. Jednak pozwolę sobie na docinkę w stronę silników diesla z wtryskiem Common Rail czyli CDi (chyba 2 lub 3 gen); słyszałem już że to technologiczny nie wypał i w porównianiu do starych niezniszczalnych TDi trochę badziew.. I niestety taka opinie się potrwierdza co widać na przykładzie 7 letniego mercedesa.. jakby to był Fiat czy opel to może by mnie to tak nie dziwiło.. jednak widać i w Mercedesie mają z tym cDi problemy i troche spaprali sprawę..
ps.Czemu nie zapytasz na forum Merola..?? Tu raczej audi-maniacy a to inna bajka.
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 20:33
Temat postu:

Re: ( Audi 100 ) Regeneracja wtrysków


CDI to nie to samo co pompowtryski a to te drugie sa niewypalem. Stare diesle klekoty owszem moze i sa troche bardziej wytrzymale ale kulturą pracy i osiagami nigdy by nie doruwanaly technologi common rail.

Radek_78 z tym ,,trrrr" to raczej musisz udac sie do mechanika zeby osluchal dobrze co to jest bo przez neta to raczej ciezko cos stwierdzic a wcale to nie musi miec nic wspolnego z wtryskami,poprostu zbieg okolicznosci.
Powrót do góry
kluska123

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Audi A8
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 22:35
Temat postu:

regeneracja wtryskiwaczy rózne rodzaje


Do wtryskiwaczy mercedesa cdi 2,2 i 2,7 Common Rail Bosch, Delphi najlepszy jest warsztat Bosch Diesel Service w Stalowej Woli http://www.wtryskiwacz.com posiadający EPS 708 i takich serwisów należy szukać. [/url]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 100 »

Opinie o samochodach Audi 100 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 100 ) Porady, problemy techniczne


AudiA4

155 750

2019r.

92 524 km

podkarpackie

AudiA5

189 850

2019r.

56 000 km

świętokrzyskie

AudiQ5

239 850

2020r.

72 000 km

świętokrzyskie

AudiQ5

161 900

2017r.

55 000 km

mazowieckie

AudiSQ7

459 950

2020r.

71 094 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System