Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi ) Zakup samochodu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paw_20_20

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: audi a3 2.0 TDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 20:37
Temat postu:

Zakup samochodu


Witam. Posiadam Audi A3 1.6 8L z 1997r. jestem z niego zadowolony lecz już trochę latek ma i postanowiłem zakupić nowszy model tego auta. Interesuje mnie rocznik 2003 (stylizowany na 2004) i 2004. Teraz mam silnik benzynowy ale zastanawiam się nad silnikiem na ropę. Chciałbym wydać do 40-tyś a to nie mała jak dla mnie kwota, więc chciałbym zakupić sprawne auto by nie trzeba było inwestować w niego przez minimum rok. Chciałbym abyście mi doradzili czy kupić silnik 1.9 TDI czy 2.0 TDI a może jednak benzynowy. Do tego na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 15:22
Temat postu:

Re: ( Audi ) Zakup samochodu


Zależy ile rocznie będzie auto robiło km. Jeżeli dużo to diesel wychodzi taniej w ekspl., tylko w razie awarii jest droższy w naprawie od benzyny.
Jeżeli diesla to tylko 1.9 Tdi bo 2.0Tdi jest bardziej awaryjny.
Moc Tdi zaczynała się od 90, 110 KM ( pompa rotacyjna) poprzez 105,115,130KM ( silniki na PD).
Najbardziej spotykanymi usterkami Tdi są problemy ze sterowaniem turbo, przepływomierze i koła dwumasowe. Jeżeli chodzi o Tdi z tego okresu to są to silniki na PD (pompowtryskach) i zdarzają się również ich usterki.
By sprawdzić historię auta i jego stan faktyczny to podjechać najlepiej do ASO po nr. vin sprawdzą jego historię serwisową (jeżeli wogóle jakaś była). Na podstawie ścieżki diagnostycznej ocenią stan techniczny i czy pojazd jest bezwypadkowy ( badanie grugości lakieru). Sprawdzą przy używiu programu vag jego stan od strony elektronicznej oraz np. czy licznik został cofnięty. Badanie takie kosztuje pareset zł. ale może to uniknąć wydatków w przyszłości.
Jeżeli benzynę to z gazem sekwencyjnym.
Powrót do góry
Paw_20_20

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: audi a3 2.0 TDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 23:38
Temat postu:

Re: ( Audi ) Zakup samochodu


Taka odpowiedz mi się podoba Smile wiedziałem że można liczyć na pomoc fachowców Smile Dziękuję bardzo Smile

Co to postu to rocznie ok. 20-tyś robię, jednak najczęściej są to krótkie trasy na zimnym silniku ok10 km bo tyle mam do pracy, a po pracy już trochę więcej ze względu na wyjazdy na mecze.

Kolega który jest mechanikiem też mi odradzał silnik 2.0 więc teraz jestem upewniony co do jego rady.

Oglądałem ostatnio 2.0 TDI i byłem z nim w stacji kontroli pojazdów. Zawieszenie, układ kierowniczy itp mi sprawdzili i było wszystko super. Jednak miał dziwne objawy. Na początku nie za bardzo chciało mu się zapalić, przez 5 min "ciągnął" lecz nie palił. A na zewnątrz stał nie całe 20h. Później gdy wchodził na obroty z turbiną to było słychać tak jakby metaliczny szum Sad a gdy siedzieliśmy w aucie i rozmawialiśmy to zauważyłem że mimo iż silnik był załączony to temperatura silnika spadła prawie o połowę! Zdziwiło mnie to bardzo (a cena nie była wcale przystępna) i powiedziałem że się wstrzymam z kupnem.

Jeśli mógłby mi kolega lub ktoś inny jeszcze jakieś rady udzielić to byłbym wdzięczny. No i chętnie dowiem się czegoś o tych obiawach tamtego autka Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi ) Dyskusje ogólne


AudiQ5

219 750

2021r.

41 881 km

świętokrzyskie

AudiQ7

279 980

2023r.

17 111 km

świętokrzyskie

AudiQ5

218 950

2020r.

63 645 km

podkarpackie

AudiA4

42 400

2014r.

221 288 km

podkarpackie

AudiA4

109 980

2017r.

113 539 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System