Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin84

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2007, 14:09
Temat postu:

Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


Witam wszystkich.mam problem z moim audi 80 1.8S z 90r..podczas jazdy a głownie przy przyspieszaniu słychać buczenie w tylnej czesci auta.jakby wydech.jadac na tylnej kanapie mozna ogłuchnąć.z przodu jest lepiej ale tez troche słychać.dodam ze przy rozpedzaniu gdy buczenie sie nasila auto folguje i jakby sie dusi.brakuje mu mocy.napewno to nie łożyka w kołach bo one były wymieniane a poza tym gdy podczas jazdy wrzuce na luz i auto sie toczy buczenie ustaje.słyszałem ze moze to być zapchany katalizator.radzono mi abym wymontował katalizator i przebił go drutem aby powstał przelot.czy to byłoby bezpieczne?układ wydechowy jest szczelny.nie ma dziur.prosze o pomoc.z góry dzieki.pozdrawiam.
Powrót do góry
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2007, 17:47
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


Mój kolega miał podobny problem w eskorcie i to właśnie katalizator, u niego nie był zapchany tylko jak to mechanik stwierdził oberwał się i w czasie przyspieszenia blokował wydostawanie się spalin co spowodowało duży ubytek mocy. On sobie w miejsce katalizatora wstawił tak zwanego bajpasa czyli zwyczajną rurkę. Obudowa katalizatora została czyli na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Jak wiadomo każdy kto tuninguje samochód zaczyna od wywalenia katalizatora to poprawia moc o parę koni. Normalną sprawą jest że na badaniach technicznych może to wyjść ale twojemu autu nic nie grozi, będzie się łatwiej wypróżniało i zyska na mocy. Pozdrowionka Razz
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2007, 17:52
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


tak jest bezpieczne jeśli jest zatkany to raczej auto by nie miało siły niż buczało
a czy czasami nie jest założony kiepski rzemiosłowski tłumik bez wygłuszenia i wtedy będzie buczał albo ktoś już usportawiał to auto
napisz jak to się zaczęlo czy może kupiłes auto z tak buczacym

??
_________________
piotr
Powrót do góry
Marcin84

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2007, 19:25
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


tak kupułem te audi już buczące.kupułem je w kwietniu.było sciągnięte z Holandii.a usportawiany też raczej nie był bo to jest wersja taka jak wyszła z fabryki(z wyglądu).żadnego tuningu.tłumik nie jest rzemiślniczy bo ma nawet znaczek audi.nie wiem co mam z nim zrobić żeby przestał buczeć.to naprawde jest uciążliwe.szczególnie dla pasażerówz tyłu.
Powrót do góry
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 16:57
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


Może twój wydech na pozór wygląda dobrze z wierzchu a środek jest kiepski i już nie wytłumia tak dobrze jak powinien. Najprostsze rozwiązanie to wymienić wydech. Może jest żle zamontowany i dotyka podwozia w tunelu a to tylko potęgulje to buczenie. Ale jeżeli piszesz że przy rozpędzaniu go dusi to bankowo jest przytkany i działa jak trąbka. Znając życie to od nowości katalizator nie był ruszany i czeba się go pozbyć, ja też nie mam i samochód wcale nie cierpi na tym.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 16:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marcin84

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 22:46
Temat postu:

Audi 80


To od czego proponujecie zacząć?Ja myśle żeby zacząć od wykręcenia katalizatora przebicia i zamontowania spowrotem, tak jak mi radził mechanik.Bo to zrobie sam i bez nakładów finansowych.Jesli to nie pomoze to wymiana wydechu.Co o tym Sądzicie?....i dzieki za zainteresowanie moim tematem i odpowiedzi na mój problem.pozdrawiam Smile
Powrót do góry
markokas

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 76


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 18:24
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


Jasna sprawa że najpierw wywal katalizator bo po co sobie robić niepotrzebne koszty.
Powrót do góry
Marcin84

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 23:46
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


mam jeszcze jedno pytanko:czy moge zamiast katalizatora wstawić tłumik?tu podaje adres gdzie znajduje sie ten tłumik: http://moto.allegro.pl/item300769986_nowy_tlumik_poczatkowy_audi_80_b3_oraz_b4.html
Powrót do góry
jacors4

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 12

Posiadane auto: audi 100 c3 2.3E
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 00:56
Temat postu:

Re: ( Audi 80 ) Buczenie układu wydechowego w audi 80 b3


ja po pierwsze sprawdzilbym laczenia tłumików ! a co do katalizatora to nie zawsze jego wyciecie zwieksza moc! katalizator a raczej jego brak zwieksza moc ale na wyzszych obrotach ale za to momet obrotowy sie zmiejsza! a to od niego zalerzy elastycznosc i przyspieszenie!
tak czytalem w A.Ś. jak robili test z sejczento!
_________________
audi 100 c3 1.8->2.3E avant + Lanos Sport 1.6 16v
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi 80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi 80 »

Opinie o samochodach Audi 80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi 80 ) Porady, problemy techniczne


AudiA2

10 590

2000r.

217 076 km

pomorskie

AudiA6

239 850

2018r.

47 710 km

podkarpackie

AudiA6

199 980

2021r.

95 906 km

podkarpackie

AudiSQ7

498 750

2022r.

30 440 km

podkarpackie

AudiQ5

175 850

2018r.

71 322 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System