Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 21:02
Temat postu:

jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Witam, jak w temacie.. Zamierzam sprawić sobie CB tylko nie wiem na jakie się skusić. Myślę że to iż będzie to moje pierwsze radio CB nie ma tu żadnego znaczenia w końcu to tylko radio CB a nie kombajn do zbioru czereśni sterowany numerycznie. ;P
Poczytałem troche po sieci i posłuchałem paru osób poleca się głównie Alany wśród niedrogich a wydajnych CB z anten najcześciej przewija się marka Lemm.. Wiadomo że zależy dużo od budżetu - ja nie mam zamiaru wywalić na to ponad 500zł więc jakieś tam Prezidenty czy Johnny czy inne cuda odpadają.. To ma być proste solidne i łatwe w obsłudze a przede wszystkim funkcjonalne (pożyteczne) radio CB najlepiej z modulacją na FM bo ponoć to przyszłość a jak wiadomo przyszłość a wraz z nią postęp przychodzi do nas nieustannie wielkimi krokami i wypiera wszelkie archaiczne rozwiązania z dnia na dzień.. To też myśląc trzeźwo trzeba brać nie to co nam wciskają z magazynowego rupieciarstwa tylko to co aktualnie oraz w przyszłości może się jeszcze przydać. Co więc polecacie. Jestem za tym Alan'em aczkolwiek w numerach się gubię i nie wiem czy z anteną np Lemm 900 będzie to dobrze współpracować. Co lepsze w monatżu - manges czy śruba.. gdzie montować antene..? czy nie ma to znaczenia, jaki przewód wybrać (oporowość itd..) bo to ponoć choć kwestia często zaniedbana to bardzo istotna dla dobrej jakości odbioru i działania radia..
_________________
setka - to już tylko legenda..
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 22:05
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


ja bym szukal uzywanego presidenta
Alan niby fajny prosty ale psuja sie potencjometry
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 26 Lip 2010, 17:54
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


A to też w sumie istotna kwestia o której zapomniałem we wcześniejszym poście - Radio CB - nowe czy - używane..??? Wiadomo że nie wszystko co nowe takie dobre i czasem używane lepsze wiadomo jednak też że pewnych używanych rzeczy lepiej nie kupować (a nawet nie powinno się tego robić) np telefonów komórkowych, pralek czy telewizorów.. - takie używane cuda są już najczęściej do niczego - na pewno sie popsuly i ktoś je tylko nieco podszykował i w komis..! - tu akurat wiem co mówie bo zmieniłem dwa telefony komisowe (oba już rzęchy) i przerobiłem chyba z 5 używanych telewizorów - średnia ich życia to było pół roku od przywiezienia z komisu).. Więc nie warto.. A jak jest z radiami CB..? CZy podobnie jak z samochodami..? czasem nieco lepsza marka używana w dobrej cenie więcej warta niż tania nówka NoName..??? Potencjometr to nie brzmi groźnie.. usterka raczej mało kosztowna.. Jakieś inne sugestie..?
_________________
setka - to już tylko legenda..
Powrót do góry
Dynol

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 771
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Opel
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 18 Sie 2010, 09:16
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


A ja wbrew wszystkiemu kupilem bardzo male radyjko intek m100 i do tego antene president florida - bardzo krotkaZestaw dziala mi swienie, oczekiwalem do 5km czystego odbioru a mam znacznei wiecej, wiem co sie dzieje na drodze itp - jak na poczatek to moge polecicAle wszystko zalezy od tego czego oczekujesz
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 02:41
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


pomoge tylko tyle ze napewno sruba daje lepsze masowanie niz magnes co za tym idzie lepsza wydajnosc .. pamietaj ze zamontowane radio w aucie trzeba zestroic z antena!
Mysle ze lepiej uzywane markowe niz nowy zestaw z biedronki... to cos w podobie jak .... wybrac 2letnie audi czy nowka lacetti .. Smile
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 02:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 02:48
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Dynol napisał:
A ja wbrew wszystkiemu kupilem bardzo male radyjko intek m100 i do tego antene president florida - bardzo krotkaZestaw dziala mi swienie, oczekiwalem do 5km czystego odbioru a mam znacznei wiecej, wiem co sie dzieje na drodze itp - jak na poczatek to moge polecicAle wszystko zalezy od tego czego oczekujesz
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
kolafy

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Audi A4 2,5 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 16:01
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


coś mu się chyba poperdzieliło lekko chyba że ze szwagrem próbowali zmierzyć odległość Smile)
Powrót do góry
gando282

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Caddy
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 17:22
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Według mnie jednym z najlepszych wyborów będzie zestawik Alan 109+ IC 100 jest w bardzo dobrej cenie, działa bez zarzutów Very Happy
Powrót do góry
grzeg

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Audi A6
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 19 Maj 2014, 20:45
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Dobry zestaw CB to minimum 300zł, za mniej, to tylko pieniądze w błoto. firmy warte polecenia, to : president (np Harry III - jeden z lepszych), Midland Alan 109 plus..

Bardzo dobry zestaw to np: President Johnny III ASC + antena Sirio ML-145 (1,4m ) komplet 590 zł
Powrót do góry
balbineczka

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault Laguna 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 09:16
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Presidenta mogę polecić z czystym sumieniem, innych producentów nie miałam (znajomy ma Midlanda i nigdy nie narzekał)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


AudiQ5

75 990

2016r.

118 808 km

pomorskie

AudiQ2

81 900

2020r.

43 000 km

mazowieckie

AudiQ3

185 850

2018r.

41 565 km

świętokrzyskie

AudiQ5

219 850

2020r.

59 984 km

świętokrzyskie

AudiA6

209 850

2019r.

55 907 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System