Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 21:02
Temat postu:

jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Witam, jak w temacie.. Zamierzam sprawić sobie CB tylko nie wiem na jakie się skusić. Myślę że to iż będzie to moje pierwsze radio CB nie ma tu żadnego znaczenia w końcu to tylko radio CB a nie kombajn do zbioru czereśni sterowany numerycznie. ;P
Poczytałem troche po sieci i posłuchałem paru osób poleca się głównie Alany wśród niedrogich a wydajnych CB z anten najcześciej przewija się marka Lemm.. Wiadomo że zależy dużo od budżetu - ja nie mam zamiaru wywalić na to ponad 500zł więc jakieś tam Prezidenty czy Johnny czy inne cuda odpadają.. To ma być proste solidne i łatwe w obsłudze a przede wszystkim funkcjonalne (pożyteczne) radio CB najlepiej z modulacją na FM bo ponoć to przyszłość a jak wiadomo przyszłość a wraz z nią postęp przychodzi do nas nieustannie wielkimi krokami i wypiera wszelkie archaiczne rozwiązania z dnia na dzień.. To też myśląc trzeźwo trzeba brać nie to co nam wciskają z magazynowego rupieciarstwa tylko to co aktualnie oraz w przyszłości może się jeszcze przydać. Co więc polecacie. Jestem za tym Alan'em aczkolwiek w numerach się gubię i nie wiem czy z anteną np Lemm 900 będzie to dobrze współpracować. Co lepsze w monatżu - manges czy śruba.. gdzie montować antene..? czy nie ma to znaczenia, jaki przewód wybrać (oporowość itd..) bo to ponoć choć kwestia często zaniedbana to bardzo istotna dla dobrej jakości odbioru i działania radia..
_________________
setka - to już tylko legenda..
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 22:05
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


ja bym szukal uzywanego presidenta
Alan niby fajny prosty ale psuja sie potencjometry
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 26 Lip 2010, 17:54
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


A to też w sumie istotna kwestia o której zapomniałem we wcześniejszym poście - Radio CB - nowe czy - używane..??? Wiadomo że nie wszystko co nowe takie dobre i czasem używane lepsze wiadomo jednak też że pewnych używanych rzeczy lepiej nie kupować (a nawet nie powinno się tego robić) np telefonów komórkowych, pralek czy telewizorów.. - takie używane cuda są już najczęściej do niczego - na pewno sie popsuly i ktoś je tylko nieco podszykował i w komis..! - tu akurat wiem co mówie bo zmieniłem dwa telefony komisowe (oba już rzęchy) i przerobiłem chyba z 5 używanych telewizorów - średnia ich życia to było pół roku od przywiezienia z komisu).. Więc nie warto.. A jak jest z radiami CB..? CZy podobnie jak z samochodami..? czasem nieco lepsza marka używana w dobrej cenie więcej warta niż tania nówka NoName..??? Potencjometr to nie brzmi groźnie.. usterka raczej mało kosztowna.. Jakieś inne sugestie..?
_________________
setka - to już tylko legenda..
Powrót do góry
Dynol

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 771
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Opel
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 18 Sie 2010, 09:16
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


A ja wbrew wszystkiemu kupilem bardzo male radyjko intek m100 i do tego antene president florida - bardzo krotkaZestaw dziala mi swienie, oczekiwalem do 5km czystego odbioru a mam znacznei wiecej, wiem co sie dzieje na drodze itp - jak na poczatek to moge polecicAle wszystko zalezy od tego czego oczekujesz
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 02:41
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


pomoge tylko tyle ze napewno sruba daje lepsze masowanie niz magnes co za tym idzie lepsza wydajnosc .. pamietaj ze zamontowane radio w aucie trzeba zestroic z antena!
Mysle ze lepiej uzywane markowe niz nowy zestaw z biedronki... to cos w podobie jak .... wybrac 2letnie audi czy nowka lacetti .. Smile
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 02:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 02:48
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Dynol napisał:
A ja wbrew wszystkiemu kupilem bardzo male radyjko intek m100 i do tego antene president florida - bardzo krotkaZestaw dziala mi swienie, oczekiwalem do 5km czystego odbioru a mam znacznei wiecej, wiem co sie dzieje na drodze itp - jak na poczatek to moge polecicAle wszystko zalezy od tego czego oczekujesz
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
kolafy

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Audi A4 2,5 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 16:01
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


coś mu się chyba poperdzieliło lekko chyba że ze szwagrem próbowali zmierzyć odległość Smile)
Powrót do góry
gando282

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Caddy
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 17:22
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Według mnie jednym z najlepszych wyborów będzie zestawik Alan 109+ IC 100 jest w bardzo dobrej cenie, działa bez zarzutów Very Happy
Powrót do góry
grzeg

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Audi A6
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 19 Maj 2014, 20:45
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Dobry zestaw CB to minimum 300zł, za mniej, to tylko pieniądze w błoto. firmy warte polecenia, to : president (np Harry III - jeden z lepszych), Midland Alan 109 plus..

Bardzo dobry zestaw to np: President Johnny III ASC + antena Sirio ML-145 (1,4m ) komplet 590 zł
Powrót do góry
balbineczka

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault Laguna 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 09:16
Temat postu:

Re: ( Audi ) jakie CB radio polecacie jakie omijać szerokim łukiem+antena


Presidenta mogę polecić z czystym sumieniem, innych producentów nie miałam (znajomy ma Midlanda i nigdy nie narzekał)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


AudiA3

32 700

2012r.

177 000 km

mazowieckie

AudiA3

129 900

2022r.

9 300 km

świętokrzyskie

AudiQ3

152 980

2021r.

60 827 km

podkarpackie

AudiA6

19 900

2006r.

203 250 km

mazowieckie

AudiRS7

519 980

2021r.

50 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System