Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) ubywa olej z silnika i kontrolka cisnienia ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zack

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: a4 2.5 tdi v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 23:26
Temat postu:

ubywa olej z silnika i kontrolka cisnienia ?


Witajcie jestem nowym uzytkownikiem forum. Mam problem z moja niemka od jakiegos czasu znikal mi olej bywalo nawet tak ze znikal mi litr na bak obejrzalem silnik z dolu cala miska byla mokra kupilem nowe uszczelki pod jedna i druga miske uszczelnilem i nie leci a olej dalej ubywal zaczelo teraz leciec z pod gumy co laczy rure z intercoolera i turbine zalozylem nowe opaski dokrecilem i nie leci ale cos jest nie tak bo zaswieca sie kontrolka od oleju w czasie jazdy Confused zgasze silnik i kontrolka gasnie dodam troche gazu na postoju do 2 tys obrotow i znow sie wlacza kontrolka powtorzylem to pare razy i nic przejechalem sie kawalek przeciagnalem go na dwojce do 4 tys i zgaslo i juz sie nie zapalalo przez cale 2 dni dzis znow to samo ale raz zgasilem silnik i zapalilem i zgaslo na dobre samo. O co chodzi co moze byc przyczyna ? cos z czujnikiem nie tak od cisnienia ?
Aha i jeszcze jedno czy to normalne ze z korka od wlewu oleju i z bagnetu leci bialy dymek ?? mam tez golfa 1.9 td tam nic nie dymi dodam jeszcze ze plynu od chlodzenia mi nie ubywa bo slyszalem tez opinie ze moze to miec cos wspolnego chociaz nie wydaje mi sie.
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywa olej z silnika i kontrolka cisnienia ?


pod filtrem oleju,jest taki filtr siateczkowy ktory sie mocno zapycha i wtedy nie dziala odpowietrzanie bloku i pokryw glowic,wtedy najczesciej olej wywala turbina,efekt autko dosc mocno kopci,co do kontrolki to najlepiej podpiac kompa wtedy wyjdzie czy sa dobre czujniki
Powrót do góry
zack

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: a4 2.5 tdi v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 22:48
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywa olej z silnika i kontrolka cisnienia ?


tomek83f napisał:
pod filtrem oleju,jest taki filtr siateczkowy ktory sie mocno zapycha i wtedy nie dziala odpowietrzanie bloku i pokryw glowic,wtedy najczesciej olej wywala turbina,efekt autko dosc mocno kopci,co do kontrolki to najlepiej podpiac kompa wtedy wyjdzie czy sa dobre czujniki



wiec tak taki filtr z siateczka zwany odma juz wymienilem docisnalem opaski na tej gumie co laczy intercola z turbina i olej nie leci i sie nie traci pozatym wymienilem jeszcze uszczelki pod miska olejowa jedna i druga i pod pokrywa zaworow i nic ni eleci i oleju ni eubywa jak narazie Smile co do kontrolki dzis do tego doszlem ulamany byl kabel od czujnika cisnienia przy turbinie teraz nic nie swieci. Ale ! jak tak stal sobie i mu przygazowalem troche zeby sparwdzic czy sie znow nie zacznie mrugac zauwazylem pod silnikiem czerwony plyn kilka kropel to chyba od chlodzenia a to chyba ni ejest normalne? jest mokra lewa lapa od silnika z tego plynu ale za cholere nie widac skad go wygania. Nie chce mi sie wierzyc ze z pod glowicy ;/ ale moze ;/
Powrót do góry
tomek83f

Auto Maniak



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1456
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Audi 100 2.0 TD , Audi A6 2.5 TDI , Mercedes Sprinter 312 TDI
Piwa: 126/1
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywa olej z silnika i kontrolka cisnienia ?


Czerwony plyn? to raczej od wspomagania bedzie
Powrót do góry
zack

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: a4 2.5 tdi v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 15:53
Temat postu:

Re: ( Audi A4 ) ubywa olej z silnika i kontrolka cisnienia ?


tomek83f napisał:
Czerwony plyn? to raczej od wspomagania bedzie


No wlasnie ale go nie ubywa pozatym sprawdzalem w zbiorniczku wyrownawczym i ten plyn jest taki berdziej zolty czy pomaranczowy niz czerwony. A plyn od chlodzenia cos do niebieskiego podobny wiec ani to ani to hmmm a ten caly freon czy jak to sie zwie od klimatyzacji ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 15:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiS8

139 900

2012r.

169 000 km

śląskie

AudiA5

219 850

2020r.

39 190 km

świętokrzyskie

AudiA4

15 900

2006r.

339 000 km

kujawsko-pomorskie

AudiQ5

218 950

2020r.

63 645 km

świętokrzyskie

AudiA4 Allroad

141 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System