Audi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Audi A4 ) A4 1,6 AUTOMAT. Maly problem ze skrzynią biegów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MuleZ

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rypin
Posiadane auto: Honda Civic , FCCF RALLY
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 16:02
Temat postu:

A4 1,6 AUTOMAT. Maly problem ze skrzynią biegów.


Witam was serdecznie. mam mały problemik z audi z 98 roku ze skrzynia automatyczna. A zatem problem polega na szarpaniu przy ruszaniu pierwszego biegu i czasami jak przerzuca na 2 bieg. Ale tylko jak się auto rozgrzeje i rusza się stanowczo czy tez agresywnie. Reszta biegów bez różnicy na temperaturę i bez problemu. Wiem że problem może polegać na nie zaglądaniu do skrzyni od wieków i może przydało by sie wymienić olej. A ze względu ze niestety nie ma mechanika w moim mieście co by sie odważył to zrobić bo nie wiedza jak. Jestem zmuszony zrobić to osobiście. Tak wieć z tego co zauważyłem skrzynia ma normalną mise olejową ze spustem i z boku rurkę chyba do wlewu. ALE za cholere nie wiem jak to zrobić żeby nic nie uszkodzić. Na rurce jest korek czarny z zabezpieczeniem czerwonym. nie wiem nawet jak to otworzyć. I czy silnik ma byc zapalony, zgaszony. na biegu jałowym "N" ma być czy można spuścić jak w silniku i zalać nowym. Zwracam sie do was wszystkich o pomoc i oczywiście z góry dziękuję za podpowiedzi i porady. Pozdrawiam. Paweł
Powrót do góry
gadu-gadu
MuleZ

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rypin
Posiadane auto: Honda Civic , FCCF RALLY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 19:38
Temat postu:

Re: A4 1,6 AUTOMAT. Maly problem ze skrzynią biegów.


Panowie chciałem co nie co dodać. a zatem otworzyłem misę olejowa gdyż jest taka możliwośc bez zaszkodzenia. Sprawa bardzo prosta i się przeląkłem. Olej jak woda i czarny z sadzą i kilka opiłków na magnesie. Wymienilem olej na mobil ATF 220 ale filtr tylko przemylem. Niestety po zlożeniu bez zmian szarpie tak samo. A więc postanowilem ze moze posmigam nim troszke i wymienie olej znowu tym samym przepłucze sie skrzynia i ponowna taka sytuacja, olej syf ale juz nie tak bardzo. Wymienilem znowu na mobil ATF 220 ale mimo to bez zmian ale skrznia juz na 2 biegu robi szarp ale nie zawsze , a w zasadzie czasami. Czyli sie polepszyło. Zobaczymy jaka bedzie reakcja po wymianie na Hipol ATF i wymiana fitra.

Dzis zakupilem olej Hipol ATF podobno gęściejszy i fitr nowy . Modlę sie żeby pomoglo.

Popzdrawiam Paweł
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin1985sz

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): RAWA MAZOWIECKA
Posiadane auto: AUDI A4 AVANT 1.9 TDI, AUTOMAT
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 24 Wrz 2010, 23:07
Temat postu:

skrzynia biegów


Witam

Kolego miałem ten sam problem co ty. Okazało się, że mam zbyt mały stan oleju w skrzyni biegów. Pojechałem do fachowca zapłaciłem 100 zł za dolanie oleju i wszystko było ok.
Do tych skrzyń lepiej samemu nie zaglądać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum AUDI Forum Strona Główna -> ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Audi A4 »

Opinie o samochodach Audi A4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Audi A4 ) Porady, problemy techniczne


AudiQ5

136 900

2020r.

55 000 km

mazowieckie

AudiQ3

169 850

2019r.

24 679 km

świętokrzyskie

AudiA6

199 850

2019r.

86 256 km

świętokrzyskie

AudiA6

239 850

2018r.

47 710 km

świętokrzyskie

AudiQ3

145 000

2022r.

7 800 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: AUDI TECH TEAM   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System